Umowa najmu mieszkania.

Pytanie z dnia 05 kwietnia

Od dnia 28.02.2021 r. wynajmuję sam kawalerkę. Jestem jedynym lokatorem tego mieszkania. Umowa wygasała 28.02.2022 r.
Umówiłem się z właścicielką na przedłużenie. Wydrukowałem aneks do umowy, podpisałem się i przekazałem właścicielce dwie kopie. Do tej pory nie otrzymałem swojej kopii.
Od dłuższego czasu mam problemy finansowe i zdarzało mi się zalegać z opłatami, dlat

Jestem przewlekle chory
I niestety, ostatnio mój stan zdrowia się pogarsza. Muszę iść na zwolnienie lekarskie i nie stać mnie na to mieszkanie, a skoro właścicielka nie wysłała mi tej umowy, oraz wystawiła to mieszkanie na wynajem na OLX, uznałem, że nie mamy umowy.
Oznajmiłem jej, że nie mam pieniędzy i muszę się wyprowadzić. Na co dostałem odpowiedź, że obowiązuje dwumiesięczny okres wypowiedzenia. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Zasiłek chorobowy nie starczy mi nawet na samo mieszkanie, a mam jeszcze syna,na którego utrzymanie łożę i komornika, któremu wysyłam 300 zł miesięcznie.

Druga kwestią jest taka, że w umowie mam określone 200 zł zaliczki na poczet rachunków, a od początku wynajmowania wlascicielka nie pokazała mi żadnego rachunku. Za każdym razem gdy upominałem się o rozliczenie, mówiła "dzisiaj to zrobię". W okresie zimowym płaciłem 600 złotych zaliczki i w tym miesiącu żąda ode mnie też 600.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.