Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Ciechanów wyniki wyszukiwania: znaleziono 19 ofert

Filtruj wg kryteriów

Kancelaria Radcy Prawnego

pl. Kościuszki 7 lok. 7, 06-400 Ciechanów

Kancelaria Adwokacka Adwokat Edyta Kraszewska

Plac Kościuszki 13 lok. 3, 06-400 Ciechanów

Reprezentowanie osób zatrzymanych.

Sprawy o rozwód, separację.

Reprezentacja oskarżycieli posiłkowych przed sądem.

Reprezentacja w sprawach o odszkodowanie za błędy lekarskie.

Reprezentacja w sprawach o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej.

Reprezentacja w sprawach o odszkodowanie lub zadośćuczynienie.

Pomoc w sprawach o zapłatę.

Sprawy o ustalenie miejsca pobytu dziecka.

Powództwo przeciwko członkom zarządu spółki .

Stała obsługa podmiotów gospodarczych.

Kancelaria Adwokacka Paweł Szalon

Nowozagumienna 4, 06-400 Ciechanów

Sporządzanie, weryfikacja i opiniowanie umów pomiędzy podmiotami gospodarczymi oraz osobami fizycznymi.

Prowadzenie sporów o zapłatę z innymi uczestnikami obrotu gospodarczego zarówno na etapie windykacji przedsądowej jak i na etapie postępowania sądowego.

Sprawy karne, w szczególności "narkotykowe". Produkcja, przemyt, wprowadzanie do obrotu, posiadanie, znaczne ilości narkotyków.

Prowadzenie bieżącej obsługi domu maklerskiego, współtworzenie i egzekucja polityki complience, współpraca i wymagane prawem raportowanie do KNF.

Sprawy wykonawcze o wykonywanie kary w systemie dozoru elektronicznego.

Sprawy rozwodowe, o uznanie ojcostwa, kontakty z dzieckiem, alimenty, pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej

Sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę. Wypadki komunikacyjne, wypadki przy pracy, błędy medyczne.

Sprawy o dział spadku, podział majątku.

Bieżąca obsługa podmiotów gospodarczych (rejestracja spółek, przygotowywanie aktów wewnętrznych spółek prawa handlowego, umów, wezwań do zapłaty, pozwów, wypełnianie obowiązków rejestracyjnych względem KRS)

Bieżąca obsługa podmiotów gospodarczych (rejestracja spółek, przygotowywanie aktów wewnętrznych spółek prawa handlowego, umów, wezwań do zapłaty, pozwów, wypełnianie obowiązków rejestracyjnych względem KRS)

Kancelaria Prawna Radca Prawny Dorota Żbikowska

Pl. Jana Pawła II 1 lok. 1, 06-400 Ciechanów

  • Odpowiedzi na pytania

czy mamy szanse na 500+ jesli maz posiada ziemie?nie mamay z niej dochodu jest wydzierzawiona.maz pracuje ja na wychowawczym.becikowego tez nie dostalismy przez ziemie.

Witam, do pomocy 500+ podobnie jak do innych świadczeń rodzinnych liczony jest dochód ze wszystkich źródeł utrzymania rodziny, w tym także z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego. Niestety dochód z gospodarstwa obliczany jest zawsze proporcjonalnie do posiadanej ziemi bez względu na to czy działalność rolnicza jest na niej prowadzona oraz bez względu na to, czy uzyskuje się z niej jakikolwiek dochód i w jakiej wysokości. Zawarcie umowy dzierżawy nie powoduje, że dochód dla gospodarstwa nie jest wliczany nawet gdy dzierżawca nie płaci z tego tytułu żadnego czynszu a jedynie ponosi opłaty (np. podatki). Obecnie dochód z 1 ha przeliczeniowego wynosi 208,83 zł rocznie. Hektar przeliczeniowy nie zawsze jest równy hektarowi fizycznemu ziemi. Jeśli mają Państwo grunty o klasie niższej (tj. IV-VI) to ilość ha przeliczeniowych będzie mniejsza niż ha fizycznych. Im wyższa klasa ziemi tym więcej ha przeliczeniowych. Ilość ha przeliczeniowych wynika m.in. z nakazu płatniczego. Jeżeli starają się Państwo o świadczenie 500+ na pierwsze dziecko, to Państwa dochód będzie obliczany jako dochód męża z tytułu zatrudnienia + dochód z gospodarstwa (liczba ha przeliczeniowych *208,83 zł) + Pani zasiłek wychowawczy. W takiej sytuacji mogą Państwo przekroczyć kwotę dochodu uprawniającą do świadczenia 500+. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Witam, mam pytanie odnośnie likwidacji szkody z polisy sprawcy. Doszło do uszkodzenia samochodu, gdzie sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Chciałbym otrzymać gotówkę i sam zdecydować czy będę chciał naprawić samochód. Czy jest taka możliwość? Czy będę musiał naprawić samochód i przedstawić fakturę za naprawę?

Witam, a czy po wypadku sprawca szkody został ustalony? czy dalej ani pojazd ani sprawca nie są znani? czy Pan lub inna osoba zostaliście ranni w wypadku (ewentualnie hospitalizowani) ? jeśli tak to jakiego rodzaju obrażenia Pan odniósł? czy uszkodzeniu uległ tylko pojazd? Są to istotne okoliczności, gdyż od nich zależy wypłata odszkodowania. W przypadku szkód wyrządzonych przez nieznanych sprawców odszkodowania wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Z oczywistych względów nie jest to ubezpieczyciel sprawcy wypadku - gdyż podobnie jak sam sprawca nie jest znany. Odszkodowanie nie jest wypłacane zawsze. Za szkodę na mieniu (uszkodzenie samochodu) Fundusz wypłaca odszkodowanie tylko wtedy, kiedy razem ze szkodą na mieniu wystąpiła znaczna szkoda na osobie. Jeśli udzieli Pan odpowiedzi na zadane na wstępie pytania będę w stanie ustalić czy Fundusz wypłaci Panu odszkodowanie za uszkodzony samochód. Sam sposób likwidacji szkody jest sprawą wtórną. Może to nastąpić poprzez wypłatę określonej kwoty pieniężnej niezbędnej do wykonania naprawy bezpośrednio do Pana rąk lub poprzez zapłatę za usługi wykonane przez serwis samochodowy. Wypłata odszkodowania nie jest uzależniona od przedstawienia faktury za naprawę pojazdu. Pozdrawiam, Dorota Żbikowska

Kancelaria Radcy Prawnego Ewa Grabowska Radca Prawny

Bony 11, 06-400 Ciechanów

KANCELARIA ADWOKACKA ADWOKAT KONRAD KOWALSKI & ADWOKAT GRZEGORZ RUSIECKI

Rzeczkowska 5, 06-400 Ciechanów

KANCELARIA ADWOKACKA ADWOKAT KONRAD KOWALSKI & ADWOKAT GRZEGORZ RUSIECKI

Rzeczkowska 5, 06-400 Ciechanów

Marcysiak Krystyna Kancelaria Radcy Prawnego

Reymonta 10, 06-400 Ciechanów

Tetkowski i Partnerzy - Radcowie Prawni Sp. Partnerska

Plac Kościuszki 5, 06-400 Ciechanów

Dołowy Artur Kancelaria Prawna Radca Prawny

Warszawska 4, 06-400 Ciechanów

Wróć na górę