Pytanie z dnia 15 kwietnia 2020

Wspólnota mieszkaniowa podjęła decyzję o zamurowaniu boksów. My od 30 lat zajmujemy jeden z nich. Chcieliśmy się jakoś dogadać, niestety 3 sąsiadki blokują wszystko, 3 kolejnych lokatorów przystało na to, 2 jest przeciw zamurowaniu boksów, 3 się nie wypowiedziały. My mamy lokal gminny. Proponowaliśmy że wymienimy drzwiczki na własny koszt (Wspólnota tłumaczyła że chodzi o koszty ich wymiany) ale pomysł nie spodobał się 1 lokatorce, pozostała 5 ją poparła. To 6 lokali na 11 własnościowych (czyli ponad połowa która wystarczy do przegłosowania ustawy) i 4 gminne.

W mojej ocenie należałoby spróbować polubownie porozmawiać z sąsiadkami, które blokują temat i wskazać, że korzystają już Państwo od bardzo długiego czasu z takiego boksu, jest Wam niezbędny i zobowiążą się Państwo na piśmie, iż do takiej wymiany drzwi dojdzie z państwa strony, że żadnych obciążeń wobec pozostałych lokatorów nie będzie. Może przejdzie.

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 kwietnia 2020 20:36 Zmodyfikowano dnia: 15 kwietnia 2020 20:36 Obejrzało: 309 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

O jakie boksy chodzi, o piwnice? Zawsze można taką uchwałę zaskarżyć, że została podjęta z naruszeniem praw nabytych, gdyż rozumiem, że każdy ma przydzielony własny boks, z którego korzysta. W Państwa imieniu decyduje gmina, chyba, że macie jej pełnomocnictwo do głosowania na walnych zebraniach.

Odpowiedź nr 2 z dnia 16 kwietnia 2020 00:59 Zmodyfikowano dnia: 16 kwietnia 2020 00:59

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.