Wjazd na teren prywatny.

Pytanie z dnia 22 lipca

Dzień dobry, obok ogrodzonej posesji posiadamy teren nieogrodzony. Jest to w 100% nasz teren prywatny. Nie jest on jednak ogrodzony, ponieważ na naszej posesji mieści się dom, jak również firma i ogrodzenie terenu spowoduje utrudnienia dla wjazdu np. ciężarówek z dostawami. Postawiliśmy na terenie dwa znaki informujące, że jest to teren prywatny, jednak notorycznie ktoś pozostawia tam swój samochód. Czy teren musi być ogrodzony? Mieliśmy nawet sytuację, że osoba poproszona o odjechanie zlekceważyła to twierdząc, że teren nie jest ogrodzony. Jak rozwiązać problem? Czy musimy ogrodzić teren, czy wystarczą np. słupki, czy możemy jakoś uzyskać znak prawie obowiązujący? I przede wszystkim co w sytuacji gdy osoba nie chce odjechać? Jakie mamy prawa gdy teren nie jest ogrodzony płotem?

Witam. Teren nie musi być ogrodzony, wystarczy informacja, że teren jest prywatny i że obowiązuje zakaz wjazdu pod groźbą wezwania policji. I tyle. A jak następnym razem zaparkuje, to od razu wezwać policję i wtedy oni go zmuszą odpowiednio do odjazdu. Przecież to jest tak, jakby ktoś wjechał na jego działkę nieogrodzoną, ale na której stoi jego dom, no bo jeszcze nie zrobił ogrodzenia. Ciekawe, co by taki cwaniaczek na to powiedział i co by zrobił, gdyby ktoś obcy zaparkował na jego posesji nieogrodzonej? Zresztą była prośba o opuszczenie prywatnej posesji, a on tego nie zrobił, więc trzeba było wezwać policję, bo to już jest naruszenie miru domowego. Bo nawet jeśli wjechał na teren prywatny nieogrodzony, to jednak został poproszony o opuszczenie i nie posłuchał, więc mamy naruszenie miru domowego - przestępstwo.

Odpowiedź nr 1 z dnia 23 lipca 2022 17:47 Zmodyfikowano dnia: 23 lipca 2022 17:47 Obejrzało: 36 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.