Czy prawo lokatorskie nie mówi że to gmina powinna ponosi koszty wymiany pieca ?

Pytanie z dnia 10 października

Dzień dobry. Jestem najemcą mieszkania komunalnego. Właścicielem jest gmina. Okazało się że piec kaflowy jest do całkowitej wymiany takie pismo wystawił zdun. Wysłałam to pismo do gminy lecz dostałam odpowiedź że całkowita wymiana leży po mojej stronie że dostanę tylko 10 procent zwrotu za koszty materialu. Czy prawo lokatorskie nie mówi że to gmina powinna ponosi koszta wymiany pieca ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Dzień dobry, zgodnie z art. 6b Ustawy o ochronie praw lokatorów najemca jest zobowiązany do naprawy i konserwacji pieców węglowych i akumulacyjnych (kaflowych) łącznie z wymianą zużytych elementów. Rozliczenia tych nakładów można żądać w chwili zwrotu lokalu pod warunkiem, że na skutek wymiany piec będzie miał większą wartość niż w chwili objęcia lokalu we władanie. Pozdrawiam serdecznie, adw. Julita Bylicka,

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 października 2022 09:50 Zmodyfikowano dnia: 12 października 2022 09:50 Obejrzało: 44 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.