Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Toruń wyniki wyszukiwania: znaleziono 110 ofert

Filtruj wg kryteriów

Kancelaria Adwokacka Adwokat Filip Węgierski

Królowej Jadwigi 24/5, 87-100 Toruń

Odpowiada w ciągu 10 godzin

Porada prawna w sprawie niezgodności towaru z umową

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie rękojmi, gwarancji lub niezgodności towaru z umową abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących sytuacji, w której zakupiony towar nie spełnia oczekiwań lub posiada wady.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie kontaktów z dzieckiem lub władzy rodzicielskiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spraw dziecka, opieki nad nim i kontaktów z dzieckiem abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących kontaktów z dzieckiem oraz władzy rodzicielskiej.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o zachowek.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o zachowek abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojego udziału w spadku.

49,00 zł wybieram

Porada prawna: sprzedaż mieszkania przez pośrednika

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie sprzedazy mieszkanai przez pośrednika, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących umowy z pośrednikiem, umowy przedwstępnej i procesu sprzedazy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie mieszkaniowej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie mieszkaniowej , abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z Twoją sytuacją mieszkaniową.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spadkowej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak nabycie spadku, odrzucenie spadku, podział i zrzeczenie się spadku czy zachowek.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, wskaże jakie dokumenty musisz zgromadzić, powie jak ustalić krąg uczestników postępowania.

49,00 zł wybieram

Porada Prawna: Podwyższenie alimentów na dziecko

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, kiedy można domagać się wyższych alimentów, jakie dokumenty należy przygotować, aby móc ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak obliczyć potrzeby dziecka, jak udokumentować wydatki, jak wyjaśnić możliwości zarobkowe zobowiązanego.

49,00 zł wybieram

Porada w sprawie zajęcia komorniczego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie otrzymania pisma o zajęciu komorniczym, rozpoczętej egzekucji komorniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję jak postępować dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak ile może zabrać komornik z Twojego wynagrodzenia, co zrobić w przypadku blokady konta bankowego, zablokowania części wynagrodzenia przez komornika, rozpoczętej egzekucji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie nakazu zapłaty.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, w sytuacji otrzymania nakazu zapłaty lub wezwania do zapłaty abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak działać dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego nakazu zapłaty lub wystąpienia o taki nakaz w celu odzyskania należności od dłużnika.

49,00 zł wybieram

Telefoniczna porada prawna

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji.

49,00 zł wybieram

Porada z prawa rodzinnego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, podczas których omówisz sytuację prawną swojej rodziny, po to abyś mógł podjąć właściwe decyzje. Prawnik odpowie na Twoje pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak małżeństwo, separacja, alimenty lub opieka nad dziećmi.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie zagrożenia karą za zarzucane przestępstwo lub wykroczenie.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie zagrożenia karą za zarzucane przestępstwo lub wykroczenie abyś mógł podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i wyjaśni wszelkie wątpliwości w zakresie kwalifikacji prawnej czynu.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o eksmisję z lokalu.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o eksmisję z lokalu abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego pisma o eksmisji, postepowania o eksmisję, powie jak wystąpić o lokal socjalny dla osób wskazanych w pozwie o eksmisję, rozważy z Tobą tez opcje jak postąpić, jeśli jesteś wynajmującym lokalu a najemca zalega z zapłatą czynszu.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przedawnienia zadłużenia

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przedawnienia zadłużenia, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak przedawnienie zobowiązania.

49,00 zł wybieram

Porada prawa w sprawie podziału majątku wspólnego.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o podział majatku wspólnego abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących ustalenia składników majatku, rozliczenia nakładów na majątek wspólny z majątków odrębnych oraz wydatków związanych z utrzymaniem składników majątku.

99,00 zł wybieram

Porada Prawna: Biznes

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie prowadzenia własnej działalności abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących rozpoczęcia prowadzenia działalności, nowego pomysłu, jego ochrony, sprawy zatrudnienia pracownika.

99,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie rozwodowej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twoich kwestii związanych z rozwodem i pomoże Ci rozeznać się w Twojej sytuacji.

