Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Białystok wyniki wyszukiwania: znaleziono 187 ofert

Filtruj wg kryteriów

Kancelaria adwokacka Dorota Tumkiewicz

Krakowska 5 lok. 603, 15-875 Białystok

Odpowiada w ciągu 24 godzin

Porada Prawna: Biznes

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie prowadzenia własnej działalności abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących rozpoczęcia prowadzenia działalności, nowego pomysłu, jego ochrony, sprawy zatrudnienia pracownika.

100,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o zachowek.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o zachowek abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojego udziału w spadku.

100,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spadkowej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak nabycie spadku, odrzucenie spadku, podział i zrzeczenie się spadku czy zachowek.

100,00 zł wybieram

porada prawna w sprawie błędu medycznego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie błędu medycznego, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Jesteś ofiarą błędów lekarskich? Został naruszony wobec Ciebie obowiązek zapewnienia lub udzielenia opieki? Otrzymałeś błędne wyniki badań, masz problem w uzyskaniu dokumentacji medycznej lub znajdują się w niej błędy? Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

100,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie rozwodowej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twoich kwestii związanych z rozwodem i pomoże Ci rozeznać się w Twojej sytuacji.

100,00 zł wybieram

Porada prawna: sprzedaż mieszkania przez pośrednika

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie sprzedazy mieszkanai przez pośrednika, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących umowy z pośrednikiem, umowy przedwstępnej i procesu sprzedazy.

100,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie nakazu zapłaty.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, w sytuacji otrzymania nakazu zapłaty lub wezwania do zapłaty abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak działać dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego nakazu zapłaty lub wystąpienia o taki nakaz w celu odzyskania należności od dłużnika.

100,00 zł wybieram

Porada prawna: Wypadek drogowy

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie wypadku drogowego, samochodowego, motoyklowego, z udziałem pieszych i rowerzystów abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

100,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie kontaktów z dzieckiem lub władzy rodzicielskiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spraw dziecka, opieki nad nim i kontaktów z dzieckiem abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących kontaktów z dzieckiem oraz władzy rodzicielskiej.

100,00 zł wybieram

Telefoniczna porada prawna

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji.

100,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie karnej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie karnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sytuacji.

100,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie zagrożenia karą za zarzucane przestępstwo lub wykroczenie.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie zagrożenia karą za zarzucane przestępstwo lub wykroczenie abyś mógł podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i wyjaśni wszelkie wątpliwości w zakresie kwalifikacji prawnej czynu.

100,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak czym jest upadłość konsumencka, czy możesz ją ogłosić, jak przygotować się do upadłości konsumenckiej.

100,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przedawnienia zadłużenia

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przedawnienia zadłużenia, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak przedawnienie zobowiązania.

100,00 zł wybieram

Porada w sprawie zajęcia komorniczego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie otrzymania pisma o zajęciu komorniczym, rozpoczętej egzekucji komorniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję jak postępować dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak ile może zabrać komornik z Twojego wynagrodzenia, co zrobić w przypadku blokady konta bankowego, zablokowania części wynagrodzenia przez komornika, rozpoczętej egzekucji.

100,00 zł wybieram

Porada prawa w sprawie podziału majątku wspólnego.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o podział majatku wspólnego abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących ustalenia składników majatku, rozliczenia nakładów na majątek wspólny z majątków odrębnych oraz wydatków związanych z utrzymaniem składników majątku.

100,00 zł wybieram

Stworzenie dokumentu wezwania do zapłaty

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu dokumentu wezwania do zapłaty, sformułuje właściwe żądanie i obliczy właściwie odsetki, których możesz się domagać. Taki dokument podpsiany przez prawnika niejednokrotnie pozwala rozwiązać problem braku zapłaty od dłużnika.

