Czy można wstrzymać egzekucję komorniczą.

Pytanie z dnia 18 lipca

Popadłam w spiralę pożyczkową najpierw jedna pożyczka po temu druga na spłatę tej pierwszej i tak dalej kiedy uzbierało się tego już bardzo dużo zaciągnęłam pożyczkę w banku konsolidacyjna na ok 40 tys. Ale moje zarobki nie wystarczały na spłatę regularna rat raty w wysokości 1300 zł i zostały wzięte kolejne pożyczki pozabankowe . Koło znów się powtórzyło . Spłacam ile mogę te pożyczki ale niektóre firmy już poszły do epu . Z niektórymi dogadałam się i spłacam w ratach. Teraz dostałam wiadomość o przekazaniu sprawy do egzekucji komorniczej gdzie nakaz się jeszcze nie uprawomocnił bo nie minęło 2 tygodnie . Strasznie się boje i nie wiem co mam robić . W najbliższym czasie wybieram się do sądu z wnioskiem o zgłoszenie upadłości konsumenckiej . Jestem samotna matka utrzymujemy się z jednego dochodu 2400 na miesiąc z czego 1300 idzie na spłatę raty kredytu . A reszta na pozostałe zobowiązania nie posiadam żadnego majątku . Co mam robić jak wstrzymać działania komornika ?

Dzień dobry, idzie Pani dobrym tropem - upadłość konsumencka jest jak najbardziej wskazana w Pani sytuacji. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 lipca 2022 11:37 Zmodyfikowano dnia: 22 lipca 2022 11:37 Obejrzało: 23 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.