Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Zielona Góra wyniki wyszukiwania: znaleziono 82 oferty

Filtruj wg kryteriów

Paweł Polański Adwokat

(Od 2010)
Podziękowań 12
Opinii 60
Odpowiedzi na pytania 159

Kancelaria adwokacka Pawła Polańskiego

Boh. Westerplatte 9/135, 65-034 Zielona Góra

Odpowiada w ciągu 8 godzin

Porada prawna w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak czym jest upadłość konsumencka, czy możesz ją ogłosić, jak przygotować się do upadłości konsumenckiej.

49,00 zł wybieram

Telefoniczna porada prawna

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji.

49,00 zł wybieram

Porada z prawa rodzinnego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, podczas których omówisz sytuację prawną swojej rodziny, po to abyś mógł podjąć właściwe decyzje. Prawnik odpowie na Twoje pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak małżeństwo, separacja, alimenty lub opieka nad dziećmi.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie rozwodowej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twoich kwestii związanych z rozwodem i pomoże Ci rozeznać się w Twojej sytuacji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie mieszkaniowej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie mieszkaniowej , abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z Twoją sytuacją mieszkaniową.

49,00 zł wybieram

Porada Prawna: Podwyższenie alimentów na dziecko

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, kiedy można domagać się wyższych alimentów, jakie dokumenty należy przygotować, aby móc ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak obliczyć potrzeby dziecka, jak udokumentować wydatki, jak wyjaśnić możliwości zarobkowe zobowiązanego.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przedawnienia zadłużenia

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przedawnienia zadłużenia, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak przedawnienie zobowiązania.

49,00 zł wybieram

Porada w sprawie zajęcia komorniczego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie otrzymania pisma o zajęciu komorniczym, rozpoczętej egzekucji komorniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję jak postępować dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak ile może zabrać komornik z Twojego wynagrodzenia, co zrobić w przypadku blokady konta bankowego, zablokowania części wynagrodzenia przez komornika, rozpoczętej egzekucji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie pracowniczej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie pracowniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z prawem pracy. Prawnik poinformuje szczegółowo m.in. o terminach jakie masz na wzniesienie sprawy do sądu, o perspektywach sukcesu sprawy sądowej, o przysługujących Ci roszczeniach.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie nakazu zapłaty.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, w sytuacji otrzymania nakazu zapłaty lub wezwania do zapłaty abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak działać dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego nakazu zapłaty lub wystąpienia o taki nakaz w celu odzyskania należności od dłużnika.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spadkowej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak nabycie spadku, odrzucenie spadku, podział i zrzeczenie się spadku czy zachowek.

49,00 zł wybieram

Porada prawna: sprzedaż mieszkania przez pośrednika

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie sprzedazy mieszkanai przez pośrednika, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących umowy z pośrednikiem, umowy przedwstępnej i procesu sprzedazy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie karnej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie karnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sytuacji.

49,00 zł wybieram

porada prawna w sprawie błędu medycznego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie błędu medycznego, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Jesteś ofiarą błędów lekarskich? Został naruszony wobec Ciebie obowiązek zapewnienia lub udzielenia opieki? Otrzymałeś błędne wyniki badań, masz problem w uzyskaniu dokumentacji medycznej lub znajdują się w niej błędy? Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawach dotyczących cudzoziemców i wiz

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie Twojego pobytu w Polsce, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących prawa do przebywania na terenie Polski i spraw związanych z prawem cudzoziemca w Polsce.

49,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o poufności

Sprawdzenie umowy o poufności przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza poufność informacji które przekazujesz. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego.

Sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego przez prawnika abyś miał pewność, że regulamin zabezpiecza Twój sklep. Po tym jak prawnik sprawdzi regulamin, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie rozpocząć sprzedaż w Internecie.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa najmu

Sprawdzenie umowy najmu przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza wynajem mieszkania przez Ciebie i Twoje prawa. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o pracę

Sprawdzenie umowy o pracę przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Cię odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę o pracę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa biznesowa

Sprawdzenie umowy przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Twoje prawa i jakie będa Twoje ryzyka i obowiązki. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy bedziesz wiedział jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie ją podpisać.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa z podwykonawcą

Sprawdzenie umowy z podwykonawcą przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument jest bezpieczny dla Ciebie i zabezpiecza Cie odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa developerska

Sprawdzenie umowy z deweloperem abyś miał pewność, że gwarantuje bezpieczne nabycie mieszkania, lokalu lub domu. Przy zakupie mieszkania należy dokładnie sprawdzić treść całej umowy, aby uniknąć w przyszłości wyniszczającej i wieloletniej walki z deweloperem. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę, wskazać klauzule niedozwolone lub miejsca związane z ryzykiem dla Ciebie.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew

Prawnik sprawdzi przygotowany przez Ciebie dokument, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse i pewność, że dokument właściwie Cię zabezpiecza. Po tym jak prawnik sprawdzi dokument, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie złozyć dokument w Sądzie.

299,00 zł wybieram

Stworzenie umowy biznesowej

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy biznesowej, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona od ryzyk. Prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy spersonalizowaną umowy, która skutecznie zabezpieczy twoje sprawy.

399,00 zł wybieram

Założenie indywidualnej działalności gospodarczej.

Prawnik pomoże Ci rozpocząć działalność biznesową, tak by zaoszczędzić czas i upewnić się, że Twoja firma zacznie działalność zgodnie z prawem. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

559,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu sklepu internetowego , abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej działalności, który skutecznie zabezpieczy Twój sklep.

799,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentacji: Regulamin akcji marketingowych i konkursów w Internecie

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu akcji marketingowej w Internecie lub konkursu w Internecie, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej akcji, która skutecznie zabezpieczy Twój konkurs lub działania marketingowe w Internecie.

799,00 zł wybieram

Sprawa rozwodowa - Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew i prowadzenie sprawy rozwodowej.

Prawnik poprowadzi Cię przez cały proces rozwodu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse na szybki wynik sprawy. Wynajęty prawnik pomoże Ci podczas całego procesu rozwodu i złoży wszystkie potrzebne dokumenty w sądzie.

1999,00 zł wybieram

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Prawnik pomoże Ci w założeniu spółki z o.o. dzięki czemu zaoszczędzisz czas i upewnisz się, że Twój biznes spełnia wszystkie wymogi prawne. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia działalności, w tym formularze KRS i umowę spółki.

2400,00 zł wybieram

Radca Prawny Paweł Luczek

Wrocławska 12/1, 65-427 Zielona Góra

Uporządkowałem stan księgi wieczystej - doprowadziłem do wykreślenia starych ograniczeń, ciężarów, służebności i hipotek. Ujawniłem spadkobieców. Przygotowałem nieruchomość do sprzedaży.

Skutecznie wprowadzona restrukturyzacja spółki cywilnej (wspólników) w postaci przyspieszonego postępowania układowego

Zabezpieczyłem wierzytelność od niesolidnego nabywcy w taki sposób, by mój klient uzyskał pierwszeństwo zaspokojenia przed innymi wierzycielami.

Kancelaria Adwokacka Bartosz Bocheński

Pod Filarami 2/9, 65-068 Zielona Góra

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Wypadek komunikacyjny sprzed 15 lat, w którym poszkodowany został sparaliżowany od szyi w dół. Sprawca wypadku został skazany, zaś kwot zadośćuczynienia i odszkodowania wynosiła w sumie 1 milion złotych.

Sprawa dotyczyła naruszenia dóbr osobistych poprzez niekorzystnego publikację artykułu w jednej z lokalnych gazet. Sprawa wygrana w całości.

Służebność przesyłu w zakresie dwóch sieci średniego i wysokiego ciśnienia. Z powodu długości rur gazowych oraz powierzchni działek, a w związku z tym spadku ich wartości, zasądzone wynagrodzenie przez Sąd opiewało na ponad 300 tysięcy złotych.