130,00 zł wybieram

Sprządzenie odwołania od rozwiązania umowy o pracę do sądu pracy

Na sporządzenie odwołania od rozwiązania umowy o pracę do sądu pracy jest tylko 21 dni, trzeba zatem podjąć niezwłoczne działania, aby zostać przywróconym do pracy albo otrzymać odszkodowanie za bezprawne zwolnienie

150,00 zł wybieram

zapoznanie się z dokumnetacją

w uwagi na skomplikowany charakter spraw bankowych i windykacyjnych niezbędne jest zapoznanie się z dokumentami, które dotyczą sprawy. Dopiero wówczas możliwa jest pomoc i udzielenie porady lub sporządzenie pisma.

150,00 zł wybieram

Dokonanie wpisu w księgach wieczystych

Aby dokonać wpisu do księgi wieczystej należy do wniosku dołączyć odpowiednie dokumenty stanowiące podstawę wpisu. Dokumentami takimi mogą być orzeczenia sądu, dokumenty stwierdzające dokonanie czynności prawnej: akt notarialny, decyzje administracyjne. Prawnik przygotuje odpowiedni wniosek oraz wypełni go dla Ciebie.

199,00 zł wybieram

Wypełnienie wniosku do KRS

Przydatne każdej firmie szczególnie wtedy, kiedy chcesz zarejestrować zmiany w zarządzie, zmianę siedziby czy złożenie sprawozdań finansowych lub podwyższenia kapitału spółki. Otrzymasz dokumenty, które będziesz mógł złożyć we właściwym sądzie.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa z podwykonawcą

Sprawdzenie umowy z podwykonawcą przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument jest bezpieczny dla Ciebie i zabezpiecza Cie odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

199,00 zł wybieram

Przygotowanie dokumentu: Wezwanie do zapłaty

Twój dłużnik nie oddaje należności? Chcesz zastosować środki, które zmotywują dłużnika do zapłaty? Jeśli rozwiązanie problemu poprzez rozmowę z dłużnikiem nie jest skuteczne czas wysłać oficjalne pismo wzywające dłużnika do zapłaty. Takie działanie i wysłanie pisma z kancelarii może być skuteczne jeśli zostanie napisane i podpisane przez doświadczonego prawnika. Prawnik zadzwoni do Ciebie by omówić szczegóły Twojej sytuacji i przygotuje indywidualne wezwanie do zapłaty.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa biznesowa

Sprawdzenie umowy przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Twoje prawa i jakie będa Twoje ryzyka i obowiązki. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy bedziesz wiedział jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie ją podpisać.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o poufności

Sprawdzenie umowy o poufności przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza poufność informacji które przekazujesz. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

199,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 3 godziny

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 3 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

300,00 zł wybieram

Stworzenie umowy biznesowej

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy biznesowej, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona od ryzyk. Prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy spersonalizowaną umowy, która skutecznie zabezpieczy twoje sprawy.

399,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 5 godzin

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 5 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

500,00 zł wybieram

Założenie indywidualnej działalności gospodarczej.

Prawnik pomoże Ci rozpocząć działalność biznesową, tak by zaoszczędzić czas i upewnić się, że Twoja firma zacznie działalność zgodnie z prawem. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

559,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 10 godzin

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 10 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

1000,00 zł wybieram

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Prawnik pomoże Ci w założeniu spółki z o.o. dzięki czemu zaoszczędzisz czas i upewnisz się, że Twój biznes spełnia wszystkie wymogi prawne. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia działalności, w tym formularze KRS i umowę spółki.

2400,00 zł wybieram

Kancelaria Radcy Prawnego Bartłomiej Skiba

Suraska 1 lok. 101, 15-093 Białystok

Odpowiada w ciągu 9 godzin

Porada prawna: sprzedaż mieszkania przez pośrednika

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie sprzedazy mieszkanai przez pośrednika, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących umowy z pośrednikiem, umowy przedwstępnej i procesu sprzedazy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie pracowniczej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie pracowniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z prawem pracy. Prawnik poinformuje szczegółowo m.in. o terminach jakie masz na wzniesienie sprawy do sądu, o perspektywach sukcesu sprawy sądowej, o przysługujących Ci roszczeniach.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie nakazu zapłaty.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, w sytuacji otrzymania nakazu zapłaty lub wezwania do zapłaty abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak działać dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego nakazu zapłaty lub wystąpienia o taki nakaz w celu odzyskania należności od dłużnika.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak czym jest upadłość konsumencka, czy możesz ją ogłosić, jak przygotować się do upadłości konsumenckiej.

