Pytanie z dnia 27 listopada 2016

Chciałabym zapytać czy matka, jako prawny opiekun prawny małoletniego syna, która po zmarłym ojcu otrzymał pieniądze z ubezpieczenia musi zgłosić te pieniądze do sądu? Czy może nimi dysponować inwestując je w celu powiększenia kapitału do uzyskania pełnoletności dziecka?

Dzień dobry, na "inwestowanie" matka powinna uzyskać zgodę sądu. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 listopada 2016 21:15:33 Obejrzało: 45 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, zgodnie z art. 101 § 3 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego "Rodzice nie mogą bez zezwolenia sądu opiekuńczego dokonywać czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu ani wyrażać zgody na dokonywanie takich czynności przez dziecko". Musi więc Pani wystąpić z wnioskiem do sądu o wydanie takiego zezwolenia. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 2 z dnia 29 listopada 2016 18:17:39 Obejrzało: 38 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.