99,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie ustanowienia rozdzielności majątkowej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie ustanowienia rozdzielności majątkowej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących możliwości porozumienia się w zakresie ustanowienia rozdzielności majątkowej lub przy braku takiego porozumienia oceni, czy konieczne jest wystąpienie na drogę postępowania sądowego.

99,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie karnej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie karnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sytuacji.

129,00 zł wybieram

Stworzenie dokumentu wezwania do zapłaty

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu dokumentu wezwania do zapłaty, sformułuje właściwe żądanie i obliczy właściwie odsetki, których możesz się domagać. Taki dokument podpsiany przez prawnika niejednokrotnie pozwala rozwiązać problem braku zapłaty od dłużnika.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa najmu

Sprawdzenie umowy najmu przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza wynajem mieszkania przez Ciebie i Twoje prawa. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sporządzenie pisma z reklamacją dla klienta

Jeżeli kupiony towar lub usługa ma wadę, klient może złożyć reklamację, w której określi swoje żądania. Pismo sporządzone przez doświadczonego prawnika pomoże Ci dochodzić swoich praw i zagwarantuje, iż spełnisz wymagania prawne i formalne dotyczące Twojej sytuacji. Prawnik sporządzi dokument, który bedziesz mógł wysłać do podmiotu, do którego zgłaszasz reklamację.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy pożyczki zawartej z instytucją pozabankową (pożyczki online).

Ta usługa sprawdzenia umowy e-pożyczki jest dla Ciebie, jeśli chcesz taką podpisać i chciałbyś, by prawnik wyjaśnił Ci jej zapisy.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy pożyczki

Ta usługa sprawdzenia umowy pożyczki jest dla Ciebie, jeśli chcesz taką podpisać i chciałbyś, by prawnik wyjaśnił Ci jej zapisy.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew

Prawnik sprawdzi przygotowany przez Ciebie dokument, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse i pewność, że dokument właściwie Cię zabezpiecza. Po tym jak prawnik sprawdzi dokument, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie złozyć dokument w Sądzie.

299,00 zł wybieram

Sprawa rozwodowa - Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew i prowadzenie sprawy rozwodowej.

Prawnik poprowadzi Cię przez cały proces rozwodu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse na szybki wynik sprawy. Wynajęty prawnik pomoże Ci podczas całego procesu rozwodu i złoży wszystkie potrzebne dokumenty w sądzie.

2499,00 zł wybieram

Kancelaria Radców Prawnych Euro-Lex Radomski i Wspólnicy sp.j.

Bydgoska 90/3, 87-100 Toruń

Windykacja. Rocznie kierujemy do sądu ponad 100 spraw o niezapłacone faktury. W sytuacji, w której nie ma sporu o jakość wykonania umowy, tylko po prostu dłużnik nie płaci, zwykle składamy pozew do sądu w ciągu dwóch dni. W takich sprawach nie ma miejsca na ciekawe historie. Nasze zadanie polega, żeby szybko skompletować dokumenty, precyzyjnie opisać jaka jest sytuacja i szybko złożyć pozew w sądzie. Działamy tak żeby sędziemu łatwo przyszło wydanie wyroku szybko i bez rozprawy. Wielokrotnie tylko dzięki korespondencji mailowej jaka załączyliśmy do pozwu sądy wdał nakaz w postępowaniu nakazowym , a więc najtańszy, najszybszy i najbardziej skuteczny rodzaj wyroku sądowego.

