bezpłatne użyczenie,mieszkanie po rozwodzie

Pytanie z dnia 18 czerwca 2019

Podczas zawarcia ugody rozwodowej bez orzekania o winie oddałem w bezpłatne użyczenie imiennie mojej obecnej jeszcze małżonce i córkom tylko wyraźnie zaznaczam dom mieszkalny posadowiony na działce z istniejącymi budynkami gospodarczymi będącymi w całości moją wyłączną własnością. Po moim opuszczeniu dobrowolnym tegoż przedmiotowego domu jednorodzinnego wprowadził się tam nowy „partner” żony i wymienił zamki w drzwiach. Mam pytanie czy ma on prawo nocować w tym domu oraz wymieniać zamki bez informowania mnie skoro został on użyczony imiennie konkretnym osobom ? Jeśli nie to jak wyegzekwować jego eksmisję i czy naruszeniem miru w takim przypadku jest użytkowanie pomieszczeń gospodarczych przez moją osobę skoro nie są one zawarte w bezpłatnym użyczeniu ?

Dzień dobry, może Pan wysłać do partnera swojej byłej małżonki wezwanie do opuszczenia nieruchomości w określonym terminie pod rygorem złożenia pozwu o eksmisję. Dla odpowiedzi na drugie pytanie konieczne jest zapoznanie się z ugodą, jaką zawarł Pan z byłą żoną. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 czerwca 2019 09:07 Zmodyfikowano dnia: 24 czerwca 2019 09:07 Obejrzało: 103 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.