Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pozycjonowaniu, ale boicie się zapytać

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pozycjonowaniu, ale boicie się zapytać

Często, gdy prawnicy pytają nas dlaczego warto założyć profil na Specprawniku, odpowiadamy: ponieważ strona jest  naprawdę dobrze pozycjonowana. Dziś piszemy o tym, co to w ogóle oznacza i dlaczego to takie ważne.

Specprawnik.pl Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pozycjonowaniu, ale boicie się zapytać

Co to jest pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie strony to szereg działań wykonywanych w celu osiągnięcia przez daną witrynę internetową jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Optymalizacja samej witryny czyli SEO (na pewno słyszałeś już o tym określeniu), to tzw. działania „on page”. Prace poza nią to – analogicznie – off page.

Tyle teorii. A co jest ważne dla Ciebie? To, że z wyszukiwarki Google korzysta około 97% Internautów .

Czyli: każdego dnia miliony użytkowników, aby znaleźć usługi lub informacje, które ich interesują, korzystają z wyszukiwarki Google. Ale uwaga – tak naprawę wykorzystują tylko TOP 10 wyników wyszukiwania. Rzadko który użytkownik odwiedza drugą stronę wyszukiwarki, nie wspominając już o kolejnych.

Wniosek: Twoja strona musi znaleźć się na czołowych pozycjach wyników wyszukiwania . W przeciwnym wypadku nikt w Internecie Cię nie znajdzie.

Ale jak tam się znaleźć? Zleć usługę pozycjonowania. Musisz pamiętać o jednej rzeczy – pozycjonowanie to skomplikowany proces, dlatego jest to działanie długofalowe .

Zatem, można tak: zlecasz pozycjonowanie. Czekasz. Czekasz. Czekasz. I pewnego dnia voilà! Jesteś na pierwszej stronie. Ale można inaczej: zakładasz profil w Specprawniku i nie czekasz. Bo my pozycjonujemy nasz serwis już od kilku lat, więc od dawna jesteśmy w czołówce.

Pomóż sobie

Możesz wspomóc cały proces pozycjonowania publikując na naszym blogu. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny poradnik, dzięki któremu (mamy nadzieję) odkryjesz potencjał, jaki niesie za sobą blogowanie. O tym, jak napisać skuteczny tekst, piszemy >> TUTAJ << . Z naszego poradnika dowiesz się, jakie najczęściej błędy popełniają publikujący i jak ich uniknąć. Piszemy o SEO, języku wyszukiwarek, słowach kluczowych i roli obrazków w tekście.

Na koniec – ciekawostka: raz, a dobrze?

Powiesz – wolę sam. Zlecę, poczekam (cierpliwość to przecież cnota) i będę w TOP 10 zawsze i bez waszej pomocy. Nie do końca. Pozycjonowanie to praca non-stop. Za ocenę strony internetowej i ustalenie jej obecnej pozycji w wynikach wyszukiwania odpowiedzialne są algorytmy Google. Na pozycję danej strony ma wpływ ponad 200 różnych czynników! Dlatego proces ten jest żmudny, wymaga indywidualnej strategii i nieprzerwanych prac optymalizacyjnych. Reasumując: utrzymanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce wymaga praktycznie tyle samo wysiłki, co ich wypracowanie. Nie jest to jednak błędne koło, lecz nieustanne krążenie po jego obręczy.

P.S.

Wszystkie te zabiegi wykonujemy po to, by zwiększyć ruch na stronie, a tym samym zwielokrotnić szansę na pozyskanie dodatkowych klientów dla Ciebie.