Sukcesja, czyli strategia spadkowa dla biznesu. Przygotowujemy firmy na przekazanie ich w ręce drugiego pokolenia, tworzymy konstytucje rodzinne ale często też przygotowujemy plany awaryjne na wypadek gdyby właściciel zmarł przedwcześnie. Wiele biznesów przekształcamy w spółki. Nasze główne kryteria, którymi kierujemy się przy doborze odpowiedniej spółki to niskie podatki, niski ZUS, prosta księgowość, dobry plan spadkowy, bezpieczeństwo prywatnego majątku i możliwość sprzedaży biznesu w przyszłości. Wielu klientów wchodzi do mnie na spotkanie z myślą, że chce założyć spółkę z o.o., a wychodzi ze spółką taką jaka jest im naprawdę potrzebna. Przekształciliśmy już biznesy o łącznej wartości setek milionów złotych. Przedsiębiorcę z branży automotive przekształciliśmy z jednoosobowej działalności w spółkę z o.o. spółkę komandytową. Do swojego biznesu dołączył swoją żonę jako wspólnika. Tak samo pomogliśmy właścicielowi wielu sklepów internetowych. Rodzinny sklep ogrodniczy przekształciliśmy w spółkę jawną włączając do niej dorosłe dzieci. Spółkę jawną z branży oponiarskiej przekształciliśmy w spółkę z o.o. spółkę komandytową. Przedsiębiorcę będącego właścicielem hoteli i ośrodka wypoczynkowego przekształciliśmy w spółkę jawną. Przekształcaliśmy producenta kartonu, dewelopera, producenta foli, wykonawcę wod-kan, przychodnię lekarską, firmę transportową, szwalnię, przychodnię stomatologiczną, producenta bram i ogrodzeń, serwis pieców gazowych. Jeden z naszych klientów z branży dofinasowań unijnych, połączył się ze swoimi pracownikami jednocześnie przekształcając się w spółkę z o.o. Wielu z naszych klientów pozostawiło w prywatnym majątku nieruchomości podnosząc bezpieczeństwo finansowe swojej rodziny.

Spory budowlane. Nieprzerwanie od kilkunastu lat reprezentujemy wykonawców robót budowlanych w sporach z inwestorami i podwykonawcami. Wszystkie sprawy dotyczą dużych obiektów budowlanych jak centra dystrybucyjne dla sieci handlowych, galerie handlowe, stadiony, budynki użyteczności publicznej. Naszymi klientami są spółki notowane na GPW i New Connect. Rozumiemy język i specyfikę budowy. Już się przyzwyczailiśmy, że nie ma doskonałego wykonawstwa i że każdy inwestor jeśli chce to może przysporzyć wielu zmartwień wykonawcy. Nasze zadanie to urealnić oczekiwania inwestorów i „sprowadzić ich oczekiwania na ziemię”. Jednemu z naszych klientów zamawiający naliczył karę umowną przekraczającą 17 milionów złotych. Zmniejszyliśmy ją do kwoty 1,5 miliona złotych. Zagraniczny podwykonawca nie wykonał swojej umowy na czas, wykonawca – nasz klient zerwał współpracę. Podwykonawca wystawił fikcyjne faktury i zaspokoił się z gwarancji bankowej w kwocie 1,5 miliona złotych. Doprowadziliśmy do zasądzenia zwrotu pobranej nielegalnie kwoty gwarancji. Nasz klient wykonał roboty dodatkowe przy budowie galerii handlowej na kwotę przekraczającą 2 miliony złotych. Doprowadziliśmy do ugody pomiędzy dwoma spółkami giełdowymi i nasz klient uzyskał zaspokojenie swoich roszczeń. Zagraniczny producent elementów budowlanych dochodził zapłaty w kwocie przekraczającej 1 milion Euro z tytułu dostarczonych po terminie produktów. Doprowadziliśmy do obciążenia go karą umowną, która równoważyła dochodzone roszczenia mimo zawartego w umowie ograniczenia możliwości naliczania kar umownych. Jeden z naszych klientów branży budowlanej był szantażowany przez swojego podwykonawcę między innymi nieuprawnionymi wpisami do rejestrów dłużników, czy wniosków upadłościowych. Doprowadziliśmy do ugodowego zakończenia sporu. Nasz klient podwykonawca instalacji na budowie farmy wiatrowej nie uzyskał zapłaty ostatniej transzy swojego wynagrodzenia za wykonane prace. Doprowadziliśmy do ugody, w ramach której uzyskał kwotę przekraczającą 2 miliony złotych.