49,00 zł wybieram

Porada w sprawie zajęcia komorniczego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie otrzymania pisma o zajęciu komorniczym, rozpoczętej egzekucji komorniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję jak postępować dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak ile może zabrać komornik z Twojego wynagrodzenia, co zrobić w przypadku blokady konta bankowego, zablokowania części wynagrodzenia przez komornika, rozpoczętej egzekucji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie mieszkaniowej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie mieszkaniowej , abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z Twoją sytuacją mieszkaniową.

49,00 zł wybieram

Porada prawna: Wypadek drogowy

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie wypadku drogowego, samochodowego, motoyklowego, z udziałem pieszych i rowerzystów abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spadkowej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak nabycie spadku, odrzucenie spadku, podział i zrzeczenie się spadku czy zachowek.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przedawnienia zadłużenia

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przedawnienia zadłużenia, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak przedawnienie zobowiązania.

49,00 zł wybieram

porada prawna w sprawie błędu medycznego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie błędu medycznego, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Jesteś ofiarą błędów lekarskich? Został naruszony wobec Ciebie obowiązek zapewnienia lub udzielenia opieki? Otrzymałeś błędne wyniki badań, masz problem w uzyskaniu dokumentacji medycznej lub znajdują się w niej błędy? Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

49,00 zł wybieram

Telefoniczna porada prawna

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji.

49,00 zł wybieram

Porada Prawna: Biznes

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie prowadzenia własnej działalności abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących rozpoczęcia prowadzenia działalności, nowego pomysłu, jego ochrony, sprawy zatrudnienia pracownika.

100,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o pracę

Sprawdzenie umowy o pracę przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Cię odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę o pracę.

100,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa najmu

Sprawdzenie umowy najmu przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza wynajem mieszkania przez Ciebie i Twoje prawa. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

123,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o poufności

Sprawdzenie umowy o poufności przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza poufność informacji które przekazujesz. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego.

Sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego przez prawnika abyś miał pewność, że regulamin zabezpiecza Twój sklep. Po tym jak prawnik sprawdzi regulamin, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie rozpocząć sprzedaż w Internecie.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa biznesowa

Sprawdzenie umowy przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Twoje prawa i jakie będa Twoje ryzyka i obowiązki. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy bedziesz wiedział jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie ją podpisać.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa z podwykonawcą

Sprawdzenie umowy z podwykonawcą przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument jest bezpieczny dla Ciebie i zabezpiecza Cie odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa developerska

Sprawdzenie umowy z deweloperem abyś miał pewność, że gwarantuje bezpieczne nabycie mieszkania, lokalu lub domu. Przy zakupie mieszkania należy dokładnie sprawdzić treść całej umowy, aby uniknąć w przyszłości wyniszczającej i wieloletniej walki z deweloperem. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę, wskazać klauzule niedozwolone lub miejsca związane z ryzykiem dla Ciebie.

199,00 zł wybieram

Stworzenie umowy biznesowej

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy biznesowej, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona od ryzyk. Prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy spersonalizowaną umowy, która skutecznie zabezpieczy twoje sprawy.

399,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu sklepu internetowego , abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej działalności, który skutecznie zabezpieczy Twój sklep.

492,00 zł wybieram

Założenie indywidualnej działalności gospodarczej.

Prawnik pomoże Ci rozpocząć działalność biznesową, tak by zaoszczędzić czas i upewnić się, że Twoja firma zacznie działalność zgodnie z prawem. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

559,00 zł wybieram

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Prawnik pomoże Ci w założeniu spółki z o.o. dzięki czemu zaoszczędzisz czas i upewnisz się, że Twój biznes spełnia wszystkie wymogi prawne. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia działalności, w tym formularze KRS i umowę spółki.

