Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Wałbrzych wyniki wyszukiwania: znaleziono 35 ofert

Filtruj wg kryteriów

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO Krzysztof Strzelec

Gdańska 10, 58-300 Wałbrzych

Porada prawna w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak czym jest upadłość konsumencka, czy możesz ją ogłosić, jak przygotować się do upadłości konsumenckiej.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie mieszkaniowej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie mieszkaniowej , abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z Twoją sytuacją mieszkaniową.

49,00 zł wybieram

porada prawna w sprawie błędu medycznego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie błędu medycznego, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Jesteś ofiarą błędów lekarskich? Został naruszony wobec Ciebie obowiązek zapewnienia lub udzielenia opieki? Otrzymałeś błędne wyniki badań, masz problem w uzyskaniu dokumentacji medycznej lub znajdują się w niej błędy? Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawach dotyczących cudzoziemców i wiz

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie Twojego pobytu w Polsce, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących prawa do przebywania na terenie Polski i spraw związanych z prawem cudzoziemca w Polsce.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spadkowej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak nabycie spadku, odrzucenie spadku, podział i zrzeczenie się spadku czy zachowek.

49,00 zł wybieram

Porada prawna: sprzedaż mieszkania przez pośrednika

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie sprzedazy mieszkanai przez pośrednika, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących umowy z pośrednikiem, umowy przedwstępnej i procesu sprzedazy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie pracowniczej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie pracowniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z prawem pracy. Prawnik poinformuje szczegółowo m.in. o terminach jakie masz na wzniesienie sprawy do sądu, o perspektywach sukcesu sprawy sądowej, o przysługujących Ci roszczeniach.

49,00 zł wybieram

Telefoniczna porada prawna

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji.

49,00 zł wybieram

Porada Prawna: Podwyższenie alimentów na dziecko

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, kiedy można domagać się wyższych alimentów, jakie dokumenty należy przygotować, aby móc ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak obliczyć potrzeby dziecka, jak udokumentować wydatki, jak wyjaśnić możliwości zarobkowe zobowiązanego.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przedawnienia zadłużenia

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przedawnienia zadłużenia, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak przedawnienie zobowiązania.

49,00 zł wybieram

Porada z prawa rodzinnego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, podczas których omówisz sytuację prawną swojej rodziny, po to abyś mógł podjąć właściwe decyzje. Prawnik odpowie na Twoje pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak małżeństwo, separacja, alimenty lub opieka nad dziećmi.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie nakazu zapłaty.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, w sytuacji otrzymania nakazu zapłaty lub wezwania do zapłaty abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak działać dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego nakazu zapłaty lub wystąpienia o taki nakaz w celu odzyskania należności od dłużnika.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie rozwodowej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twoich kwestii związanych z rozwodem i pomoże Ci rozeznać się w Twojej sytuacji.

49,00 zł wybieram

Porada w sprawie zajęcia komorniczego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie otrzymania pisma o zajęciu komorniczym, rozpoczętej egzekucji komorniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję jak postępować dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak ile może zabrać komornik z Twojego wynagrodzenia, co zrobić w przypadku blokady konta bankowego, zablokowania części wynagrodzenia przez komornika, rozpoczętej egzekucji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie karnej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie karnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sytuacji.

49,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o poufności

Sprawdzenie umowy o poufności przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza poufność informacji które przekazujesz. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego.

Sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego przez prawnika abyś miał pewność, że regulamin zabezpiecza Twój sklep. Po tym jak prawnik sprawdzi regulamin, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie rozpocząć sprzedaż w Internecie.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa najmu

Sprawdzenie umowy najmu przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza wynajem mieszkania przez Ciebie i Twoje prawa. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie decyzji ZUS o wysokości przyznanej emerytury

ZUS przysyła Decyzję o wysokości naliczonej emerytury oraz Decyzję o ustaleniu kapitału początkowego na podstawie Twojego Wniosku o emeryturę (druk ZUS Rp-1E) oraz na podstawie Informacji dotyczącej okresów składkowych i nieskładkowych (druk ZUS Rp-6). Powyższe cztery dokumenty musisz przekazać do prawnika , pocztą tradycyjną a najlepiej emailem po zeskanowaniu. Prawnik rozwieje Twoje wątpliwości co do poprawności naliczeń ZUS i jeśli wystąpią - wskaże błędy w tych obliczeniach. Może to być dla Ciebie bardzo korzystne. W przypadku wykrytych niepoprawności w obliczeniach ZUS, trzeba będzie złożyć do ZUS odwołanie.