Przyjazne RODO. Jesteśmy kluczem do Twojego bezpieczeństwa. Od maja 2018 wprowadziliśmy RODO w bardzo wielu firmach. Naszymi klientami są i jednoosobowi przedsiębiorcy, i małe spółki, a także duże spółki, w całości, z kapitałem zagranicznym zatrudniające setki osób. Rekomendujemy to co jest niezbędne i nic więcej. Mamy doświadczonych audytorów, którzy sprawnie zbierają dane. Wdrażając RODO umożliwiamy naszym klientom płynną, nieprzerwaną pracę. Klienci, którzy pozwolili udostępnić swoje dane to, między innymi: MMP NEUPACK POLSKA Sp. z o.o. MMP PREMIUM POLSKA Sp. z o.o. MM Packaging Polska Sp. z o.o. Cronic Jakub Tomczyk – sklep internetowy Tooba.pl – portal budowlany OZ Parts sp. z o.o. sp.k. – hurtownia części samochodowych Akademia Innowacyjnej Edukacji Hanna Łowicka – szkoła językowa Nasi klienci to także hotele, przychodnie lekarskie, zarządcy nieruchomości, firmy szkoleniowe, przedsiębiorstwa budowlane, inwestycyjne, doradcy biznesowi.

Przez 20 lat poprowadziłem setki procesów opartych wyłącznie na wekslu, wszystkie zakończone zasądzeniem roszczenia na rzecz klienta. Ma być tanio i szybko. I tak właśnie jest. Umiem wykorzystywać moc jaka drzemie w wekslach. W wielu z tych setek spraw dłużnik dowiadywał się o tym, że jego sprawa w ogóle trafiła do sądu, od komornika. Komornik zajmował szybciej rachunek bankowy dłużnika, niż sąd doręczał dłużnikowi pozew wraz z nakazem zapłaty. Dzięki wekslom tak można działać i my to potrafimy. Kwota nie ma znaczenia.

Zakładamy spółki. Internetowo i tradycyjnie. Nasze główne kryteria, którymi kierujemy się przy doborze odpowiedniej spółki to niskie podatki, niski ZUS, prosta księgowość, dobry plan spadkowy, bezpieczeństwo prywatnego majątku i możliwość sprzedaży biznesu w przyszłości. Wielu klientów wchodzi do mnie na spotkanie z myślą, że chce założyć spółkę z o.o., a wychodzi ze spółką taką jaka jest im naprawdę POTRZEBNA. Umowę spółki szyjemy na miarę. Moim celem jest aby wspólnicy przynajmniej przez najbliższe 10 lat nie musieli myśleć o umowie spółki lecz mogli koncentrować się na zarabianiu pieniędzy.

Weksel Przez 20 lat poprowadziłem setki procesów opartych wyłącznie na wekslu, wszystkie zakończone zasądzeniem roszczenia na rzecz klienta. Ma być tanio i szybko. I tak właśnie jest. Umiem wykorzystywać moc jaka drzemie w wekslach. W wielu z tych setek spraw dłużnik dowiadywał się o tym, że jego sprawa trafiła do sądu, od komornika. Komornik zajmował szybciej rachunek bankowy dłużnika, niż sąd doręczał mu pozew wraz z nakazem zapłaty. Dzięki wekslom tak można działać i my to potrafimy. Kwota nie ma znaczenia. W naszej kancelarii prowadzę też procesy, w których klienci nie zgadzają się z wierzytelnością wekslową i nie zamierzają jej płacić. Wiele z nich zakończyło się oddaleniem lub zmniejszeniem roszczenia. Szkolę aplikantów radcowskich i przedsiębiorców przybliżając im posługiwanie się wekslami.

Kancelaria Prawna Noskowicz

Toruń, 87-100 Toruń

Odpowiada w ciągu 24 godzin

Sprawa o rozgraniczenie działek

sprawa o uznanie bezskuteczności wypowiedzenia stosunku pracy

sprawa o zasiedzenie nieruchomości

sprawa o przyznanie emerytury pomostowej

obsługa prawna jednostki samorządu terytorialnego

sporządzenie projektu regulaminu sklepu internetowego oraz przygotowanie wniosku o rejestrację zbioru danych osobowych

sprawa o odszkodowanie za szkody na osobie związane z wypadkiem komunikacyjnymi

Pozew o naruszenie dóbr osobistych

rejestracja spółki z o.o., w tym przygotowanie projektu umowy spółki

zmiany w umowie spółki

Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p.

