Decyzja UM w sprawie podatku od nieruchomości.

Pytanie z dnia 22 lutego

Urząd Miasta wystawił decyzję podatkową (podatek od nieruchomości) na moje dane w odniesieniu do nieruchomości, która już dwa lata temu była darowana synowi. Syn zgłaszał w urzędzie, że jest nowym właścicielem, i też dostaje decyzję podatkową. Więc w odniesieniu do tej samej nieruchomości płacimy podatek dwa razy, mimo że ja nie jestem właścicielką. Czy to zasadne postępowanie urzędu, czy zgłoszenie syna nie wystarczy i ja muszę zgłaszać jeszcze raz te same dokumenty i na tej samej podstawie się wyrejestrowywać?

nie jest pani zobowiązana do płacenia podatku od momentu kiedy nie jest Pani już właścicelem. Prosze napisac pismo do Urzedu z niezbędnymi informacjami i złożyc na biurze podawczym lub wysłać poczta. W razie dalszych problemów chętnie pomogę.

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 lutego 2024 09:16 Zmodyfikowano dnia: 26 lutego 2024 23:44 Obejrzało: 30 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, skoro urząd tak postąpił to znaczy że ma wiedzę o przejściu prawa własności na syna, w mojej ocenie Pani decyzja podatkowa może być w takiej sytuacji dotknięta wadą nieważności i należy się tym zająć od strony prawnej, także w celu odzyskania nienależnie pobranego od Pani podatku. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 2 z dnia 26 lutego 2024 09:24 Zmodyfikowano dnia: 26 lutego 2024 23:44 Obejrzało: 30 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.