Pytanie z dnia 13 marca

A wiec sprawa wygląda tak w styczniu bieżącego roku złożyłam pozew o przydzielenie mojej córce alimentów od byłego partnera. Zrobiłam to ponieważ w lipcu zeszłego roku rozstalismy się a pieniążki które dawał nie były w wysokiej kwocie i nie były systematyczne , drugi powód dlaczego złożyłam pozew jest to ze chciałam się postarać o zasiłki takie jak 500+ rodzinne itp. Ponieważ mój sam macierzyński nie starcza mi na życie z córką.A bez wyroku sądu o zasadzonych alimentach nie uzyskam tych zasiłków. Z byłym partnerem w tej chwili utrzymuje kontakt sporadyczny niewiem nawet czy nadal przebywa pod tym adresem gdzie przebywał po wyprowadzce od nas . W pozwie napisałam ze nie mam kontaktu z pozwanym, niewiem gdzie mieszka a ostatni adres pod którym przebywał jest jego adres zameldowania. Sąd ostatnio przyslal mi pismo ze mam złożyć wniosek o ustanowienie kuratora pozwanemu z nieznanego miejsca pobytu. Zrobiłam to dzis. Chciałabym się dowiedzieć jakie będą działania kuratora ? Czy on odwiedzi ten adres który podałam w pozwie czy jak ? Czy to policja może zrobić ? I co będzie jeżeli jednak pozwanego tak nie będzie bądź nawet jednak już tam zameldowany nie będzie ? Co dalej ? Tak długo będą go szukać aż nie znajdą ? I moja sprawa będzie trwała w nieskończoność? Czy poprostu sprawdza adres który podałam i jeżeli by go nie było będzie sprawa zaocznie bez niego ?

Szanowna Pani, ustanowiony dla pozwanego jako nieznanego z miejsca pobytu kurator będzie podejmował działania mające na celu ustalenie miejsca zamieszkania pozwanego. Jeżeli te działania nie przyniosą skutku, będzie on reprezentował pozwanego w postępowaniu sądowym i sprawa będzie toczyła się z udziałem kuratora. Z poważaniem, adwokat Galina Gajda

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 marca 2018 18:27:08 Zmodyfikowano dnia: 13 marca 2018 18:27:08 Obejrzało: 73 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.