Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Piaseczno wyniki wyszukiwania: znaleziono 25 ofert

Filtruj wg kryteriów

Kancelaria Radcy Prawnego EUROLEX CONSULTING Kamilia Grabowska

Borówki 13F m. 5 Mysiadło, 05-500 Piaseczno

Prowadziłam projekty doradcze z zakresu zamówień publicznych dla Ministerstwa Infrastruktury, uczestniczyłam w zespole negocjacyjnym z ramienia Ministerstwa Skarbu Państwa oraz w obsłudze Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

doradztwo w zakeresie ochrony danych osobwych, pełnienie obowiązków ABI

Pzygotowywanie dokumentacji korporacyjnej, Projektów uchwał, Regulaminów i Procedur,

Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Tylipska

Strumykowa 21, 05-500 Piaseczno

Reprezentacja Klientów w postępowaniach sądowych dot. roszczeń ze stosunku pracy lub z nim związane; o ustalenie istnienia stosunku pracy, jeżeli łączący strony stosunek prawny, wbrew zawartej między nimi umowie, ma cechy stosunku pracy; o odszkodowania dochodzone od zakładu pracy na podstawie przepisów o świadczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Mobbing, dyskryminacja, nadgodziny.

Sprawy związane z rozwiązaniem małżeństwa, tj. sprawy o rozwód (z orzekaniem jak i bez orzekania o winie rozkładu pożycia małżeńskiego), o separację, o unieważnienie małżeństwa cywilnego, o stwierdzenie nieistnienia małżeństwa.

Sprawy związane z majątkiem małżeńskim (m.in. o podział majątku wspólnego, o ustalenie ustrojów majątkowych małżeńskich, o ustalenie nierównych udziałów w majątku wspólnym, o zniesienie wspólności majątkowej, o zwrot nakładów na majątek osobisty, zezwolenie na dokonanie czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem wspólnym).

Reprezentowanie wierzycieli oraz dłużników w postępowaniu egzekucyjnym, kwestionowanie tytułów egzekucyjnych, prowadzenie negocjacji w celu zawarcia ugody z wierzycielem.

Sprawy związane z alimentacją (ustalanie obowiązku alimentacyjnego, podwyższanie i obniżanie wysokości alimentów).

Sporządzamy odwołania od decyzji organów rentowych, dotyczących ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia rodzinnego, o emerytury, renty oraz inne świadczenia w sprawach należących do właściwości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Radca Prawny Marcin Kamiński

Frezji, 05-500 Piaseczno

  • Odpowiedzi na pytania

Mój ojciec jadąc rowerem został potrącony przez samochód. Dostał mandat, ponieważ był nieoznakowany. Teraz firma ubezpieczeniowa dochodzi roszczenia regresowego, ale wydaje się nam, że koszty zostały znacznie zawyżone. Od ponad 2 m-cy prosimy o przesłanie pełnej dokumentacji uzasadniającej wysokość roszczenia. Bez skutku. Zdołaliśmy jedynie uzyskać rozłożenie na raty, ale nie chcemy płacić dopóki nie sprawdzimy co zostało naprawione w aucie. Co możemy zrobić? Czy mamy prawo do zapoznania się z pełną dokumentacją? Czy zacząć płacić raty, a ew. później dochodzić zwrotu, czy dopóki nie zostanie nam przedstawiona dokumentacja, nie płacić? Dodam, że kwota do zapłaty jest wysoka (ok. 12 tyś. zł), auto to Toyota Auris MR'07. Ojciec został "zaczepiony" lusterkiem, został lekko wgnieciony bok auta. Dlatego sądzimy, że taka kwota jest nieadekwatna do ww uszkodzeń.

Szanowni Państwo, moim zdaniem powinniście żądać od ubezpieczyciela, aby udokumentował, iż faktycznie taka szkoda powstała. Proponowałbym na razie nie płacić, gdyż w przyszłości ubezpieczyciel (w przypadku ewentualnej sprawy sądowej) mógłby podnieść, iż uznaliście/zaakceptowaliście wartość poniesionej szkody. Jednakże należy liczyć się z tym, że w przypadku zwłoki z płatnością ubezpieczyciel będzie mógł żądać odsetek za opóźnienie w spłacie. Mimo wszystko jednak rekomendowałbym zapoznanie się z dokumentacją szkodową. Z poważaniem Marcin Kamiński

czy jako wdowa po ubezpieczającym na którego była zawarta umowa ubezpieczenia obowiązkowego rolnego. Mogę zostać zobowiązana do uiszczenia płatności za polisę w której nie jestem stroną, a jedynie mam służebność dot. wieczystego użytkowania. Ubezpieczający nie rozwiązał umowy przed śmiercią ani nie uregulował spraw związanych ze sprzedażą oraz odpisania w darowiźnie całego gospodarstwa. Ja nie ma kontaktu z osobami które nabyły poszczególne części gospodarstwa wraz z budynkami. Próbowałam rozwiązać umowę z Zakładem ubezpieczeń, aloe nie jestem stroną czyli ubezpieczającą ani ubezpieczoną i moje pisma są bezskuteczne. Na mój adres ale na dane nieżyjącego męża ciągle przychodzą pisma z prośbę o uregulowanie zaległej płatności za polisę. Zakład ubezpieczeń skierował sprawę do firmy która zajmuje się czynnościami windykacyjnymi. Co mam w tej sytuacji zrobić. Mam 74 lata i zajmowanie się tego typu sprawami nie jest dla mnie łatwe ze względu na problemy zdrowotne. Bardzo proszę o poradę ponieważ nie stać mnie na opłacenie prawnika, mieszkam na wsi i nie posiadam samochodu.

Dzień dobry, dużo zależy od zapisów umowy ubezpieczenia oraz czy jest Pani spadkobierczynią? Jeżeli jest Pani spadkobierczynią oraz umowa jest dalej kontynuowana po śmierci męża, to mogłaby Pani skorzystać z uprawnień przysługujących stronie umowy (w tym wypowiedzenia) i zakończyć umowę. Jednakże aby dokonać oceny niezbędne byłyby dokumenty dotyczące umowy ubezpieczenia. Z poważaniem Radca Prawny Marcin Kamiński

Puławska 16, 05-500 Piaseczno

Kancelaria adwokata Marcina Hołówki

Raszyńska 14 lok. 6, Piaseczno

Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Jakubowska

Puławska 22 lok. 4, 05-500 Piaseczno

Kancelaria Adwokacka

Kościuszki 6 lok. 2, 05-500 Piaseczno

Kancelaria radcy prawnego

Kościuszki 11, 05-500 Piaseczno

Wróć na górę