150,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa z podwykonawcą

Sprawdzenie umowy z podwykonawcą przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument jest bezpieczny dla Ciebie i zabezpiecza Cie odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o pracę

Sprawdzenie umowy o pracę przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Cię odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę o pracę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa biznesowa

Sprawdzenie umowy przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Twoje prawa i jakie będa Twoje ryzyka i obowiązki. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy bedziesz wiedział jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie ją podpisać.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa developerska

Sprawdzenie umowy z deweloperem abyś miał pewność, że gwarantuje bezpieczne nabycie mieszkania, lokalu lub domu. Przy zakupie mieszkania należy dokładnie sprawdzić treść całej umowy, aby uniknąć w przyszłości wyniszczającej i wieloletniej walki z deweloperem. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę, wskazać klauzule niedozwolone lub miejsca związane z ryzykiem dla Ciebie.

199,00 zł wybieram

Odwołanie od decyzji ZUS w sprawie wysokości emerytury

Usługa jest potrzebna, gdy prawnik wcześniej sprawdził i wykrył nieprawidłowości w sposobie naliczenia przez ZUS wysokości emerytury. Prawnik sporządzi i przekaże Tobie pocztą lub emailem gotowe, profesjonalne pismo do Sądu w Twoim imieniu będące odwołaniem od decyzji ZUS. Odwołanie przekażesz do Sądu za pośrednictwem ZUS. (Zanim trafi do Sądu, otrzymasz jeszcze od ZUS stanowisko w sprawie odwołania.)

250,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew

Prawnik sprawdzi przygotowany przez Ciebie dokument, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse i pewność, że dokument właściwie Cię zabezpiecza. Po tym jak prawnik sprawdzi dokument, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie złozyć dokument w Sądzie.

299,00 zł wybieram

Stworzenie umowy biznesowej

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy biznesowej, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona od ryzyk. Prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy spersonalizowaną umowy, która skutecznie zabezpieczy twoje sprawy.

399,00 zł wybieram

Założenie indywidualnej działalności gospodarczej.

Prawnik pomoże Ci rozpocząć działalność biznesową, tak by zaoszczędzić czas i upewnić się, że Twoja firma zacznie działalność zgodnie z prawem. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

559,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu sklepu internetowego , abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej działalności, który skutecznie zabezpieczy Twój sklep.

799,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentacji: Regulamin akcji marketingowych i konkursów w Internecie

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu akcji marketingowej w Internecie lub konkursu w Internecie, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej akcji, która skutecznie zabezpieczy Twój konkurs lub działania marketingowe w Internecie.

799,00 zł wybieram

Sprawa rozwodowa - Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew i prowadzenie sprawy rozwodowej.

Prawnik poprowadzi Cię przez cały proces rozwodu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse na szybki wynik sprawy. Wynajęty prawnik pomoże Ci podczas całego procesu rozwodu i złoży wszystkie potrzebne dokumenty w sądzie.

1999,00 zł wybieram

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Prawnik pomoże Ci w założeniu spółki z o.o. dzięki czemu zaoszczędzisz czas i upewnisz się, że Twój biznes spełnia wszystkie wymogi prawne. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia działalności, w tym formularze KRS i umowę spółki.

2400,00 zł wybieram

Agnieszka Sikorska Kancelaria Adwokacka

Konopnickiej 1/2, 58-300 Wałbrzych

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Występowanie w charakterze oskarżyciela posiłkowego, powoda cywilnego, oskarżyciela prywatnego.

Sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, zachowek.

Reprezentacja w sprawach dotyczących władzy rodzicielskiej i kontaktów z dzieckiem.

Sprawy z zakresu opieki, kurateli, ubezwłasnowolnienia.

Obrona w postępowaniu przygotowawczym i sądowym we wszystkich instancjach.

Prowadzenie spraw o zapłatę.

