Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Jelenia Góra wyniki wyszukiwania: znaleziono 54 oferty

Filtruj wg kryteriów

Kancelaria Prawnicza Doradca

Wojska Polskiego 42A, 58-500 Jelenia Góra

Porada prawna w sprawie karnej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie karnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sytuacji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie pracowniczej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie pracowniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z prawem pracy. Prawnik poinformuje szczegółowo m.in. o terminach jakie masz na wzniesienie sprawy do sądu, o perspektywach sukcesu sprawy sądowej, o przysługujących Ci roszczeniach.

49,00 zł wybieram

Porada w sprawie zajęcia komorniczego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie otrzymania pisma o zajęciu komorniczym, rozpoczętej egzekucji komorniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję jak postępować dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak ile może zabrać komornik z Twojego wynagrodzenia, co zrobić w przypadku blokady konta bankowego, zablokowania części wynagrodzenia przez komornika, rozpoczętej egzekucji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie rozwodowej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twoich kwestii związanych z rozwodem i pomoże Ci rozeznać się w Twojej sytuacji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie nakazu zapłaty.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, w sytuacji otrzymania nakazu zapłaty lub wezwania do zapłaty abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak działać dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego nakazu zapłaty lub wystąpienia o taki nakaz w celu odzyskania należności od dłużnika.

49,00 zł wybieram

porada prawna w sprawie błędu medycznego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie błędu medycznego, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Jesteś ofiarą błędów lekarskich? Został naruszony wobec Ciebie obowiązek zapewnienia lub udzielenia opieki? Otrzymałeś błędne wyniki badań, masz problem w uzyskaniu dokumentacji medycznej lub znajdują się w niej błędy? Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spadkowej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak nabycie spadku, odrzucenie spadku, podział i zrzeczenie się spadku czy zachowek.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawach dotyczących cudzoziemców i wiz

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie Twojego pobytu w Polsce, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących prawa do przebywania na terenie Polski i spraw związanych z prawem cudzoziemca w Polsce.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przedawnienia zadłużenia

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przedawnienia zadłużenia, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak przedawnienie zobowiązania.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak czym jest upadłość konsumencka, czy możesz ją ogłosić, jak przygotować się do upadłości konsumenckiej.

49,00 zł wybieram

Porada z prawa rodzinnego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, podczas których omówisz sytuację prawną swojej rodziny, po to abyś mógł podjąć właściwe decyzje. Prawnik odpowie na Twoje pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak małżeństwo, separacja, alimenty lub opieka nad dziećmi.

49,00 zł wybieram

Telefoniczna porada prawna

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie mieszkaniowej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie mieszkaniowej , abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z Twoją sytuacją mieszkaniową.

49,00 zł wybieram

Porada prawna: sprzedaż mieszkania przez pośrednika

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie sprzedazy mieszkanai przez pośrednika, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących umowy z pośrednikiem, umowy przedwstępnej i procesu sprzedazy.

49,00 zł wybieram

Porada Prawna: Podwyższenie alimentów na dziecko

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, kiedy można domagać się wyższych alimentów, jakie dokumenty należy przygotować, aby móc ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak obliczyć potrzeby dziecka, jak udokumentować wydatki, jak wyjaśnić możliwości zarobkowe zobowiązanego.

49,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego.

Sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego przez prawnika abyś miał pewność, że regulamin zabezpiecza Twój sklep. Po tym jak prawnik sprawdzi regulamin, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie rozpocząć sprzedaż w Internecie.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa najmu

Sprawdzenie umowy najmu przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza wynajem mieszkania przez Ciebie i Twoje prawa. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o poufności

Sprawdzenie umowy o poufności przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza poufność informacji które przekazujesz. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa z podwykonawcą

Sprawdzenie umowy z podwykonawcą przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument jest bezpieczny dla Ciebie i zabezpiecza Cie odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o pracę

Sprawdzenie umowy o pracę przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Cię odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę o pracę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa biznesowa

Sprawdzenie umowy przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Twoje prawa i jakie będa Twoje ryzyka i obowiązki. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy bedziesz wiedział jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie ją podpisać.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa developerska

Sprawdzenie umowy z deweloperem abyś miał pewność, że gwarantuje bezpieczne nabycie mieszkania, lokalu lub domu. Przy zakupie mieszkania należy dokładnie sprawdzić treść całej umowy, aby uniknąć w przyszłości wyniszczającej i wieloletniej walki z deweloperem. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę, wskazać klauzule niedozwolone lub miejsca związane z ryzykiem dla Ciebie.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew

Prawnik sprawdzi przygotowany przez Ciebie dokument, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse i pewność, że dokument właściwie Cię zabezpiecza. Po tym jak prawnik sprawdzi dokument, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie złozyć dokument w Sądzie.

299,00 zł wybieram

Stworzenie umowy biznesowej

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy biznesowej, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona od ryzyk. Prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy spersonalizowaną umowy, która skutecznie zabezpieczy twoje sprawy.

399,00 zł wybieram

Założenie indywidualnej działalności gospodarczej.

