Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Piaseczno wyniki wyszukiwania: znaleziono 25 ofert

Filtruj wg kryteriów

Radca Prawny Marcin Kamiński

05-500 Piaseczno

00-872 Warszawa

EMAIL 600 876 790 TELEFON
  • Odpowiedzi na pytania

Witam. Wziąłem na, kiedyś zaufaną, koleżankę kredyt w banku (konsolidacja moich zobowiązań oraz gotówka dla niej - około 60 tys. zł) w listopadzie 2017 roku. Ona zobowiązała się spłacać 950 zł miesięcznie, ja 250 zł (tak wyliczył pracownik banku). Do tej pory spłaciła tylko dwie raty. W banku byliśmy razem jak brałem kredyt, kamery tam są więc pewnie wszytko się nagrało (jak brała gotówkę), no i pracownik mógłby być jako świadek. Ona, jak i jej mama zarzekały się wielokrotnie przez telefon, że na pewno będzie spłacać (wszystkie rozmowy nagrywam). Teraz się wypiera i mówi, żebym spłacał sobie sam. Nie jestem sam spłacać całej raty, a z banku i firm windykacyjnych już co chwila do mnie dzwonią i pytają kiedy spłacę kolejną ratę. Co można w tej sprawie zrobić? Założyć sprawę sądową? Jakie są szanse wygranej i koszty? Czy sąd może nakazać przepisanie kredytu na nią? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Dzień dobry, myślę, że jest szansa na pomyślne rozwiązanie sprawy. Należałoby udowodnić, iż między Panem a "zaufaną koleżanką" doszło do zawarcia umowy, w której zobowiązuje się ona do spłaty kredytu. Ewentualnie próbować udowodnić, iż była również stroną zawartej umowy kredytowej, co jednak może być trudne. Jeżeli udałoby się udowodnić istnienie umowy między Panem a "zaufaną koleżanką" moglibyśmy dochodzić zapłaty dotychczas nie zapłaconych rat. Alternatywnie dochodzić zwrotu w całości środków na podstawie przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. Ewentualne koszty sądowe to na pewno opłata sądowa - 5 % ustalonej wartości przedmiotu sporu (będzie inna w zależności od wybranej podstawy prawnej roszczenia). Jeżeli zdecydują się Państwo na pełnomocnika dojdzie jeszcze opłata od pełnomocnictwa w wysokości 17 zł. Mogę podjąć się prowadzenia sprawy. W razie pytań jestem do dyspozycji. Z poważaniem Marcin Kamiński Radca Prawny

Kancelaria Radcy Prawnego EUROLEX CONSULTING Kamilia Grabowska

Borówki 13F m. 5 Mysiadło, 05-500 Piaseczno

Odpowiada w ciągu 24 godzin

Prowadziłam projekty doradcze z zakresu zamówień publicznych dla Ministerstwa Infrastruktury, uczestniczyłam w zespole negocjacyjnym z ramienia Ministerstwa Skarbu Państwa oraz w obsłudze Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

doradztwo w zakeresie ochrony danych osobwych, pełnienie obowiązków ABI

Pzygotowywanie dokumentacji korporacyjnej, Projektów uchwał, Regulaminów i Procedur,

Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Tylipska

Strumykowa 21, 05-500 Piaseczno

Odpowiada w ciągu 24 godzin

Reprezentacja Klientów w postępowaniach sądowych dot. roszczeń ze stosunku pracy lub z nim związane; o ustalenie istnienia stosunku pracy, jeżeli łączący strony stosunek prawny, wbrew zawartej między nimi umowie, ma cechy stosunku pracy; o odszkodowania dochodzone od zakładu pracy na podstawie przepisów o świadczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Mobbing, dyskryminacja, nadgodziny.

Sprawy związane z majątkiem małżeńskim (m.in. o podział majątku wspólnego, o ustalenie ustrojów majątkowych małżeńskich, o ustalenie nierównych udziałów w majątku wspólnym, o zniesienie wspólności majątkowej, o zwrot nakładów na majątek osobisty, zezwolenie na dokonanie czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem wspólnym).

Sprawy związane z rozwiązaniem małżeństwa, tj. sprawy o rozwód (z orzekaniem jak i bez orzekania o winie rozkładu pożycia małżeńskiego), o separację, o unieważnienie małżeństwa cywilnego, o stwierdzenie nieistnienia małżeństwa.

Reprezentowanie wierzycieli oraz dłużników w postępowaniu egzekucyjnym, kwestionowanie tytułów egzekucyjnych, prowadzenie negocjacji w celu zawarcia ugody z wierzycielem.

Sprawy związane z alimentacją (ustalanie obowiązku alimentacyjnego, podwyższanie i obniżanie wysokości alimentów).

Sporządzamy odwołania od decyzji organów rentowych, dotyczących ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia rodzinnego, o emerytury, renty oraz inne świadczenia w sprawach należących do właściwości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Kancelaria adwokata Marcina Hołówki

Raszyńska 14 lok. 6, Piaseczno

Puławska 16, 05-500 Piaseczno

Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Jakubowska

Puławska 22 lok. 4, 05-500 Piaseczno

Kancelaria Adwokacka

Kościuszki 6 lok. 2, 05-500 Piaseczno

Kancelaria radcy prawnego

Kościuszki 11, 05-500 Piaseczno

Wróć na górę