Czy w razie zawalenia się kamienicy, katastrofy budowlanej kto wypłaci odszkodowanie i czy należy się nam lokal zastępczy?

Pytanie z dnia 08 kwietnia 2020

Witam. Mamy mieszkanie własnościowe 1930 r. W ostatnim czasie Rejon Dróg Miasta przeprowadził ze względu na remont wiaduktu tranzit tirów przez ulicę przy której mieszkamy. W mieszkaniach dochodzi do pęknięć ścian i sufitów. Ubezpieczyciel odmawia odszkodowania. Czy w razie zawalenia się kamienicy, katastrofy budowlanej kto wypłaci odszkodowanie i czy należy się nam lokal zastępczy? . Przypominam, że to mieszkanie własnościowe. W kamienicy jest 14 mieszkań z czego połowa to własnościowe a reszta miasta.

Dzień dobry należy zgłosić żądanie do podmiotu który wprowadził zmianę drogi dla tirów W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. r.pr.A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 kwietnia 2020 10:07 Zmodyfikowano dnia: 9 kwietnia 2020 10:07

Jeżeli przyczyną jest działanie Powiatu, bo rozumiem że,zarząd dróg należy do powiatu, to odszkodowanie zapłaci powiat.

Odpowiedź nr 2 z dnia 9 kwietnia 2020 16:42 Zmodyfikowano dnia: 9 kwietnia 2020 16:42

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.