Czy komornik może zająć współwłasność auta.

Pytanie z dnia 27 lutego

Pod wpływem ojca kupiłam na siebie samochód (ojciec ma długi), na umowie widnieje jako właściciel, a on jako współwłaściciel, jednak po podpisaniu umowy nie mam z nim kontaktu, przyszło do mnie pismo o tym, że oc na ten samochód kończy się 29 lutego, ojciec nie odpowiada, a ja nie chcę płacić oc za samochód, którego tylko on używa, a ja nie mam żadnych praw, czy można coś zrobić w tej sytuacji ?

Dzień dobry, OC trzeba zapłacić. Poza tym należy znieść współwłasność. Jeśli nie ma szans na umowne zniesienie współwłasności, to trzeba złożyć wniosek do sądu. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 lutego 2024 10:44 Zmodyfikowano dnia: 27 lutego 2024 10:44 Obejrzało: 37 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Witam, zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku braku ubezpieczenia OC zostanie na Pana nałożona kara za brak OC. Opis sytuacji, że nie używa Pan pojazdu nie zwalnia Pana z obowiązku ubezpieczenia, który obciąża właściciela pojazdu. Może Pan wystąpić z roszczeniem przeciwko ojcu o wydanie pojazdu, a następnie dokonać jego sprzedaży, jeżeli nie ma możliwości polubownego rozwiązania i dogadania się, lub też przekazać pojazd na rzecz ojca (umową sprzedaży czy darowizny), ale do tego wymagana jest współpraca dwóch stron.

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 lutego 2024 11:43 Zmodyfikowano dnia: 27 lutego 2024 11:43 Obejrzało: 36 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.