1476,00 zł wybieram

Kancelaria Radcy Prawnego Bartosz Możdżyński

Lipowa 35A lok. 20, 15-780 Białystok

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Sprawa dotycząca odmowy uzyskania dostępu do informacji publicznej.

Sprawa dotycząca kwestionowania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wzorców umów stosowanych przez przedsiębiorcę w obrocie z konsumentami.

Sprawa o zasiedzenie przez przedsiębiorstwo energetyczne służebności odpowiadającej treścią służebności przesyłu na nieruchomości, na której posadowione są słupy i linie energetyczne.

Sprawa o ustalenie opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste w niższej wysokości niż wskazana przez organ.

Sprawy związane z przeprowadzeniem postępowań o udzielenie zamówień publicznych (w tym na usługi związane z realizacją inwestycji budowlanych, dostawą środków transportu, ochroną mienia, usługami utrzymania porządku i czystości, zakupem oleju napędowego).

Sprawy dotyczące zmian statutu spółki akcyjnej.

Sprawy o naruszenie posiadania, wydanie, a następnie rozliczenie nakładów na budynek, którego budowę sfinansowała, prócz właściciela, inna strona (bez zawarcia pisemnej umowy z właścicielem).

Sprawa o zastosowanie przez organ podatkowy ulg w spłacie zobowiązań podatkowych.

Sprawy dotyczące roszczeń konsumenta z tytułu rękojmi za wadliwą rzecz lub usługę.

Sprawa o sprostowanie świadectwa pracy w zakresie braku zakwalifikowania w nim świadczonej przez pracownika pracy jako pracy w warunkach szczególnych.

Kancelaria Radcy Prawnego Dorota Żwirko

Hetmańska 25, 15-727 Białystok

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Sprawa o stwierdzenie nabycia spadku

Wygranie sprawy o zapłatę z tytułu nieopłaconych faktur VAT. Sprawa związana z windykacją należności w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Wygrana sprawa z zakresu ubezpieczeń społecznych o jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy

Wygrana sprawa o zasiedzenie nieruchomości

Wygrana dla pracodawcy sprawa o odprawę pieniężną w związku z rozwiązaniem umowy o pracę. Reprezentacja pracodawcy.

Wygrana sprawa z zakresu ubezpieczeń społecznych o podleganie ubezpieczeniu społecznemu, o zasiłek chorobowy i macierzyński

Wygrana sprawa o zapłatę odszkodowania od dłużnika zajętej wierzytelności w związku z odmową przekazania zajętej wierzytelności stosownie do wezwania komornika oraz przekazaniem środków bezpośrednio egzekwowanemu dłużnikowi

Wygrana sprawa o zasądzenie alimentów na małoletnie dziecko

Wygrana sprawa o odszkodowanie i zadośćuczynienie w związku z wypadkiem objętym ochroną ubezpieczeniową w związku z ubezpieczeniem OC sprawcy wypadku.

Wygrana dla pracownika sprawa o zasądzenie zaległego wynagrodzenia, ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy, o odszkodowanie z tytułu rozwiązania umowy o pracę przez pracownika z powodu ciężkiego naruszenia obowiązków przez pracodawcę. Reprezentacja pracownika.

"ACTIO" Kancelaria Radcy Prawnego. Paweł Szkil

Św. Rocha 5 lok. 103, 15-879 Białystok

Odpowiada w ciągu 24 godzin

Wygrana sprawa p-ko firmie ubezpieczeniowej za zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu w związku z wypadkiem komunikacyjnym. Firma ubezpieczeniowa proponowała wypłatę odszkodowania lecz w rażąco zaniżonej wysokości i z tego względu pozew został złożony. Sąd uwzględnił wysokość roszczenia w całości.

Wygrana sprawa p-ko jednej z dużych sieci handlowych typu market wielkopowierzchniowy w związku z dochodzeniem należności zapłaty za sprzedane towary. W toku sprawy sieć handlowa podnosiła roszczenie o zapłatę tzw. półkowego. Sąd uwzględnił powództwo i zasądził na rzecz Klienta Kancelarii całe roszczenie.

