Kiedy można odstąpić od umowy na wykonanie usługi.

Pytanie z dnia 22 stycznia

Zaakceptowalam przez SMS oferte zrobienia szafy przez stolarza zgadzajac sie na cene. Chcialam zmiany projektu ale stolarz powiedzial mi ze juz wycial plyty. Czy w tym wypadku moge odstapic od umowy? Czy umowa zawarta w SMS jest wiazaca i musze mu zaplacic?

Dzień dobry, przykro mi, ale zawarta przez Panią umowa nie wymagała szczególnej formy i stolarzowi należy się zapłata za wykonaną już pracę. Nie oznacza to jednak, że nie może Pani odstąpić od zamówienia zanim szafa nie zostanie ukończona. Jeśli uzna Pani, że nie chce kontynuowania prac i odstąpi od umowy, to stolarzowi przysługiwać będzie zapłata pomniejszona o to, co oszczędził nie kończąc prac. By oszacować opłacalność możliwych rozwiązań, warto ustalić ze stolarzem, jakie byłyby koszty zakupu nowych płyt pod zmieniony projekt i w jakim zakresie można zaadoptować do zmienionego projektu płyty już wycięte. Pozdrawiam, adw. Julita Bylicka, www.kancelariadlabiznesu.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 23 stycznia 2024 20:29 Zmodyfikowano dnia: 23 stycznia 2024 20:29 Obejrzało: 63 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Umowa jest wiążąca. Dopóki dzieło nie zostało ukończone, zamawiający może w każdej chwili od umowy odstąpić płacąc umówione wynagrodzenie. Jednakże w wypadku takim zamawiający może odliczyć to, co przyjmujący zamówienie oszczędził z powodu niewykonania dzieła. W tym przypadku czas pracy potrzebny na dokończenie dzieła.

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 stycznia 2024 17:30 Zmodyfikowano dnia: 27 stycznia 2024 17:30 Obejrzało: 55 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.