Pytanie z dnia 26 listopada 2016

Czy po trzydziestu latach pracując obecnie na podstawie umowy o pracę na czas określony w służbie zdrowia przysługuje nagroda jubileuszowa.
A kiedy się nie należy. Proszę o odpowiedz. Dziekuję.

Szanowny Panie, w odpowiedzi na zadane pytanie wskazuję, iż kwestia nagród jubileuszowych w Samodzielnych Publicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej została ustalona w art. 62 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. Wymieniony przepis jest przepisem szczególnym w stosunku do kodeksu pracy. Przyznaje on wskazanej grupie pracowników uprawnienie do otrzymania nagrody jubileuszowej. Prawo do nagrody jubileuszowej nabywa pracownik, który w czasie zatrudnienia spełni przesłankę posiadania odpowiedniego stażu pracy. Nagroda jubileuszowa staje się zatem wymagalna niezwłocznie po nabyciu do niej prawa. Nagroda jubileuszowa jest obliczana w odniesieniu do wysokości wynagrodzenia za pracę i uzależniona od stażu pracy. Odpowiadając zatem na Pańskie pytanie, nagroda jubileuszowa nie należy się w sytuacji, w której pracownik SPZOZ nie jest zatrudniony w oparciu o umowę o pracę oraz nie posiada wymienionego w art. 62 stażu pracy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 listopada 2016 21:09:30 Obejrzało: 60 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.