Adwokat Mateusz Szymkowiak, Katowice

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Mateusz SzymkowiakAdwokat

(Od 2011)
Kancelaria Adwokacka Mateusz Szymkowiak
ul. pl.Lutra 14,43-300 Bielsko-Biała/ul.Sobieskiego 11 lok.212, 40-082 Katowice

Kancelaria Adwokacka Mateusz Szymkowiak Adwokat reprezentujący z pasją i oddaniem interesy swoich Klientów. Osobom fizycznym i przedsiębiorcom oferuje kompleksową pomoc prawną w zakresie różnego typu sporów sądowych związanych z dochodzeniem roszczeń i wierzytelności. Zajmuje się sprawami z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego , w tym prawa rodzinnego i spadkowego, prawa handlowego, prawa konsumenckiego, prawa bankowego oraz prawa pracy, a także prawa karnego. Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Biegle posługuje się językiem angielskim, w tym językiem prawnym. Prowadzi praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą w Bielsku-Białej. Kancelaria współpracuje z doświadczonymi adwokatami oraz radcami prawnymi i świadczy profesjonalne usługi prawne dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców każdorazowo dostosowane optymalnie do ich potrzeb.

Wybrane usługi prawne

Sprawy prywatne Sprawy firmowe
Organizacje: Okręgowa Rada Adwokacka w Bielsku-Białej
Rekomendacje: Górnośląskie Towarzystwo Finansowe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 8 opinii

Rozliczenia

Rozliczanie od sprawy Rabat przy pierwszej konsultacji
TAK
15%

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
9:00 - 17:00
9:00 - 17:00
9:00 - 17:00
9:00 - 17:00
9:00 - 17:00
9:00 - 15:00

Sprawy przeprowadzone

 • Praca (1)
  • wygrana sprawa o odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę , Klient został przywrócony do pracy (Silscrap sp. z o.o.) a pracodawca obciążony kosztami.
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (1)
  • Wygrana sprawa o rozwód .
 • Spadki i testamenty (1)
  • Sprawa o dział spadku, podział dwóch nieruchomości w Porąbce i Targanicach, w których spadkobiercy posiadali po odpowiednio 3/4 i 1/2 udziału w prawie własności. Sprawa sporna z uwagi na konieczność przeprowadzenia działu spadku po dwóch spadkodawcach- bezdzietnemu małżeństwu.
 • Nieruchomości (1)
  • Podział majątku wspólnego po rozwodzie, w ten sposób, że Klientce - żonie przyznane zostały wszystkie nieruchomości z obowiązkiem zapłaty na rzecz b. męża połowy wartości nakładów uczynionych na wybudowanie budynku mieszkalnego w okresie 4 lat od prawomocności orzeczenia, a dodatkowo otrzymała spłatę połowy wartości majątku stanowiącego aktywa firmy /jednoosobowej działaności gospodarczej/ b. męża.
 • Przestępstwa i wykroczenia (1)
  • Prowadzę obronę klienta, któremu zarzucono działanie na szkodę dużego zakładu - Huty , szkoda miała wynosić kilka milionów złotych a finalnie został oskarżony o działanie na szkodę tego zakładu w kwocie nieco ponad 40 tys. zł. sprawa nie ma jeszcze finału sądowego.
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa) (1)
  • Klient prosił o pomoc w sprawie czynów nieuczciwej konkurencji, którą wytoczył mu kontrahent. Reprezentowałem klienta przed Sądem Okręgowym w Katowicach
 • Spółki (akty założycielskie, umowy) (1)
  • wielokrotnie pomagałem zarejestrować spółki akcyjne , jak i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością .
 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja) (1)
  • Spółka z Katowic z branży transportowej i spedycyjnej zleciła mi prowadzenie sprawy o zapłatę zaległego wynagrodzenia za wykonane usługi. Sprawa zakończyła się na etapie nakazu zapłaty, w którym sąd w pełni uwzględnił żądania mojego Klienta

Mogę pomóc również przy tych sprawach

Publikacje zobacz wszystkie

FUNKCJE ZADATKU (w kontekście odpowiedzialności za niewykonanie zobowiązania)

  Zadatek może pełnić różne funkcje w zależności od woli stron i zwyczajów obowiązujących w tej mierze. W braku tychże zastosowanie znajduje reguła interpretacyjna z art. 394 k.c. Podobnie jak w wielu innych systemac...

wyjście ze współwłasności przez małoletniego

Zniesienia współwłasności nieruchomości , w przypadku, gdy właścicielem jest osoba niepełnoletnia   Niniejszy artykuł ma na celu przybliżenie zasad dotyczących zniesienia współwłasności nieruchomości zabudowanej budynki...

Opinie

Bardzo jasna i rzeczowa odpowiedź . Polecam Pana Adwokata Mateusza Szymkowiak.

Bardzo jasna i rzeczowa odpowiedź . Polecam Pana Adwokata Mateusza Szymkowiak.

Bardzo kompetentny Mecenas ,konkretny uprzejemy i bardzo pomocny polecam tego adwokata.

Jasno,zwięźle i na temat-polecam

Niewiele mogę powiedzieć, ale udzielił mi bardzo wyczerpującej i fachowej informacji prawnej, a przecież o to tutaj chodzi dlatego szczerze POLECAM!

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 10)