Pytanie z dnia 29 listopada 2016

Czy nalezy mi sie renta rodzinna po zmarlym ojcu. Od urodzenia jestem niepelnosprawna.Otrzymalam rente w wiku 36 lat tw.3 grupe

Witam, zgodnie z art. 68 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych dzieciom przysługuje prawo do renty rodzinnej do czasu ukończenia 16 lat lub do ukończenia nauki w szkole, jeżeli przekroczyły 16 rok życia, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia 25 lat życia, albo bez względu na wiek, jeżeli stały się całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji lub całkowicie niezdolne do pracy w okresach, o których mowa powyżej. Jeżeli zatem, w tych okresach, stała się pani całkowicie niezdolna do pracy to przysługuje Pani prawo do renty rodzinnej po ojcu. Należy jednak pamiętać, że niepełnosprawność nie jest tożsama z niezdolnością do pracy. Pozdrawiam adwokat Ewa Klich z Kancelarii Adwokackiej Michał Ciupa i Partnerzy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 30 listopada 2016 11:44:38 Obejrzało: 135 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.