Granica działki.
Pytanie z dnia 16 maja 2020
Sąsiadka postawiła płot na naszej dzialce i nie chce go usunac.Aby uniknąć konfliktu zaproponowaliśmy z mężem żeby odkupiła od nas część działki która użytkuje. Sąsiadka powiedziała że będą to zbyt duże koszty i może wnieść sprawę o zasiedzenie, wypłacając nad zadośćuczynienie. Czy możemy zgodzić się na takie rozwiazanie. Obawiamy się że sąsiadka może mieć w tym jakiś ukryty cel.
Aleksandra Pietrzykowska Radca prawny
Kancelaria Prawna - Radca Prawny Aleksandra Pietrzykowska
Długa 24b, 05-420 Józefów
Dzień dobry stwierdzenie zasiedzenia nie niesie za sobą obowiązku wypłaty jakichkolwiek kwot dla właściciela. W razie wątpliwości oraz pytań zapraszam do kontaktu. r.pr.A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com
Marcin Kozłowski Radca prawny
Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Kozłowski
Al. Kościuszki 59/61 lok. 205, 90-514 Łódź
Zasiedzieć można po 20 lub 30 latach. Mogą Państwo na jej koszt usunąć płot, ale jak nie chce zapłacić teraz pieniędzy, to pewnie na drodze sądowej będzie trzeba je odzyskać.

Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.