Adwokat Galina Gajda, Kraków
PREMIUM

Ocena

4,9
Dodaj opinię

Galina GajdaAdwokat

(Od 2016)
Kancelaria Adwokacka Adwokat Galina Gajda
ul. Tokarska 4/2, 30-412 Kraków

Adwokat Galina Gajda jest adwokatem ukraińskiego pochodzenia. Biegle posługuje się językiem rosyjskim, ukraińskim oraz polskim. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, Wydział Prawa i Administracji, kierunek Prawo, Adwokat Galina Gajda zdobywała doświadczenie zawodowe w Kancelariach adwokackich i notarialnych na terenie Krakowa, a następnie w Dziale Obrotu Prawnego z Zagranicą Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Po ukończeniu 3-letniej aplikacji adwokackiej i zdaniu egzaminu adwokackiego, została wpisana na listę adwokatów Krakowskiej Izby Adwokackiej. Obecnie wykonuje zawód w indywidualnej Kancelarii Adwokackiej, świadcząc pomoc prawną na rzecz cudzoziemców oraz obywateli Polski. Adwokat Galina Gajda specjalizuje się w prawie rodzinnym, karnym, cywilnym oraz imigracyjnym. Pomaga także obcokrajowcom z ramienia Urzędu ds. Cudzoziemców w Warszawie.

Organizacje: Urząd ds. Cudzoziemców
Inne uwagi: Adwokat dla cudzoziemców

Ocena prawnika

 (4,9 na 5 gwiazdek), 12 opinii

Rozliczenia

Rozliczanie od sprawy
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
9 - 17
9 - 17
9 - 17
9 - 17
9 - 17

Sprawy przeprowadzone

 • Inne (1)
  • Moja mocodawczyni otrzymała decyzję o zakazie wjazdu na terytorium RP. Sporządziłam wniosek o cofnięcie zakazu, który został rozpatrzony pozytywnie i Pani znowu mogła wjechać do Polski.
 • Spółki (akty założycielskie, umowy) (1)
  • Poprowadziłam klientowi (obcokrajowcowi) postępowanie o rozwiązanie sp. z o.o. bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego, które zakończyło się pomyślnie i spółka została wykreślona bez poniesienia przez mojego Mocodawcę zbędnych kosztów postępowania.
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (1)
  • Zawarłam ugodę na pierwszej rozprawie sądowej o rozwód. Moja klientka otrzymała pełnię władzę rodzicielskiej nad dzieckiem i odpowiednie alimenty.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Przestępstwa i wykroczenia
 • Spadki i testamenty
 • Umowy (regulaminy, kontrakty)
 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja)
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa)
 • Inne

Publikacje zobacz wszystkie

Rozwód a obowiązek przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny.

Postepowanie rozwodowe nieraz trwa bardzo długo. Ilość dokumentacji, świadków oraz nastawienie stron postępowania niewątpliwie rzutują na jego przebieg. Bardzo często osoby, które chcą się rozwieźć, nie poczuwają się do...

Bycie dobrym prawnikiem. Czy to już tylko teoria?

Tytuł niniejszego artykułu, choć dość wymowny, stawia wiele pytań wyłaniających się z praktyki zawodowej każdego prawnika. Odbywając aplikację adwokacką czy też radcowską, każdemu z nas wielokrotnie tłumaczono o zasadach Etyki i Godności Zaw...

Opinie

Zgłosiłem się z bardzo konkretnym problemem i otrzymałem bardzo wyczerpujące, konkretne informacje jak sobie z nim poradzić. Szybka i i fachowa pomoc, była tym czego potrzebowałem. Naprawdę polecam Panią Adwokat.

Odpowiedzi zrozumiałe,pomocne

szybka i konkretna odpowiedź na zadane pytanie oraz wyczerpująca informacja.

Bardzo trafna odpowiedź.Szkoda że można zadac tylko 1 bezpłatne pytanie 10 było by super☺

Odpowiedz udzielona orzez prawnika byla satysfakcjonujaca. Polecam.

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 91)