Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Dąbrowa Górnicza wyniki wyszukiwania: znaleziono 23 oferty

Filtruj wg kryteriów

Kancelaria Radcy Prawnego SIGNUM

Przybylaka 14/7, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Odpowiada w ciągu 7 godzin

Pomoc prawna w zakresie rozwodów, przygotowywanie pism rozwodowych.

Pomoc prawna w zakresie prawa spadkowego, przyjęcie , odrzucenie spadku.

Pomoc prawna związana z podziałem majątku po ustaniu małżeństwa.

Występowanie przed sądami powszechnymi, sądownictwem administracyjnym, w postępowaniach arbitrażowych i mediacyjnych, organami władzy publicznej, wszelkimi urzędami.

Naszym Klientom pomagamy zawierać umowy, dostosowywać ich kształt do konkretnych potrzeb Klienta, negocjujemy i doradzamy korzystne rozwiązania stosownie do okoliczności i uzasadnionych potrzeb Klienta.

Pomoc prawna z zakresu opieki nad dziećmi po rozwodzie.

Sporządzamy pisma, wnioski, opinie prawne dostosowane do potrzeb klientów.

Pomoc prawna w zakresie zasądzenia alimentów po rozwodzie.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karolina Barczyńska

Graniczna 12 lok. 203, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Odpowiada w ciągu 3 godzin

pozew o rozwód, pozew o podwyższenie alimentów, uregulowanie kontaktów ojca z małoletnim dzieckiem

wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, wniosek o dział spadku wraz ze zniesienie współwłasności

przygotowanie i opracowanie umowy najmu lokalu mieszkalnego

reprezentacja pozwanego w sprawie o eksmisję

Kancelaria Adwokacka dr Mariusz Poślednik

3 Maja 18, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Odpowiada w ciągu 24 godzin

Postępowanie ws. ksiąg wieczystych.

Ochrona przedsiębiorstwa przez czynami nieuczciwej konkurencji.

Wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości.

Reprezentacja w sprawach o zachowek.

Sprawy o dział spadku.

Wezwania do zapłaty.

Zwrot nieruchomości, w szczególności postępowania o uchylenie decyzji wywłaszczeniowych i decyzji o przejęciu nieruchomości.

Doradztwo w szeroko pojętym zakresie prawa karnego i wykroczeń.

Waloryzacja należności.

Ochrona praw właścicieli nieruchomości – wynajmujących (np. pozwy o eksmisję, zapłatę za czynsz, odszkodowanie od gminy za zajmowanie lokalu przez lokatora po orzeczeniu lokalu socjalnego).

Kancelaria Adwokacka Adwokat Izabela Kałczuga

Królowej Jadwigi 42/4, 41-300 Dąbrowa Górnicza

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Sprawy o podział majątku wspólnego.

Sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie.

Przygotowywanie aktów wewnętrznych (regulaminy, statuty, uchwały, itd)

Obrona w postępowaniu w sprawach nieletnich.

Dochodzenie roszczeń związanych z wykonaniem bądź niewykonaniem czy też nienależytym wykonaniem umów.

Reprezentacja w sprawach o dział spadku.

Zakładanie spółek (spółka jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna).

Dochodzenie roszczeń wynikających z niezgodnego z prawem rozwiązania umowy o pracę.

Sporządzanie umów o zakazie konkurencji, regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania.

Wnioski o odroczenie wykonania kary.

CBGM Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych Cichy, Barczyk, Grodzicka Spółka jawna

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 2A/108, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Odpowiada w ciągu 7 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Witam, Proszę o poradę w sprawie darowizny. Zostanie mi przekazana darowizna w formie pienieżnej ze strony rodzeństwa, natomiast wzamian zamierzam przekazać darowiznę w formie powierzchni ziemi. Jak to wygląda z punktu prawnego? Czy któraś ze stron musi odprowadzić podatek od przekazanej darowizny (która jest pierwszą darowizną w obu przypadkach)? W jakiej formie należy to zgłosić do Urzędu Skarbowego? Czy przy przekazaniu darowizny w formie powierzchni ziemi są dodatkowe formalności, które należy zrobić poza przepisaniem u notariusza? Dziękuję z góry za pomoc.

