Pytanie z dnia 20 grudnia 2016

Czy działalność prowadzona przez Fundację musi mieć w nazwie nazwę fundacji?

W sensie formalnym to Fundacja prowadzi działalność i to jej nazwa powinna być wskazana we wszystkich dokumentach. Natomiast w przypadku gdyby Fundacja chciała prowadzić np. punkt pomocy prawnej. To może to nazwać tylko w ten sposób i w ten sposób prowadzić marketing tych usług, jednakże dalej we wszystkich dokumentach musi widnieć Fundacja jako podmiot prowadzący tę działalność, np na stronie internetowej musi być o tym wzmianka, dodatkowo logotyp lub nazwa Fundacji umieszczona w widocznym miejscu również byłaby pomocna. Fundacja nie może np prowadzić skupu aut nie wspominając nigdzie, iż to Fundacja jest podmiotem prowadzącym tę działalność. Mam nadzieję, że jasno przedstawiłem odpowiedź. W przypadku gdyby chcieli Państwo uzyskać więcej informacji to zapraszam do kontaktu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 grudnia 2016 08:44:57 Obejrzało: 63 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Prywatna rozmowa telefoniczna z doświadczonym prawnikiem. 49 zł za 15 minut rozmowy. 15 minut to nie jest mało. Przygotuj się do pisania, aby zanotować wskazówki prawnika i bądź w zasięgu telefonu!

Chcę rozmawiać z prawnikiem

Dzień dobry, zgodnie z ustawą o fundacjach art. 5 "Fundator ustala statut fundacji, określający jej nazwę, siedzibę i majątek, cele, zasady, formy i zakres działalności fundacji, skład i organizację zarządu, sposób powoływania oraz obowiązki i uprawnienia tego organu i jego członków. Statut może zawierać również inne postanowienia, w szczególności dotyczące prowadzenia przez fundację działalności gospodarczej, dopuszczalności i warunków jej połączenia z inną fundacją, zmiany celu lub statutu, a także przewidywać tworzenie obok zarządu innych organów fundacji". W powyższej ustawie brak jest jednak dodatkowych informacji o wymaganiach dotyczących nazwy fundacji, przyjmuje się więc iż zakresie konstruowania nazwy istnieje duży zakres swobody, dlatego może ona zawierać w nazwie słowo fundacja, lecz jednak nie ma takiego obowiązku. Użycie słowa fundacja w nazwie jest jednakże wymagane, gdy fundacja prowadzi działalność gospodarczą bowiem wskazuje to na jej formę prawną.

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 grudnia 2016 18:19:12 Obejrzało: 49 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Prywatna rozmowa telefoniczna z doświadczonym prawnikiem. 49 zł za 15 minut rozmowy. 15 minut to nie jest mało. Przygotuj się do pisania, aby zanotować wskazówki prawnika i bądź w zasięgu telefonu!

Chcę rozmawiać z prawnikiem

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.