Pytanie z dnia 15 kwietnia 2021

Dzień dobry,

czy mogę jako właściciel mieszkania z należytym wyprzedzeniem dla lokatora odstąpić od bieżącej umowy dostarczania prądu i gazu i prosić jego o zawarcie odpowiednich umów z dostawca takich mediów? Jesi tak, z jakim wyprzedzeniem czasowym należy poinformować/prosić lokatora?

Dziekuje

Szanowna Pani / Szanowny Panie, to zależy od treści aktualnie obowiązujących umów. Jeżeli jest Pani/Pan zainteresowana/zainteresowany uzyskaniem odpowiedzi na zadane pytanie, konieczna jest ich analiza - proszę o przesłanie skanów lub fotokopii. Z poważaniem, aplikant adwokacki Filip Majsterek

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 kwietnia 2021 16:58 Zmodyfikowano dnia: 15 kwietnia 2021 16:58

Dzień dobry, wszystko zależy jak się Państwo w tym zakresie umówili w umowie. Może również się Pan porozumieć z lokatorem w tej sprawie, zawrzeć aneks do umowy i zobowiązać lokatora do zawarcia umowy z dostawcami prądu i gazu. Proszę jednak pamiętać, że po przepisaniu umowy na dostawę prądu i gazu na lokatora nie będzie Pan już stroną umowy z dostawcami tych mediów. Nie będzie miał Pan np. wglądu w rachunki i ewentualny stan zadłużenia.

Odpowiedź nr 2 z dnia 20 kwietnia 2021 11:26 Zmodyfikowano dnia: 20 kwietnia 2021 11:26

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.