Piotr Korotyniec Kancelaria Adwokacka

Rubinowa 6, 65-012 Zielona Góra

  • Publikacje

Kontakty z dzieckiem

W praktyce zdarza się niejednokrotnie sprawa, w której rodzice małoletniego dziecka... więcej

Maciej Kostecki Kancelaria Adwokacka

Jedności 3/2, 65-018 Zielona Góra

Kancelaria Radców Prawnych Szczepankiewicz, Gabrysiak s.c.

Żeromskiego 1/2, 65-066 Zielona Góra

Kancelaria Adwokacka Paweł Peliński

Jana III Sobieskiego 11, Zielona Góra

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Zabezpieczenia wierzytelności.

Sprawy o alimenty, podwyższenie, obniżenie alimentów.

Doradztwo przy wyborze właściwej formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej.

Zakładanie i rejestracja spółek handlowych, dokonywanie zmian w rejestrach spółek.

Reprezentacja w procesach o odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki.

Reprezentacja w procesach o odpowiedzialność członków zarządu wobec spółki.

Sprawy dotyczące wypadków przy pracy i z pracy.

Sprawy o podział majątku małżonków.

Sporządzanie środków odwoławczych od nieprawomocnych orzeczeń sądu pierwszej instancji (apelacja lub zażalenie).

Sprawy o rozwód z orzekaniem o winie, bez orzekania o winie.

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Drożdżyńska

pl. Słowiański 7/2, 65-069 Zielona Góra

Dochodzenie i egzekucja alimentów.

Negocjacje z firmami ubezpieczeniowymi, bankami, firmami windykacyjnymi.

Obrona w sprawach dotyczących wdrożenia i wykonywania orzeczonych kar.

Sprawy o rozwód, z orzeczeniem o winie, bez orzekania o winie.

Sprawy związane z wadzą rodzicielską, opieką i kontaktami z dziećmi.

Obrona w postępowaniu przygotowawczym przed Policją i Prokuraturą.

Opiniowanie umów handlowych.

Sprawy majątkowe w rodzinie m.in. podział majątku po rozwodzie lub po śmierci członka rodziny.

Sprawy o alimenty, podwyższenie, obniżenie, uchylenie obowiązku alimentacyjnego.

Sprawy o stwierdzenie nabycia spadku.

Tomasz Gadomski. Kancelaria radcy prawnego

Jana Sobieskiego 12/10, 65-066 Zielona Góra

Odpowiada w ciągu 24 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

dzien dobry mam pytanie chodzi mi o to ze planujemy z mezem roztac sie ja jestem na jego utrzymaniu poniewaz choruje i pracowac nie moge a renty tez nie otrzymuje czy moge sie starac o alimenty i jaka moze byc to kwota bardzo prosze o odpowiedz jestesmy 34 lata po slubie maz 20lat naduzywał alkoholu praktycznie ja utrzymywalam dzieci i jego tezjestem psychicznie dreczona przez niego i jego kochanke juz nie mam siły walczyc o siebiemam trudnosci w poruszaniu sie

W trakcie postępowania rozwodowego może Pani żądać rozwiązania małżeństwa z wyłącznej winy męża w związku z problemami alkoholowymi, zdradą małżeńską. W takim przypadku Sąd może zasądzić na Panią rzecz alimenty. W przypadku gdy takie orzeczenie nie zostanie wydane, to znaczy gdy Pani i maż zostaną razem uznani za winnych rozwodu, to wtedy może Pani spróbować zażądać od byłego mężach alimentów ze względu na Pani trudna sytuację majątkową, w porównaniu z sytuacja majątkową byłego męża. Jest to jednak kwestia uznaniowa i uzależniona od decyzji Sądu i stanu majątku Pani i byłego męża. Przy wysokości alimentów Sąd ustala jaka jest wysokość Pani potrzeb majątkowych i jakie są możliwości majątkowe byłego męża. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć jaka to może być kwota. Jeżeli ma Pani problemy z samodzielnym prowadzeniem sprawy rozwodowej, radzę wystąpić do Sądu o przyznanie pełnomocnika z urzędu (adwokata albo radcę prawnego), wskazując że nie ma Pani środków finansowych na samodzielne opłacenie pełnomocnika. Wtedy Sąd może Pani przyznać pełnomocnika który będzie prowadzi sprawę w Pani imieniu.

Wróć na górę