Od ponad 10 lat prowadzę obsługę prawną firm. Pierwszą firmę zacząłem obsługiwać będąc jeszcze na aplikacji radcowskiej. Do dziś świadczę stałą obsługę prawną na rzecz tej firmy. Stała obsługa prawna dotyczy bieżących problemów z jakimi borykają się przedsiębiorcy, a zwłaszcza:doradztwo i sporządzanie umów, uczestnictwo w negocjacjach, spory sądowe, windykacja wierzytelności, zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wygrana sprawa o zapłatę za godziny nadliczbowe p-ko jednej z dużych sieci hipermarketów.

Wygrana sprawa o rozwód z orzeczeniem winy małżonka mojej klientki. W imieniu Klientki złożony został pozew o rozwód bez orzekania winy, lecz małżonek nie zgodził się na rozwód. W związku z tym sąd ustalał, kto jest winny rozpadu małżeństwa i ustalił, że wyłącznie winnym rozpadu małżeństwa jest mąż mojej Klientki. Strony miały pełnoletnie dzieci.

Wygrana sprawa o zadośćuczynienie za śmierć męża w związku z wypadkiem w gospodarstwie rolnym. Pozew został złożony p-ko firmie ubezpieczeniowej z uwagi na zbyt niską przyznaną kwotę odszkodowania.

Kancelaria Prawa Gospodarczego i Podatkowego

Świętokrzyska 5/1, 15-843 Białystok

Odpowiada w ciągu 15 minut

Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa - wartości transakcji 23.000.000

Spory gospodarcze w szczególności z zakresu robót budowlanych.

Obsługa prawna osób prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek handlowych.

Reprezentowanie w trakcie kontroli podatkowej.

Odzyskanie pieniędzy z tytułu polislokaty.

Kancelaria Adwokacka adw. Ewa Małyszko

Lipowa 23, 15-424 Białystok

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Pozew o zapłatę przeciwko deweloperowi w ramach rękojmi za wady sprzedanej nieruchomości. Reprezentacja pozwanego w sprawie o zwrot bonifikaty udzielonej przy zakupie mieszkania zakończona prawomocnie oddaleniem powództwa.

Kancelaria Radcy Prawnego Adam Tomulewicz

Ogrodowa 31/8, 15-027 Białystok

Odpowiada w ciągu 4 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

dzień dobry, W październiku 2015 dowiedziałam się o śmierci ojca biologicznego, z którym nie utrzymywałam kontaktu (data zgonu 12/2014). Posiadam wiedzę, że w 04/2015 wydano notarialny akt poświadczenia dziedziczenia , gdzie spadkobiercami są : żona zmarłego oraz czwórka ślubnych dzieci. Pomimo wiedzy o moim istnieniu nie brałam udziału w postępowaniu spadkowym. W lutym 2016 złożyłam do sądu wniosek o uchylenie aktu poświadczenia dziedziczenia i ustanowienie dziedziczenia, w którym złożyłam również oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Rozprawa odbędzie się w czerwcu 2016. W piśmie (zawiadomieniu) z sądu mam informację o stawiennictwie nieobowiązkowym- ze względu na dużą odległość do sądu (Gdańsk- Żory) nie wybieram się na rozprawę. Jakich informacji powinnam oczekiwać z Sądu (informacji zwrotnej-postanowienia) i ewentualnie jakie dalsze kroki powinnam podjąć aby przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza.Czy uchylenie aktu jest równoznaczne ze zmianą postanowienia sądu o nabyciu spadku (uwzględnienie mnie jako spadkobiercy ustawowego zgodnie z moim wnioskiem) i odbędzie się podczas jednej rozprawy? Czy muszę dodatkowo złożyć wniosek o nabycie spadku po zmarłym ojcu? Nie znam majątku, ale wiem, że był przeprowadzony dział spadku, czy będę uprawniona po uchyleniu aktu do otrzymania informacji o dziale spadku od notariusza sporządzającego akt? Czy muszę samodzielnie złożyć wniosek o spis inwentarza? Czy złożone w lutym 2016 we wniosku o uchylenie aktu poświadczenia dziedziczenia i ustanowienie dziedziczenia oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza jest ważne, bo mija termin 6-miesięczny? Czy obowiązują mnie nowe zapisy ustawy o spadkach .(informacja o śmierci po dacie 17-10-2016)?

