Pytanie z dnia 03 czerwca 2017
Chciałbym zapytać po jakim czasie przedawnia się faktura do umowy o wykonanie robót budowlanych (wykonanie okiennic).
Wygrałem sprawę w I instancji, ale sąd II instancji przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia, więc zaczyna się ona od początku z nową sygnaturą akt. Czy został przerwany bieg przedawnienia? Od kiedy powinien być liczony?
Wiktor Poniewierka Radca prawny (Od 2016)
Wiktor Poniewierka Kancelaria Radcy Prawnego
Koszykarska 27b/16, 30-717 Kraków
Bieg terminu przedawnienia przerywa rozpoczęcie każdej czynności przed sądem zmierzającej do wyegzekwowania roszczenia. W razie pytań proszę o kontakt.
Podziękowałeś prawnikowi
Dzień dobry, z racji iż bieg przedawnienia został przerwany, przerwany bieg przedawnienia biegnie zaś od początku. Pozdrawiam
Podziękowałeś prawnikowi
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat (Od 2007)
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, oczywiście, bieg terminu przedawnienia został przerwany i będzie biegł na nowo dopiero po zakończeniu postępowania przed sądem. Pozdrawiam, Adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.