Prawnik pomoże Ci rozpocząć działalność biznesową, tak by zaoszczędzić czas i upewnić się, że Twoja firma zacznie działalność zgodnie z prawem. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

559,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu sklepu internetowego , abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej działalności, który skutecznie zabezpieczy Twój sklep.

799,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentacji: Regulamin akcji marketingowych i konkursów w Internecie

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu akcji marketingowej w Internecie lub konkursu w Internecie, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej akcji, która skutecznie zabezpieczy Twój konkurs lub działania marketingowe w Internecie.

799,00 zł wybieram

Sprawa rozwodowa - Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew i prowadzenie sprawy rozwodowej.

Prawnik poprowadzi Cię przez cały proces rozwodu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse na szybki wynik sprawy. Wynajęty prawnik pomoże Ci podczas całego procesu rozwodu i złoży wszystkie potrzebne dokumenty w sądzie.

1999,00 zł wybieram

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Prawnik pomoże Ci w założeniu spółki z o.o. dzięki czemu zaoszczędzisz czas i upewnisz się, że Twój biznes spełnia wszystkie wymogi prawne. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia działalności, w tym formularze KRS i umowę spółki.

2400,00 zł wybieram

Kancelaria Adwokacka Maja Majewska

Grabowskiego 2 lok.1, 58-500 Jelenia Góra

  • Odpowiedzi na pytania

Witam Państwa Chciałbym się zaczerpnąć pańskiej porady. W 2009r. zostałem zaatakowany nożem. Nóż wbito mi w brzuch uszkadzając przednią ścianę żołądka, powodując krwawienie oraz krwiaka w otrzewnej. Sprawca został skazany prawomocnym wyrokiem na kare pozbawienia wolności w zawieszeniu. Po operacji miałem sporo dolegliwości fizycznych i psychicznych. Leczyłem się psychologicznie i psychiatrycznie oraz u innych lekarzy specjalistów. Sprawę o zadośćuczynienie postanowiłem zlecić adwokatowi. Wspólnie uzgodniliśmy kwote 40.000 złotych a jak się później okazało pozew został sporządzony na 20.000 złotych. Na 1 rozprawę pozwany się nie wstawił twierdząc, iż nie otrzymał wezwania... Na drugiej rozprawie zaproponował mi 1.000 złotych, co według mnie jest śmiesznie niską kwotą. Sędzia postanowiła powołać dwóch biegłych (psychiatre oraz traumatologa) Oględziny ciała miałem w tamtym roku zaś wizytę u psychiatry 17.08.2017r. Biegła stwierdziła, że mój stan psychiczny jest w bardzo ciężki stanie. Nie znam jeszcze całej opinii, ale stwierdziła depresje oraz inne zaburzenia. Kwota 20.000 a nawet 40.000 złotych jest według mnie stanowczo za niska. Rozmawiałem o tym z adwokatem i prosiłem, aby zmienił kwotę w pozwie. Twierdzi, że nie trzeba nic zmieniać ani pisać nowego pozwu, ponieważ wystarczy rozszerzyć żądanie na rozprawie, bo sędzia i tak może przyznać dużo większą kwotę niż jest w pozwie. I tu pojawia się moje pytanie: czy faktycznie tak jest, że sędzia na podstawie dokumentacji medycznej zasądzi kwotę wyższą niż o jaką żądałem w pozwie? Nie podważam kompetencji swojego adwokata, ale chciałbym się spytać czy są Państwo w stanie poprowadzić tę sprawę w sposób najkorzystniejszy dla mnie? I ile by to kosztowało? Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Należy rozszerzyć powództwo i dokonać stosowną opłatę a wcześniej przeanalizować sprawę czy nie ma przedawnienia.

W porozumieniu pracodawców na podstawie art. 22 ustawy o prac. samorz. przeniesienie do innej jednostki organizacyjnej gminy tj. OPS-u jest zapis że zachowane będzie dotychczasowe wynagrodzenie pracownika. Dostałam wypowiedzenie warunków płacy i pracy tj. w związku z likwidacja Referatu w Urzędzie i przeniesienie tych spraw do OPS, moje byłe stanowisko - Kierownika Referatu uległo też likwidacji, przeniesiono mnie na inne, niższe stanowisko podinspektora - degradacja, odebrano dodatek funkcyjny w znacznej wysokości, a tym samym moje wynagrodzenie uległo dużemu obniżeniu. Czy obniżenie wynagrodzenia w postaci wypowiedzenia dodatku funkcyjnego jest prawidłowe w stosunku do treści porozumienia.