Pomoc w sporządzaniu wniosków o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Sprawy o podział majątku.

Pomoc w sprawach o separację.

Sporządzenie środków zaskarżenia: apelacji, zażaleń, kasacji.

Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Bąk

Plac Magistracki 3/15, 58-300 Wałbrzych

Reprezentacja przed sądem w postępowaniu o odszkodowanie z tytułu uszkodzenia pojazdu. Ubezpieczyciel zaniżył stawki roboczogodzin, nie ujął w kosztorysie wszystkich uszkodzeń oraz zastosował współczynniki odchylenia przy lakierowaniu i nieoryginalne części.

Przygotowanie projektu umowy oraz przeprowadzenie procesu rejestracji spółki z o.o. z branży e-commerce.

Oferuję ekspercką pomoc w zakresie prawa rzeczowego obejmującą między innymi sprawy o: zasiedzenie, zniesienie współwłasności, wywłaszczenie, służebności gruntowej i osobistej.

Reprezentacja klientki po wniesieniu do sądu sprzeciwu od nakazu zapłaty z uwagi m.in. na przedawnienie roszczenia w sprawie z powództwa Funduszu Sekurytyzacyjnego.

Przygotowanie pełnej dokumentacji (regulamin, polityka bezpieczeństwa, GIODO) oraz doradztwo prawne dla sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą m.in. odzieży, perfum, zdrowej żywności, suplementów diety, artykułów dziecięcych.

SKARGA PAULIAŃSKA: Klientce na mocy wyroku sądu przysługiwała wierzytelność pieniężna od dłużnika. Nie chciał uregulować długu dobrowolnie, więc komornik wszczął egzekucję z jego nieruchomości. Okazało się jednak, że dłużnik przeniósł własność tej nieruchomości na członka swojej najbliższej rodziny. W związku z tym domagaliśmy się uznania tego przeniesienia za bezskuteczne wobec mojej klientki. Sąd wydal wyrok na naszą korzyść, uwzględniając skargę pauliańską.

Reprezentacja klienta w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku po spadkodawcy, który przed śmiercią mieszkał w Irlandii.

Pomagam w zakresie prawa pracy. Prowadzę sprawy z tytułu bezpodstawnych zwolnień i wypowiedzeń, odszkodowań pracowniczych.

Oferuję pomoc i wsparcie w kwestii uzyskiwania odszkodowań, zadośćuczynienia oraz wszystkich kwestii związanych ze sprawami o odszkodowanie z wypadków samochodowych, wypadków ładunków, wypadków motocyklowych, obrażeń ciała.

ZACHOWEK: moja klientka wniosła do sądu o stwierdzenie nabycia spadku w całości z testamentu po swojej matce. Siostra klientki w roku 2016 wniosła przeciwko niej pozew o zachowek. Podniosłyśmy zarzut przedawnienia z uwagi na upływ trzyletniego okresu od otwarcia testamentu, który był trafny i poskutkował oddaleniem powództwa o zachowek.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Jacek Jankowski

Rynek 21/1, Wałbrzych

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Kancelaria specjalizuje się w odszkodowaniach z następujących tytułów: Błąd medyczny

Kancelaria specjalizuje się w odszkodowaniach z następujących tytułów: Kolizja drogowa (OC/AC)

Kancelaria specjalizuje się w odszkodowaniach z następujących tytułów: Słup na działce

Kancelaria specjalizuje się w odszkodowaniach z następujących tytułów: Wypadek w gospodarstwie rolnym

Kancelaria specjalizuje się w odszkodowaniach z następujących tytułów: Wypadek komunikacyjny

Kancelaria specjalizuje się w odszkodowaniach z następujących tytułów: Wypadek w pracy

Kancelaria specjalizuje się w odszkodowaniach z następujących tytułów: Zniewaga lub pomówienie

Kancelaria Adwokacka Adwokat Katarzyna Stuchły

Plac Magistracki 3/7, 58-300 Wałbrzych

uzyskanie zadośćuczynienia i renty z tytułu wypadku drogowego dla osoby poszkodowanej w tym wypadku.