Sugeruję kontakt z prawnikiem w "realu" Odpowiadając na część pytań. 1. Oświadczenie o przyjęciu spadku można złożyć ustnie na rozprawie lub pisemnie, ale z podpisem notarialnie poświadczonym. Brak poświadczenia podpisu wymusza osobiste stawiennictwo na rozprawie. 2. Informacji "zwrotnej" z Sądu nie będzie - należy samemu ustalić rozstrzygnięcie w sprawie. 3. Uchylenie aktu poświadczenia dziedziczenia (apd) wymusi orzeczenie o stwierdzeniu nabycia spadku. 4. Koniecznym będzie wówczas sporządzenie spisu inwentarza. 5. Jeżeli apd zostanie uchylony wówczas należy rozważyć kwestię dokonanego działu spadku w kontekście art. 1028 i 1036r kc, ewentualnych dalszych rozporządzeń składnikami spadku, możliwej odpowiedzialności współspadkobierców. 6. Prawo właściwe wyznacza data śmierci spadkodawcy (otwarcia spadku). Nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza w przypadku niezłożenia oświadczania dotyczy spadków otwartych po 18.10.2015r., a więc nie w tym przypadku.

Witam, mam dług dostałem wezwanie od komornika do zapłaty dogadałem się z wierzycielem na raty wpłaciłem 3500zł i kolejną rate 1300zł na kolejna zabraklo mi kasy wplacilem 550zl komornik przyslal pismo o odwieszeniu egzekucji cialge pobieral 150zl z wynagrodzenia i teraz życzy sobie 15proc od kwoty 3500zl plus vat w żaden sposob nie przyczyniajac sie do tej wplaty zrobilem to dobrowolnie zeby to po prostu zaplacic tak tez mowilem wierzycielowi bo te 150zl mc nie jest dotkliwa kwotą czy musze mu to placic ? i teraz jak dobrowolnie bede wplacac te 550zl wierzycielowi to co mc bedzie chcial 15proc ? bo jak komornikowi wplace to też weźmie 15proc twierdzi ze mu sie ta darmowa kasa nalezy. Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam

