Czy właściciel, który wynajmuje lokale usługowe musi zapewnić parking dla klientów czy mogą oni parkować gdzie chcą ?

Pytanie z dnia 02 sierpnia

Na terenie wspólnoty znajduje się budynek, który pełni funkcję lokali mieszkalnych. Właściciel wynajmuje dwa lokale usługowe a jego klienci zajmują parkingi przeznaczone dla lokatorow. Mam pytanie czy w związku z tym właściciel, który wynajmuje lokale usługowe musi zapewnić parking dla klientów czy mogą oni parkować gdzie chcą ?

Dzień dobry, Każdy z członków wspólnoty ma prawo do nieskrępowanego korzystania z nieruchomości wspólnej, w tym miejsc parkingowych na niej wydzielonych. Dotyczy to również właścicieli lokali użytkowych (usługowych) oraz najemców, jeśli przewiduje to umowa najmu. Wspólnota nie musi natomiast wyrażać zgody na dostęp do parkingu klientom lokali usługowych oraz innych osób postronnych, a najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie zapór na miejscach parkingowych z dostępem jedynie dla właścicieli. W przypadku pytań, służę pomocą. Pozdrawiam, adw. Julita Bylicka

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 sierpnia 2022 08:35 Zmodyfikowano dnia: 4 sierpnia 2022 08:35 Obejrzało: 34 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.