Czy pracodawca ma prawo nie wypłacić mnie wynagrodzenia skoro rozwiązanie umowy nastąpiło na skutek art.746 kc ?

Pytanie z dnia 07 lutego

Rozwiązałem umowę zlecenia z ważnego powodu w trybie natychmiastowym. Umowa nie wyłączała możliwości takiego rozwiązania przez zleceniobiorcę. W umowie miałem miesięczny okres wypowiedzenia oraz kary umowne braku wypłaty wynagrodzenia za niestawienie się w miejscu zlecenia lub zaniechanie. Czy pracodawca ma prawo nie wypłacić mnie wynagrodzenia skoro rozwiązanie umowy nastąpiło na skutek art.746 kc ?

Dzień dobry, dla udzielenia porady konieczna jest analiza umowy oraz ustalenie dokładnego stanu faktycznego, w tym przyczyny rozwiązania umowy. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 lutego 2022 13:04 Zmodyfikowano dnia: 7 lutego 2022 13:04 Obejrzało: 153 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Aby móc udzielić odpowiedzi na postawione pytanie, konieczna byłaby analiza rzeczonej umowy. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 2 z dnia 7 lutego 2022 18:25 Zmodyfikowano dnia: 7 lutego 2022 18:25 Obejrzało: 150 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.