Czy dealer samochodów może zmienić warunki umowy kupna auta.

Pytanie z dnia 24 stycznia

We wrześniu 2023 zamówiłem auto do produkcji w jednym z salonów samochodowych w Polsce. Wybrałem najkorzystniejszą ofertę z dość wysokim rabatem i konkretnym finansowaniem. Zamówienie w realizacji, samochód się produkuje, cena i warunki finansowania wpisane na zamówieniu. Warunek zmiany/wzrostu ceny z zamówienia to tylko i wyłącznie zmiana podatku VAT lub akcyzy. Dzwoni do mnie handlowiec dealera i informuje, że nie może utrzymać wspomnianego rabatu, bo obecnie wybrane finansowanie nie pozwala na taki upust i zaproponował ok. połowę pierwotnej kwoty rabatu.
Czy salon na prawo tak postąpić? Odbiór auta planowany za ok. miesiąc. Jak można zawalczyć o wynegocjowane i wpisane w umowie/zamówieniu warunki? Auto chcę odebrać i nie mam zamiaru z niego rezygnować.
Dziękuję.

Dzień dobry, bez analizy umowy nie sposób udzielić porady. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 stycznia 2024 09:58 Zmodyfikowano dnia: 24 stycznia 2024 09:58 Obejrzało: 142 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Odpowiedź na zadane pytanie nie jest możliwa bez zapoznania się z warunkami umowy. Musi Pan udać się do kancelarii prawnej i zlecić analizę zawartej umowy. Może Pan zlecić taką czynność także przez niniejszy portal. Pozdrawiam radca prawny Dominik Gliński.

Odpowiedź nr 2 z dnia 24 stycznia 2024 10:06 Zmodyfikowano dnia: 24 stycznia 2024 10:06 Obejrzało: 141 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.