Czy niedoszły pracodawca powinien zapłacić za badanie lekarskie?

Pytanie z dnia 02 sierpnia

Dzień dobry.
Niedoszły pracodawca wysłał mnie na wstępne badania lekarskie za które zapłaciłam z własnej kieszeni. Otrzymałam od lekarza fakturę na której lekarz wypisał badania lekarskie w ilości 2. (Pracodawca prosił abym wzięła fakturę innego przyszłego pracownika)
Z przyczyn osobistych nie podjęłam zatrudnienia. Czy według art. 229 paragraf 1 kodeksu pracy pracodawca jest zobowiązany do zwrotów kosztów poniesionych przeze mnie za badanie? niestety pracodawca nie zamierza zwrócić pieniędzy, co zrobić w takiej sytuacji?
Pozdrawiam

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.