Postępowanie rodzinne poprzez uzyskanie alimentów na dziecko i ustalenie sposobu i częstotliwości kontaktów dziecka z rodzicem

wniosek o odroczenie i zawieszenie wykonania kary pozbawienia wolności dla skazanego wyrokiem sądowym

postępowanie spadkowe od momentu stwierdzenia nabycia spadku po dział spadku pomiędzy spadkobierców.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Justyna Żyłak - Matwiej

Juliuisza Słowackiego 8/2, 58-300 Wałbrzych

  • Odpowiedzi na pytania

Witam Bardzo proszę o pomoc. Otóż mieszkałam z bratem i mama w jednym mieszkaniu. Mama zmarła nie zostawiając Testamentu. Ja z bratem jestem zameldowania w tym mieszkaniu ale mam jeszcze jednego brata który nie ma meldunku ponieważ mieszka na swoim. Przyjęliśmy spadek po mamie każdy z nas otrzymał 1/3. Ale teraz brat który nie jest zameldowany domaga się podziału mebli i innych rzeczy znajdujących się w mieszkaniu. Cześć z nich sama kupiłam wyposażenie do mojego pokoju itp. Ale nie posiadam już rachunków na to. Czy będę musiała się tym dzielić z bratem? I jeszcze jedno pytanie. Otóż miałam pelnomocnictwo do konta mojej mamy.mama przez cały czas mówiła ze to będzie moje ze mam wybrać wszystkie pieniadze i zamknąć konto.tak tez zrobiłam. Po czasie dowiedziałam się że nie mogłam tego zrobić bo pelnomocnictwo wygasło z dniem śmierci. Ale byłam tego kompletnie nie świadoma. Co teraz mogę zrobić?

Dzień dobry, odnośnie spadku po mamie, najlepiej będzie przeprowadzić odpowiednie postępowanie przed Sądem (dział spadku). W takim postępowaniu będzie mogła Pani udowodnić, że część przedmiotów, których żąda Pani brat stanowiła Pani własność (a nie mamy). Skoro nie posiada Pani rachunków/faktur istotne będą Pani wyjaśnienia, wyjaśnienia Pani drugiego brata oraz zeznania ewentualnych świadków, którzy potwierdzą, że przedmioty należą i przed śmiercią Pani mamy należały do Pani.Co do pozostałych przedmiotów tj. tych które należały do Państwa mamy konieczne będzie przeprowadzenie podziału. Odnoście pieniędzy, które pobrała Pani z konta - jest podobnie, w przypadku braku odpowieniej dyspozycji spadkodawcy, pieniądze znajdujące się na rachunku bankowym wchodzą w skład spadku po osobie zmarłej, a tym samym każdemu z Państwa należy się 1/3 tych środków. Niezależnie od tego istnieje pewne ryzyko, że zostanie Pani oskarżona o popełnienie przestępstwa oszustwa, bądź skierowania przeciwko Pani roszczeń o naprawienie szkody (o ile taka wystąpi) np. brat zażąda od Banku części przypadających mu środków.

ZABRANO MI ALIMENTY Z FUNDUSZU PONIEWAZ ZMIENILAM PRACE I PRZEKRACZAM DOCHOD W DODATKU MAM ODDAC ALIMENTY OD STYCZNIA DO WRZESNIA 2017 PRZY ZAROBKACH 1530ZL JAK MOGE SIE OD TEGO ODWOLAC NIE MAM Z CZEGO ODDAC

Dzień dobry, jeżeli faktycznie został przez Panią przekroczony dochód - nie ma możliwości skutecznego odwołania się od decyzji dotyczącej uchylenia przyznanych świadczeń. Z kolei przy założeniu, że otrzymała Pani decyzję o zwrocie nienależnie pobranych świadczeń od stycznia do września (a tak wynika z przedstawionego przez Panią stanu faktycznego) oraz mając na uwadze, iż dochód został przekroczony najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie złożenie do organu wniosku o umorzenie kwot nienależnie pobranych bądź rozłożenie należności na raty na podstawie art. 23 ust. 8 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów zgodnie z którym organ właściwy wierzyciela, który wydał decyzję w sprawie nienależnie pobranych świadczeń z funduszu alimentacyjnego, może umorzyć kwotę nienależnie pobranych świadczeń wraz z odsetkami w całości lub w części, odroczyć termin płatności albo rozłożyć na raty, jeżeli zachodzą szczególnie uzasadnione okoliczności dotyczące sytuacji rodziny. W takim wniosku konieczne jest szczegółowe uzasadnienie i dokładne opisanie trudnej sytuacji majątkowej, rodzinnej oraz przedstawienie odpowiednich dowodów (np. rachunków, opłat za czynsz, podatków, faktur za leki i inne niezbędnych wydatków).

