Pytanie z dnia 12 kwietnia

Czy matce która jest po rozwodzie, były mąż ma kontakty z dzieckiem sporadyczne 2 weekendy w miesiącu, ma przyzne alimenty na dziecko, które ojciec dziecka płacić co miesiąc.
Czy jest uznana za matkę samotnie wychowująca dziecko mając alimenty ?
Czy należy się jakiś zasiłek ?

Dzień dobry, powiedziałabym, że dziecko jest wychowywane przez Państwa wspólnie z tym, że Państwo po prostu razem nie żyjecie. Proszę udać się do najbliższego MOPS - być może głównym czynnikiem determinującym to, czy dostanie Pani jakiś zasiłek/zapomogę będzie kryterium dochodowe. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 kwietnia 2022 12:36 Zmodyfikowano dnia: 12 kwietnia 2022 12:36 Obejrzało: 147 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. 1. Tak, taka osoba zostanie najprawdopodobniej uznana za matkę samotnie wychowującą dziecko (definicję można znaleźć w Art. 6 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). 2. Matce samotnie wychowującej dziecko może przysługiwać m.in. zasiłek rodzinny, dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka itp. Otrzymanie danego świadczenia zazwyczaj uzależnione jest od kryterium dochodowego. Samotny rodzic może także skorzystać z ulgi podatkowej. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 2 z dnia 12 kwietnia 2022 13:05 Zmodyfikowano dnia: 12 kwietnia 2022 13:05 Obejrzało: 146 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.