Pytanie z dnia 30 czerwca 2017
Witam, potrzebuję pomocy. Chodzi o zadłużone mieszkanie moich rodziców. Wraz z 2 siostrami dowiedziałam się, że za czas kiedy byłyśmy zameldowane po ukończeniu 18 roku życia do czasu wymeldowania się poniesiemy koszty ponieważ mimo iż masi rodzice nie płacili czynszu to naszym obowiązkiem było płacić swoją część do pgmu. Żadna z nas tego nie wiedziała, moja sytuacja jest najgorsza ponieważ byłam tam zameldowana aż do 23 roku życia. czyli 5 lat bede miała do spłacenia przypuszczam, że naliczają się również jakieś odsetki. Do dnia dzisiejszego nie przyszedł do nas żaden komornik i nie poinformował nas nikt czy bedziemy zobowiązane coś płacić i że cos tam się nalicza. Najmłodsza siostra w styczniu ukończyła 18 lat ale dopiero przed wczoraj zdecydowała sie wymeldować i się dowiedziała, żę w ciągu pół roku nazbierało sie jej już 3600 zł. Nie wiemy co robić czy jest jaka kolwiek szansa się od tego odwołać, nie byłyśmy świadome co sie dzieje jak nasi rodzice nie płacą czynszu. Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje co możemy ze swojej strony zrobić.
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat (Od 2007)
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, zameldowanie nie stanowi samo w sobie podstawy do żądania zapłaty od Pani i sióstr. Istotne jest czy w lokalu mieszkałyście,a jeśli tak- kiedy? Poza tym musicie Panie ustalić czy wierzyciel wystąpił wcześniej na drogę sądową, a jeśli tak- istotne jest czy otrzymałyście korespondencję z sądu czy też może została ona wysłana na nieprawidłowy adres. Dopiero po uzyskaniu odpowiedzi na wszystkie moje pytania będę mogła coś więcej powiedzieć. Niemniej bardzo ważny jest czas reakcji, więc proszę czym prędzej ustalić powyższe informacje. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz kancelariaulewicz.pl ulewicz.kancelaria@onet.eu
Podziękowałeś prawnikowi
Angelika Paziewicz-Bącler Radca prawny (Od 2015)
FOXLEGAL Kancelaria Prawno-Windykacyjna
Jagiellońska 39b lok. 111, 70-382 Szczecin
Witam, solidarna odpowiedzialność za zapłatę czynszu za lokal została uregulowana w Kodeksie Cywilnym. Zgodnie z art. 688 (1) k.c. za zapłatę czynszu i innych należnych opłat odpowiadają solidarnie z najemcą stale zamieszkujące z nim osoby pełnoletnie. Odpowiedzialność tych osób ogranicza się do wysokości czynszu i innych opłat należnych za okres ich stałego zamieszkiwania. Także kluczowe znaczenie dla ustalenia odpowiedzialności Pań za dług czynszowy rodziców i jej zakresu ma okres faktycznego zamieszkiwania w przedmiotowym lokalu. Można być w lokalu zameldowanym a jednak w nim nie mieszkać. Moja Kancelaria może pomóc Paniom w tej sprawie. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, radca prawny Angelika Paziewicz-Bącler.
Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.