Warszawska 4/3, 87-100 Toruń

Odpowiada w ciągu 24 godzin

odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę

przygotowanie projektu regulaminu pracy

odszkodowanie i zadośćuczynienie za mobbing i dyskryminację

sprostowanie świadectwa pracy

ukształtowanie wynagrodzenia w oparciu o ustawę kominową

przygotowanie projektu regulaminu wynagradzania

przejście zakładu pracy na innego pracodawcę

odwołanie od decyzji ZUS w sprawie odmowy przyznania prawa do wcześniejszej emerytury lub emerytury pomostowej

Lange Kancelaria Prawna Spółka Partnerska Radcowie Prawni

Dominikańska 9, 87-100 Toruń

specjalizujemy się w działaniach prawnych zmierzającą do "oddłużenia" Klientów posiadających zobowiązania hipoteczne wobec podmiotów sektora bankowego oraz szeroko pojętych podmiotów sektora finansowego

Skuteczna ochrona prawna leasingobiorców. Wsparcie prawne w procesie wznowienia umów leasingowych po ich wypowiedzeniu lub rozwiązaniu. Kompleksowa reprezentacja Klientów w sądach w sporach z leasingodawcami, w tym także dochodzenie roszczeń leasingobiorców w wyniku rozliczenia umowy.

Doradztwo w zakresie zakupu i sprzedaży nieruchomości oraz ustanawiania i znoszenia obciążeń na nieruchomościach

Wsparcie prawne dla przedsiębiorców.

Kancelaria obsługuje przedsiębiorców i osoby fizyczne będące klientami instytucji finansowych, kredytobiorców i pożyczkobiorców, którzy utracili płynność finansową i nie mogą regulować swoich zobowiązań na dotychczasowych zasadach

Kancelaria chroni interesy klientów instytucji finansowych i wspiera ich w wychodzeniu z problemów finansowych. Przeprowadzamy oddłużenie lub restrukturyzację klienta przy pomocy instytucji prawa upadłościowego, w tym upadłości konsumenckiej.

Tomasz Gruza Adwokat

(Od 2009)
Podziękowań 1
Odpowiedzi na pytania 3

Kancelaria Adwokacka w Toruniu

Wiązowa 12/3, 87-100 Toruń

Odpowiada w ciągu 2 godzin

W przypadku uznania zapisów regulaminu świadczenia usług za niedozwolone klauzule umowne i niezaakceptowania nowych postanowień umownych narzuconych przez operatora telefonii, klient nie ponosi odpowiedzialność ani na podstawie "starych", ani na podstawie "nowych" postanowień umownych. Dotyczy to tylko tych części regulaminu, jakie zostały uznane prawomocnie za niedozwolone klauzule umowne.

W sprawach karnych skarbowych, jeżeli akt oskarżenia opiera się na prawomocnej decyzji organów skarbowych lub prawomocnych wyrokach sądów administracyjnych, postępowanie dowodowe winno być ukierunkowane na brak świadomości wypełnienia znamion czynu zabronionego oraz brak zamiaru, ukierunkowanie postępowania dowodowego na walkę z urzędem skarbowym jest skazane na przegraną, bo sądy karne nie weryfikują ustaleń organów skarbowych.

Osoba pozwana w sprawie o rozwód, w której strona powodowa zarzuca winę w rozkładzie pożycia małżeńskiego nie zawsze jest winna. Wykazanie w tego typu sprawie, że do rozkładu pożycia doszło wcześniej z winy drugiej strony, pozwala na wygranie sprawy rozwodowej, albowiem zdrada jest wówczas konsekwencją rozpadu małżeństwa.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Andrzej Pazdyga

Rynek Staromiejski 17, 87-100 Toruń

  • Publikacje

Roszczenia po wypadku

Miałem nie ze swej winy wypadek drogowy, sprawca już został skazany. Jakie prócz... więcej

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej

Straciłem w wypadku wnuka i mimo, że żadna kwota nie zrekompensuje takiej straty chciałbym ... więcej

EmiLaw Kancelaria Radcy Prawnego Emilia Łuhowy

Broniewskiego 46 lok.3, 87-100 Toruń

Kancelaria Adwokacka Domański & Kozioziembski

Wiązowa 16 lok. 4, 87-100 Toruń

Wróć na górę