Stan prawny nieruchomości. Pozwolenie na budowę.

Pytanie z dnia 12 lutego 2020

Kupiliśmy działkę 750 m w księgach wieczystych zapisane jest BP czyli działka pod przyszła zabudowę mieszkalną, na mapach oznaczoną jako MNU czyli pod zabudową mieszkalną lub usługową. Byliśmy w gminie przed zakupem powiedzieli nam, że bez problemu będzie można się budować. Teraz chcieliśmy wystąpić o pozwolenie na budowę A nam mówią że nic z tego bo w planie zagospodarowania przestrzennego jest zapis, że na działkach poniżej 900m nie można nic stawiać. Czy da się coś z tym zrobić chociaż żeby pozwolili nam postawić dom 35m2 na zgłoszenie.

Czasami wielkość działki ma znaczenie. Jeżeli zostanie wydana jakaś decyzja zawsze można się odwołać. W sprawie trzeba przeanalizować dokumenty i przepisy. Zapraszam do kontaktu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 lutego 2020 14:07 Zmodyfikowano dnia: 13 lutego 2020 14:07

W celu udzielenia Państwu kompleksowej odpowiedzi konieczne jest zapoznanie się z dokumentami jakimi Państwo dysponują. Co do zasady MPZP przesądza o możliwym sposobie zagospodarowania nieruchomości, ale każdy przypadek może być inny. Proszę o kontakt e-mail lub telefoniczny.

Odpowiedź nr 2 z dnia 14 lutego 2020 08:49 Zmodyfikowano dnia: 14 lutego 2020 08:49

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.