Czy można jeszcze wstrzymać zastępcza kare pozbawienia wolności.

Pytanie z dnia 05 maja

Dzień dobry, co mogę zrobić w takim przypadku żeby nie iść siedzieć za grzywną jeśli przyszło już Postanowienie sądu . Dostałam 90 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za grzywna. Czy mogę jakoś jeszcze z tym coś zrobić? Jestem mamą dwójki dzieci i w ciąży dlatego nie mogę iść siedzieć mam możliwość zapłacić za grzywna lub odrobić pracę społeczne.. proszę o poradę pozdraiwam

Dzień dobry. Wystarczy, że zapłaci Pani grzywnę i wyśle dowód potwierdzenia zapłaty do sądu. Zgodnie z art. 47 § 2 kodeksu karnego wykonawczego, od zastępczej kary pozbawienia wolności lub wykonywania pracy, o której mowa w art. 45 § 1, skazany może się w każdym czasie zwolnić przez złożenie kwoty pieniężnej przypadającej jeszcze do uiszczenia tytułem grzywny. Pozdrawiam, adwokat Anna Wróbel, wzadwokaci.pl, telefon: 534 399 406 .

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 maja 2022 11:01 Zmodyfikowano dnia: 5 maja 2022 11:01 Obejrzało: 52 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Od zastępczej kary pozbawienia wolności skazany może się w każdym czasie zwolnić przez złożenie kwoty pieniężnej przypadającej jeszcze do uiszczenia tytułem grzywny (art. 47 § 2 k.k.w.).

Odpowiedź nr 2 z dnia 9 maja 2022 12:27 Zmodyfikowano dnia: 9 maja 2022 12:27 Obejrzało: 38 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.