Analiza sprawy. Wady ukryte auta.

Pytanie z dnia 05 sierpnia

Dzień dobry,
proszę o analizę mojej sprawy.
W wrześniu 2020 roku zakupiłem samochód Nissan Qashkai +2 (7 miejsc), poj. 2.0, rok produkcji 2010, benzyna z LPG, skrzynia ręczna.
Po jakimś czasie podczas przeglądu w warsztacie okazało się że nie działa poziomowanie ksenonów, dodatkowo przednia lampa od strony kierowcy ma uszkodzone uchwyty wewnatrz klosza stąd został przykręcony wkrętami.
Lampę wymieniłem w warsztacie (uszkodzoną mam), fakturę za naprawę też.
Samochód wyposażony w hak, mam bagażnik rowerowy ale po podłączeniu wtyczki nie działało oświetlenie bagażnika, w warsztacie wymieniłem wiązkę elektryczną z gniazdem do bagażnika / przyczepki samochodowej, teraz wszystko działa.
W samochodzie nie działa tempomat, po zdiagnozowaniu w warsztacie okazało się że wcześniej samochód miał zamontowaną skrzynię automatyczną i stad brak działania tempomatu na aktualnie zamontowanej skrzyni ręcznej.
O powyższych wadach nie zostałem poinformowany jednak na umowie jest zapis że zapoznałem się ze stanem faktycznym, ale nie wszystko da się sprawdzić podczas oględzin.
Proszę o informację czy można cos wyegzekwować od sprzedawcy np. obniżenie ceny, zwrot samochodu - zwrot wpłaconych środków.

pozdrawiam
Rafał

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.