Pytanie z dnia 30 listopada 2016

Chciałbym uwolnić się od zawartej(podstępem) umowy z telekomunikacją Cyfrową. Mówię podstępem bo pracownik tej firmy przedstawił się jako kooperant Orange(w której jestem zarejestrowany), zaproponował zmniejszenie rachunku za telefon. Podpisałem umowę,ale okazało się,że jest to był błąd. Po 20 dniach Orange zadzwoniło do mnie z pytaniem, czy rezygnuję z ich usług, oczywiście zaprzeczyłem i napisałem oświadczenie,że nie rezygnuję z usług Orange, jednocześnie pocztą wysłałem odstąpienie od umowy z Telekomunikacja Cyfrową. Mam świadomość,że nie zrobiłem tego w terminie 2 tygodni od zawarcia umowy i jestem skłonny ponieść finansowe konsekwencje. Jednak machina została uruchomiona i przesłano mi aparat telefoniczny(którego nie przyjąłem), a dzisiaj przysłano mi rachunek za"podłączenie" aparatu 9 zł(którego nie mam bo nie przyjąłem!. Co mogę jeszcze zrobić aby uwolnić się od "naciągacza"? Nadmieniam,że próba kontaktu telefonicznego, i mejlowego z w/w firmą nie powiodła się bo telefon nikt nie odbierał,a adres mailowy był nieprawidłowy albo nie zarejestrowany.

Dzień dobry, wypowiedzenie przez Pana umowy komplikuje sytuację, ale warto wysłać oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia złożonego pod wpływem błędu. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 30 listopada 2016 22:17:38 Obejrzało: 137 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.