Witam.Sprawa dotyczy splaty zaległości. Moj dlug wynosi 8000 tys zl,I zostal on rozlozony na raty po 500 zl do 15 kazdego miesiaca, I tak co miesiac przelewam I zostalo juz splacone 2000. Dwa dni temu okazalo sie ze niestety komornik zajal moje konto na kwote 8990zl, dzwoniac komornik stwierdzil ze go to nie obchodzi ,ale czemu skoro wszystko splacane jest regularnie I gdzie zniknely te 2000 tys zl ,dlaczego komornik ich, nie odliczyl ? I czy bez pisma o rozpoczeciu windykacji komorniczej ma prawo wejsc na konto ?

Dobry wieczór! Wszystko zależy od wierzyciela. Jeżeli wierzyciel skierował mimo zawartej umowy o spłatę ratalną odpowiedni wniosek egzekucyjny do komornika, to komornik miał prawo prowadzić egzekucję zgodnie z wnioskiem. Zwrócić należy szczególną uwagę, że komornik nie jest uprawniony do badania zasadności i wymagalności obowiązku objętego tytułem wykonawczym. Niestety z przedstawionego w pytaniu stanu faktycznego niewiele wynika. Nie jest jasne z kim zostały ustalone raty (zdarza się, jeżeli dłużnik jest niewypłacalny, że dogaduje się z Komornikiem co do dobrowolnych wpłat, a czasami niezależnie od wypłacalności z samym wierzycielem przed wszczęciem egzekucji), jak również czy ustalenia zostały potwierdzone na piśmie. Jest wiele kwestii, które należałoby rozważyć i bez których udzielenie prawidłowej i jednoznacznej odpowiedzi nie jest możliwe np. czy kwota 8000 zł jest kwotą należności głównej, czy zawiera koszty, odsetki itp.. Co do dalszej części pytania wskazuję, iż Komornik przy pierwszej czynności egzekucyjnej ma obowiązek zawiadomić dłużnika o wszczętej egzekucji z podaniem tytułu wykonawczego oraz sposobu przeprowadzenia egzekucji z pouczeniem o możliwości, terminie i sposobie wniesienia środka zaskarżenia na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności, a także sporządzony przez organ egzekucyjny (komornika) odpis tytułu wykonawczego. Ponadto w przypadku egzekucji z rachunku bankowego komornik ma obowiązek zawiadomić dłużnika o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego doręczając odpis zawiadomienia skierowanego do banku, o zakazie wypłat z rachunku bankowego.

Otrzymałem w styczniu 2017 darowiznę od matki w kwocie 100 000 . Nie złożyłem zeznania w ustawowym terminie 6 miesięcy. Z informacji jakie uzyskałem w US dowiedziałem się że muszę złożyć zeznanie SD-3 . + opłata podatku. Chciałbym się dowiedzieć o wszystkich możliwych kosztach i prawdopodobieństawach postępowań itp. które mogą się pojawić w ciągu najbliższych 5 lat. Jakich konsekwencji nalezy się spodziewać w przypadku niezłożenia lub złożenia zeznania dotyczącego tej darowizny w późniejszym okresie i opłacenia podaktu później.

Dzień dobry, w przypadku niezłożenia zeznania naraża się Pan na odpowiedzialność karnoskarbową. Niezgłoszenie darowizny do organu podatkowego jest wykroczeniem skarbowym, ponadto w związku z niezłożeniem zeznania naraża się Pan na jeszcze wyższą stawkę podatku 20%. W Pana przypadku warto złożyć jednak spóźnione zgłoszenie do Urzędu skarbowego wraz z czynnym żalem. W takiej sytuacji Naczelnik wyda decyzję, w której wskaże wysokość należnego podatku, a Pan najprawdopodobniej nie poniesie konsekwencji karnych. Od wydanej przez Naczelnika decyzji może się Pan odwołać do Dyrektora Izby Skarbowej. Z przedstawionego przez Pana opisu sytuacji wynika, iż nie będzie podstaw do uwzględnienia odwołania, ale zyska Pan trochę czasu. Następnie proponuję Panu złożyć wniosek o umorzenie należności, odroczenie spłaty bądź rozłożenie jej na raty. To jedna możliwość uniknięcia zapłaty podatku, względnie zapłaty podatku w późniejszym terminie bądź rozłożenie podatku na raty (o ile oczywiście we wniosku przedstawi Pan i odpowiednio udokumentuje, że Pańska sytuacja finansowa jest ciężka/ trudna).

