Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Pytanie z dnia 24 sierpnia
W 2018 wobec mnie został orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów paragraf 178 (recydywa). W dni 4.01.2024 TK orzekł że sprawy nie są rozstrzygane indywidualnie, a wyroki są obligatoryjne. Chciałbym w związku z w/w wnieść o ponowne rozpatrzenie mojej sprawy. Zatrzymanie nie miało związku z wypadkiem oraz nie było osób poszkodowanych. Zostałem zatrzymany nawet nie podczas prowadzenia, a dlatego że świadkowie zeznali że widzieli iż próbowałem włączyć się do ruchu to było koło mojego miejsca zamieszkania. Od tego czasu nie mam żadnego konfliktu z prawem założyłem rodzinę oraz w dniu tego zdarzenia rozstałem się całkowicie z alkoholem. Chciałbym znowu żyć jak normalny człowiek. Czy byłby dla mnie szansę i czy mógłbym prosić osobę która by mi pomogła w moim problemie?
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 4.01.2024 może stanowić podstawę do wznowienia postępowania w Pana sprawie. Istnieje szansa na uchylenie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności zatrzymania, brak ofiar oraz Pańską obecną sytuację życiową (abstynencja, założenie rodziny). W jakim sądzie rozstrzygano sprawę?
Podziękowałeś prawnikowi
Arkadiusz Malak Adwokat
Sprawy Rodzinne Sprawy Spadkowe Sprawy o Nieruchomości Sprawy Karne
Adwokat Arkadiusz Malak
Daszyńskiego 13/7, 59-700 Bolesławiec
Dzień dobry. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, o którym mowa, z dnia 4.01.2024 może stanowić podstawę do wznowienia postępowania w Pana sprawie. Istnieje szansa na uchylenie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności zatrzymania, brak ofiar oraz Pańską obecną sytuację życiową (abstynencja, założenie rodziny). Proszę o kontakt w celu omówienia szczegółów i przygotowania wniosku o wznowienie postępowania. Możemy wspólnie przeanalizować dokumentację i podjąć odpowiednie kroki prawne. Wszelkie informacje o Naszej Kancelarii znajdują się na stronie internetowej: Arkadiusz Malak Kancelaria Adwokacka - Adwokaci Bolesławiec woj. dolnośląskie | Panorama Firm https://share.google/LsO9WUQdjurpJtB1B Pozdrawiam serdecznie. Adwokat Arkadiusz Malak
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.