Kwestię wysokości opłaty należnej komornikowi reguluje art. 49 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Oprócz opłaty komornikowi przysługuje także zwrot wydatków. Art. 49. 1. W sprawach o egzekucję świadczeń pieniężnych komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 15% wartości wyegzekwowanego świadczenia, jednak nie niższej niż 1/10 i nie wyższej niż trzydziestokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. Jednakże w przypadku wyegzekwowania świadczenia wskutek skierowania egzekucji do wierzytelności z rachunku bankowego, wynagrodzenia za pracę, świadczenia z ubezpieczenia społecznego jak również wypłacanych na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, zasiłku dla bezrobotnych, dodatku aktywizacyjnego, stypendium oraz dodatku szkoleniowego, komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 8% wartości wyegzekwowanego świadczenia, jednak nie niższej niż 1/20 i nie wyższej niż dziesięciokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. 1a. W sprawach wymienionych w ust. 1 komornik ściąga opłatę od dłużnika proporcjonalnie do wysokości wyegzekwowanego świadczenia. 2. W sprawach o egzekucję świadczeń pieniężnych w przypadku umorzenia postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela oraz na podstawie art. 823 Kodeksu postępowania cywilnego komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 5% wartości świadczenia pozostałego do wyegzekwowania, jednak nie niższej niż 1/20 i nie wyższej niż dziesięciokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. Jednakże w razie umorzenia postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela zgłoszony przed doręczeniem dłużnikowi zawiadomienia o wszczęciu egzekucji, komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 1/20 przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. 2a. Przepisu ust. 2 nie stosuje się jeżeli dłużnik wykaże, że orzeczenie na którym oparto klauzulę wykonalności zostało uchylone lub zmienione w taki sposób, iż nie nadaje się do wykonania, utraciło moc lub tytuł wykonawczy został pozbawiony wykonalności z przyczyn innych niż zaspokojenie wierzyciela. Przepis ust. 4 stosuje się odpowiednio. 2b. Jeżeli wykazanie okoliczności, o których mowa w ust. 2a, nie było możliwe przed prawomocnym zakończeniem postępowania egzekucyjnego, dłużnik może złożyć wniosek o uchylenie postanowienia, o którym mowa w ust. 3, a w przypadku pobrania opłaty - także o jej zwrot. W tym przypadku dłużnik obowiązany jest wykazać, że orzeczenie na którym oparto klauzulę wykonalności zostało uchylone lub zmienione w taki sposób, iż nie nadaje się do wykonania, utraciło moc lub tytuł wykonawczy został pozbawiony wykonalności z przyczyn innych niż zaspokojenie wierzyciela. Przepis ust. 4 stosuje się odpowiednio. 2c. Wniosek, o którym mowa w ust. 2b, wnosi się do komornika w terminie trzymiesięcznym; termin ten liczy się od daty uprawomocnienia się orzeczenia wywołującego skutki, o których mowa w ust. 2a, albo od dnia zaistnienia zdarzenia powodującego utratę mocy przez orzeczenie, na którym oparto klauzulę wykonalności. 3. W celu pobrania opłat, o których mowa w ust. 2, komornik wydaje postanowienie, w którym wzywa dłużnika do uiszczenia należności z tego tytułu w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia. Postanowienie po uprawomocnieniu się podlega wykonaniu w drodze egzekucji bez zaopatrywania w klauzulę wykonalności. 4. W przypadku niecelowego wszczęcia postępowania egzekucyjnego opłaty, o których mowa w ust. 1 i 2, uiszcza wierzyciel. W celu ich pobrania komornik wydaje postanowienie, w którym wzywa wierzyciela do uiszczenia należności z tego tytułu w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia. Postanowienie po uprawomocnieniu się podlega wykonaniu w drodze egzekucji bez zaopatrywania w klauzulę wykonalności. 5. W przypadku umorzenia postępowania egzekucyjnego z innych przyczyn, niż wskazane w ust. 2, komornik nie pobiera opłaty od tej części świadczenia, która nie została wyegzekwowana. 6. W przypadku gdy egzekwowane świadczenie zostało zabezpieczone przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego, na poczet opłaty stosunkowej, o której mowa w ust. 1 i 2, komornik zalicza opłatę za wykonanie postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia, jeżeli pobrał ją od wierzyciela. 7. Dłużnik może złożyć wniosek o obniżenie wysokości opłat, o których mowa w ust. 1 i 2. W przypadku, o którym mowa w ust. 4, wniosek może złożyć wierzyciel. 8. Wniosek, o którym mowa w ust. 7, wnosi się w terminie 7 dni od dnia uzyskania informacji o ściągnięciu opłaty albo od dnia doręczenia postanowienia, o którym mowa odpowiednio w ust. 3 albo ust. 4. 9. Do wniosku, o którym mowa w ust. 7, stosuje się odpowiednio przepisy art. 767-7674 Kodeksu postępowania cywilnego. 10. Po rozpoznaniu wniosku, o którym mowa w ust. 7, sąd może, uwzględniając w szczególności nakład pracy komornika lub sytuację majątkową wnioskodawcy oraz wysokość jego dochodów, obniżyć wysokość opłat, o których mowa w ust. 1 i 2. Spłata nie była "dobrowolna", była konsekwencją wszczęcia egzekucji. Upraszczając "najtańszym" wyjściem dla dłużnika jest porozumienie się z wierzycielem i dokonywanie wpłat bezpośrednio na jego rachunek zgodnie z treścią ugody. W takiej sytuacji wierzyciel winien złożyć wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego a po całkowitej spłacie o jego umorzenie. Wówczas komornik ma prawo do naliczenia opłaty w wysokości 5%. Wpłata na rachunek lub w kasie komornika spowoduje naliczenie 15% opłaty. Można złożyć wniosek do sądu o obniżenie opłaty lub o podjęcie czynności w trybie nadzorczym na podstawie art. 759 par. 2 kpc i wówczas wskazywać na nieprawidłowość naliczenia opłaty.