Kancelaria Radcy Prawnego "IURIS"

Dmowskiego 22/8, 58-300 Wałbrzych

Trybunalska 7/4, 58-100 Świdnica

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Pozew o zachowek.

Prowadzenie sprawy o zniesienie współwłasności nieruchomości gruntowej wraz z budynkiem mieszkalnym.

Bieżące doradztwo prawne i obsługa prawna przedsiębiorców indywidualnych oraz osób prawnych.

Prawo budowlane

Umowa spółki cywilnej

Prawo kontraktów handlowych

Obsługa wspólnot mieszkaniowych

Wygranie sprawy dotyczące umowy najmu

Wniosek o upadłość spółki z o.o.

Prowadzenie sprawy o rozwód z orzeczeniem o winie.

Kancelaria Adwokacka Adam Gabrielski

Słowackiego 8, 58-300 Wałbrzych

  • Odpowiedzi na pytania

Witam Jestem z mężem po rozwodzie. Chce założyc sprawę o podział majątku. Jestem wspólnie z byłym mężem właścicielami mieszkania. Mamy dorosłe dzieci. Zarówno mnie jak i byłego mężą nie stać na wzajemną spłatę mieszkania. W mieszkaniu jest jeszcze zameldowany dorosły syn. Czy w związku z taką sytuacją mam prawo żądać sprzedaży mieszkania i podziału gotówki? Czy były mąż może na takie rozwiązanie nie wyrazić zgody? Mieszkanie ma hipotekę. Pozostało do spłaty około 40000zł.

W sprawie o podział majątku Sąd w pierwszej kolejności przydziela mieszkanie jednemu z małżonków z nałożeniem na niego spłaty połowy wartości tego mieszkania na rzecz drugiego małżonka . Przy spłacie od wartości mieszkania będzie odliczona wartość hipoteki . Dopiero w sytuacji gdy żaden z małżonków nie wyrazi zgody na przyznanie mu na wyłączną własność mieszkania ze spłatą połowy jego wartości na rzecz drugiego małżonka to wtedy Sąd dokona podziału tego majątku w drodze sprzedaży mieszkania zgodnie z przepisami postępowania cywilnego . Jest to jednak dla obu małżonków niekorzystne bo w przypadku takiego podziału od wartości ceny uzyskanej za sprzedaż mieszkania będą odliczone koszty opinii biegłych wyceniających wartość tego lokalu oraz 20 % ceny pobierze dla siebie komornik . W takim przypadku korzystniej jest sprzedać mieszkanie bez sądu i podzielić się uzyskanymi pieniędzmi . NIezależnie od tego proszę pamiętać , że sprzedaż mieszkania nie zwalnia kredytobiorców od obowiązku spłaty kredytu , a nabywca mieszkania odpowiada wobec banku tylko do wysokości wartości hipoteki . Bank może sobie wybrać dowolnie od kogo będzie dochodził spłaty kredytu i może się okazać , że będzie jej dochodził od kredytobiorców , a nie od nowego właściciela mieszkania . W tej sytuacji najkorzystniej jest w razie sprzedaży mieszkania uzyskaną z tego tytułu cenę przeznaczyć na spłatę kredytu i wykreślenie hipoteki , co skłoni nabywcę do zapłaty wyższej ceny za sprzedawane mu mieszkanie ., które nie będzie już obciążone hipoteką .

Kancelaria Adwokacka Adwokat Mirella Nowak

1 Maja 12/3, 58-300 Wałbrzych

Kancelaria Adwokacka Adwokat Artur Losiak

Słowackiego 8, 58-300 Wałbrzych

Wróć na górę