Szanowna Pani Nie będzie konieczności w takiej sytuacji odprowadzania podatku do Urzędu Skarbowego. Darowizna ma nastąpić pomiędzy Panią i Pani rodzeństwem, a w takim razie należycie Państwo do 0 grupy podatkowej określonej w ustawie o podatku od spadków i darowizn, i możecie uzyskać pełne zwolnienie od zapłaty należytego podatku. Takie zwolnienie jest jednak uwarunkowane zgłoszeniem darowizny do urzędu skarbowego. Takiego zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych. Formularze są dostępne zarówno w samych Urzędach Skarbowych, jak i na ich stronach internetowych. Natomiast, jeśli chodzi o ewentualne dodatkowe formalności związane z zawarciem darowizny nieruchomości w formie aktu notarialnego, to raczej będzie ich mniej, gdyż nie musi Pani dokonywać zgłoszenia tej darowizny do US, gdyż będzie to w gestii notariusza. Pozdrawiamy.

Dzień dobry. Sprawa wygląda tak że mojego 14 letniego brata trzy dni temu podczas przerwy w szkole kiedy to brat wyszedł poza teren szkoly do sklepu tuż przy bramie szkoły pobił 17 letni kolega. Kopal go na ziemi i uciekł, mój brat leżał na chodniku i znalazła go nauczycielka. Przyjechała policja i karetka. Na pogotowiu zrobili mu badania i wyszło że ma powierzchowne obrażenia ciała, lekkie obrażenia głowy i zwiększenie płynu w wyniku obrażeń, i obite zebra. Policja powiedziała, że jeśli obrażenia będą poważne sprawa w sądzie zostanie założona automatycznie w ciągu 7dni a jeśli nie będą poważne to należy zgłosić ją do sądu i złożyć zeznania. Wczoraj mama rozmawiała z bratem, który został pobity na komisariacie z policjantem od naruszania nietykalnosci, który również był na miejscu zdarzenia. Policjant kazał przyjść dziś i złożyć zeznania, zachęcał żeby to zrobić żeby nie uszło to na sucho chłopakowi który go pobił gdyż ma już inne sprawy za pobicia. Mama była dziś na komisariacie tak jak się umówiła aby złożyć zeznania, inny policjant powiedział, że nie można już żadnej sprawy założyć automatycznie w wyniku tego że nie były to duże obrażenia, a jeśli chcemy ja założyć to trzeba zapłacić 300zł za założenie sprawy bo to kwalifikuje się już do sprawy cywilnej gdyż napastnik ma skończone 17 lat więc bedzie sądzony już jak dorosły. Niepokoi mnie rozbieżność informacji pomiędzy policjantami i przepływ komunikacji bo wczoraj policjant do spraw naruszenia nietykalnosci nie uprzedził mamy o żadnej opłacie za założenie sprawy oraz mówił, że nie będzie to sprawa cywilna gdyż napastnik nie jest pełnoletni i wydawało nam się że nie powinniśmy ponieść kosztow za sprawę skoro to mój brat jest poszkodowany i pobity i stało się to w czasie jego przebywania w szkole. Tu moje pytanie o poradę, jak ta sprawa powinna być rozwiązana przez policję i czy to wszystko zostało przez nich potraktowane tak, jak powinno? Czy szkoła może ponieść jakieś konsekwencje za niedopilnowanie brata podczas przebywania na terenie szkoły? Wiem że nie powinien sam wychodzic ze szkoły do sklepu ale czy nie powinna być osoba dorosła lub nauczyciel, który tego pilnuje aby nic się żadnemu dziecku się nie stało?

Dzień dobry, informacja z policji jest błędna, policja powinna prowadzić sprawę pobicia i prowadzenia postępowania przygotowawczego leży w ramach obowiązków Policji i jest absolutnie bezpłatne (płacimy za to podatki). Sugeruję złożenie formalnego pisma w tej kwestii, ewentualnie również do właściwej prokuratury. Za bezpieczeństwo uczniów w szkole odpowiada dyrektor szkoły. Z poważaniem, r.pr. Marcin Majcherczyk

Kancelaria Adwokacka Anna Zasada

Augustynika 1a, 41-306 Dąbrowa Górnicza

Kancelaria Adwokacka

Augustynika 1 a, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Krawczyk Witold, notariusz - Kancelaria notarialna

Sienkiewicza nr 25/2, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Bałazy

Żeromskiego 12 lok. 75, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Jędrzejkiewicz G. Kancelaria radcy prawnego

Okrzei 3/6, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Wróć na górę