Pracuję w 0chronie jako osoba umiarkowanie nie sprawna, pracuję 24 h na 48 h, oraz w niedzielę i święta i czy za pracę w wymienione dni za każdą godzinę należy mi się 1-godź i 4-min do odebrania lub zapłaty przez pracodawcę.

Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych stanowi: Art. 15. 1. Czas pracy osoby niepełnosprawnej nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo. 2. 27 Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. 2a. 28 (uchylony). 3. Osoba niepełnosprawna nie może być zatrudniona w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych. 4. 29 (uchylony). Art. 16. 1. Przepisów art. 15 nie stosuje się: 1) do osób zatrudnionych przy pilnowaniu oraz 2) gdy, na wniosek osoby zatrudnionej, lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad tą osobą wyrazi na to zgodę. 2. Koszty badań, o których mowa w ust. 1 pkt 2, ponosi pracodawca. Wyłączenie z art. 16 ust. 1 pkt. 1 powoduje, iż czas pracy "w ochronie" wyznacza Kodeks Pracy: Art. 137. Do pracowników zatrudnionych przy pilnowaniu mienia lub ochronie osób, a także pracowników zakładowych straży pożarnych i zakładowych służb ratowniczych może być stosowany system równoważnego czasu pracy, w którym jest dopuszczalne przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy do 24 godzin, w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 1 miesiąca. Przepisy art. 135 § 2 i 3 oraz art. 136 § 2 stosuje się odpowiednio.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Iwona Rudzka

Spółdzielcza 8 lok 218, 15-441 Białystok

Zięć, który jest radcą prawnymi (alkoholik) zabronił kontaktów dzieciom (wnuczka 17 lat, wnuczek 14 lat), ze mną. Konflikt trwa od dawna, właśnie z powodu jego alkoholizmu, robi wszystko, żeby odizolować córkę i dzieci. Mam wykształcenie mgr artystyczne, maluję, organizuję warsztaty, zapytałam wnuczkę, czy nie zechciałaby z koleżanka popozować w strojach kąpielowych. Zostałam odsądzona od czci i wiary i oczywiście nastąpił kategoryczny zakaz kontaktów. Groził mi również sądem. Mam 69 lat, wiele lat przepracowałam z młodzieżą. Czuję się z tym bardzo źle. Rozmawiałam z córką na ten temat, zięć stosuje szantaż finansowy. W bieżącym roku córka chciała wyprowadzić się do mnie z dziećmi, bo postawiła warunek albo się leczy albo ona się wyprowadza. Założyła "Niebieską kartę", ma moje wsparcie. Jakie jest wyjście z tej sytuacji. Proszę o odpowiedź.

Witam, co do zasady, córka powinna się wyprowadzić i złożyć pozew o rozwód, z winy męża. W sprawie rozwodowej, Sąd orzeknie rozwód, ustali kto ponosi winę za rozpad małżeństwa,ustali przy którym z rodziców dzieci mogą pozostać, zasądzi na rzecz dzieci alimenty, ustali komu przysługiwać będzie władza rodzicielska, oraz jak będą wyglądały kontakty z dziećmi tego małżona, przy którym dzieci nie zostaną. Sprawa rozwodowa załatwi jednocześnie kwestię Pani kontaktów z dziećmi, gdyż w sytuacji gdyby sąd orzekł, że dzieci zostaną przy matce-Pani córce, nie będzie Pani miała problemu z kontaktami. Ostatecznie, Pani może wnosić (ale już w odrębnej sprawie) o to aby Sąd uregulował Pani kontakty z wnukami.

Adwokat Julita Krejza - Kancelaria Adwokacka

Legionowa 14/16 lok. 115, 15-099 Białystok

Wróć na górę