W przypadku reorganizacji jednostki pracownika samorządowego zatrudnionego na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, można go przenieść na inne stanowisko odpowiadające jego kwalifikacjom, jeżeli ze względu na likwidację zajmowanego przez niego stanowiska nie jest możliwe dalsze jego zatrudnianie na tym stanowisku (art. 23 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych). Ponieważ powodem wypowiedzenia warunków pracy i płacy są przyczyny leżące po stronie pracodawcy, pracownik zachowuje prawo do dotychczasowego wynagrodzenia, jeżeli jest ono wyższe od wynagrodzenia przysługującego na nowym stanowisku przez okres 6 miesięcy następujących po miesiącu, w którym pracownik został przeniesiony na nowe stanowisko. Przepis nie definiuje pojęcia „wynagrodzenie”, ale mając na uwadze jego cel należy przyjąć, że chodzi tu o stałe składniki wynagrodzenia wraz z dodatkiem funkcyjnym. Dodatek funkcyjny traktowany jest w orzecznictwie Sądu Najwyższego jako stały element wynagrodzenia i jest objęty ochroną we wszelkich przypadkach, w których przepisy prawa pracy stanowią o zachowaniu prawa do wynagrodzenia na dotychczasowym poziomie, np. w przypadkach przewidzianych w art. 179 § 5 Kodeksu pracy, art. 1864 Kodeksu pracy.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Dyzma Bebak

al. Wojska Polskiego 48/1B, 58-500 Jelenia Góra

Kancelaria Radcy Prawnego Vis Legis Sylwia Borodyn

Teatralna 1, 58-500 Jelenia Góra

Negocjowanie warunków umów.

Opiniowanie umów już istniejących.

Reprezentuje Klientów przed organami administracji podatkowej, jak również przed sądami administracyjnymi tj. Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Reprezentacja w sprawach dotyczących podziału majątku.

Pomoc w sprawach o alimenty, podwyższenie, obniżenie alimentów.

Reprezentacja w sprawach odszkodowawczych dotyczących m.in. wypadków komunikacyjnych.

Sprawy o dział spadku.

Przygotowywanie projektów umów: sprzedaży, najmu, dzierżawy, zlecenia, o pracę, o dzieło w tym umów o dzieło z przeniesieniem autorskim praw majątkowych, o roboty budowlane i wielu innych.

Skargi kasacyjne na orzeczenia wydane przez Wojewódzkie Sądy Administracyjne.

Reprezentacja w sprawach o zachowek.

Adwokacka Spółka Partnerska BGJ - Biegański, Dubicka, Janisławscy, Lachowicz

Mickiewicza 12, 58-500 Jelenia Góra

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Wygrana sprawa o zadośćuczynienie za krzywdę doznaną w wyniku wypadku klientki spowodowanego przez wadliwe drzwi do hipermarketu TESCO. Kwota zadośćuczynienia 40.000,00 zł plus odsetki za zwłokę.

Przeprowadzenie podwyższenia kapitału zakładowego dużej formy z branży produkcji produktów higienicznych do kwoty ponad 26.000.000,00 zł

Uniewinnienie w sprawie karnej skarbowej od zarzutu nielegalnego obrotu paliwami.

Przeprowadzenie połączenia dwóch spółek kapitałowych poprzez przejęcie majątku jednej spółki przez drugą spółkę kapitałową. Kwota transakcji 10.500.000,00 zł

Wygrana sprawa sądowa o zwrot niesłusznie zatrzymanej kaucji gwarancyjnej wynikającej z umowy o roboty budowlane. Kwota roszczenia 40.000 zł

Wygrana sprawa sądowa o zapłatę wynagrodzenia za zrealizowane prace budowlane. Kwota roszczenia 400.000,00 zł uregulowana w postępowaniu zabezpieczającym.

Uniewinnienie w sprawie karnej skarbowej od zarzutu nielegalnego organizowania gier hazardowych.

Wygrana sprawa o odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie z pracy pracownicy bez zachowania okresu wypowiedzenia. Kwota odszkodowania 6.500,00 zł plus odsetki.

Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Gondurak-Chruściel

Artura Grottgera 7, 58-500 Jelenia Góra

sprawa rozwodowa - bardzo złe wzajemne nastawienie małżonków przeciwko sobie. W wyniku działań moich i pełnomocnika drugiej strony - uzyskano satysfakcjonujące porozumienie, bo dzieci są nawjażniejsze

podział spadku poprzez zniesienie współwłasności nieruchomości - to najczęstszy przypadek, gdy strony nie potrafią samodzielnie i polubownie podzielić się otrzymanym spadkiem. Postępowania te długo trwają a ich przebieg wymaga pomocy profesjonalisty.

windykacja bieżących zobowiązań - stała obsługa podmiotów gospodarczych kompleksowa obsługa wierzytelności od wezwania do zapłaty do postępowania egzekucyjnego, zapewnia większą efektywność.

ULTIMO, KREDIT INKASO, INTRUM IUSTITIA, GETBACK, PROKURA, KRUK, BEST I-II-III, dostałeś wezwanie do zapłaty, nakaz sądowy zapłaty, - zweryfikuje czy dochodzone należności nie są przedawnione lub czy też w ogóle są należne.

SYGNA

S. Okrzei 5/1, Jelenia Góra

Kancelaria Adwokacka Roman Bebak

Aleja Wojska Polskiego 58/4, 58-500 Jelenia Góra

Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyny Gondurak

Armii Krajowej 3/1, 58-500 Jelenia Góra

Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Brendel

Norwida 7 lok. 1, 58-500 Jelenia Góra

Wróć na górę