Pytanie z dnia 20 kwietnia 2018

Dzień dobry, wykonawca robót budowlanych (umowa o roboty między przedsiębiorcami) nie rozpoczyna prac w terminie umownym. W umowie mamy zapis, że jeżeli któraś ze stron odstąpi od umowy to płaci karę 10tyś zł. Wykonawca terminu zakończenia prac już wiem, że nie dotrzyma -jest za późno. Czy mogę tą sytuację traktować jako odstąpienie przez wykonawcę i żądać zapłaty kary? W którym momencie można przyjąć, że odstąpił od umowy?
Z powodu dużego opóźnienia mam dużo kłopotów i koszty. W umowie jest osobny zapis, że mogę odstąpić kiedy wiadomo, że nie dotrzyma terminu końcowego (w tym akapicie nie ma nic o karze).
Pozdrawiam
Dariusz

Należy przeanalizować treść umowy, a potem wystosować odpowiednie pismo do wykonawcy. Bez analizy umowy trudno doradzić.

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 kwietnia 2018 15:53 Zmodyfikowano dnia: 20 kwietnia 2018 15:53

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.