Alimenty a koszty komornicze.

Pytanie z dnia 04 listopada 2019

Witam.
Mam zasądzone alimenty w wysokości 950 zł na dzieci do 15 każdego miesiąca.W miesiącu wrześniu spóźniłem się z wpłatą na konto wierzycielki o 4 dni z winny pracodawcy.Wierzycielka skierowała sprawę do komornika sądowego.Dnia 22 października dostałem awizo od komornika sądowego o zajęciu wierzytelności za miesiąc październik gdzie obowiązek alimentacyjny wpłaciłem 13 października bezpośrednio na konto wierzycielki.Komornik wystosował także pismo zajęciu konta bankowego i zakazie wypłat,wszczęciu egzekucji i zajęcie wynagrodzenia za pracę.Komornik wystosował także pisma już na następny miesiąc listopad.Czy komornik może występować o takie rzeczy kiedy sprawy alimentacyjne są uregulowane na bieżąco ? Czy muszę ponieść koszty egzekucji, skoro alimenty zostały opłacone w terminie a w/w pismo dotarło do mnie 22 paźdzniernika.Jak wspominałem termin alimentacyjny jest do 15 każdego miesiąca.Jakie pisma musiałbym napisać żeby się odwołać do w/w sytuacji.
Z poważaniem Łukasz

Dzień dobry. Niestety komornik może tak działać, a nawet musi jeżeli wniosek nie zostanie cofniety przez wierzycielke. Radzę wystosowac do wierzycielki pismo z informacją, że jeżeli wniosek nie zostanie cofniety wystąpi Pan do niej o zwrot dodatkowych kosztów z uwagi na niezasadność prawadzenia dalszej egzekucji przez komornika.

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 listopada 2019 12:20 Zmodyfikowano dnia: 5 listopada 2019 12:20 Obejrzało: 141 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.