Strona internetowa prawnika w zgodzie z panującymi trendami

Strona internetowa prawnika w zgodzie z panującymi trendami

O trendach w web designie dla tych, którzy dopiero myślą o stronie internetowej swojej kancelarii lub planują modernizację tej istniejącej. Rozsądnie i w zgodzie z Twoimi potrzebami oraz funduszami, które chcesz zainwestować w swój wizerunek w Internecie.

R U mobile-friendly?

Twoja strona musi być responsywna. Responsywna czyli jaka? Taka, która dostosowuje się do różnych urządzeń, na których jest wyświetlana. Wkraczamy w czasy, w których wersja mobilna witryny staje się istotniejsza. Dowód? W tym roku Google wprowadza Mobile First Index. Co to oznacza dla Ciebie? Że roboty indeksujące (te, które skanują kod strony) będą formułowały kolejność w rankingu Google po wpisaniu zapytania przez użytkowników na podstawie strony mobilnej. Reasumując: większe znaczenie w pozycjonowaniu będzie miała wersja strony wyświetlana nie na komputerze, lecz na telefonie. Dlatego skup się przede wszystkim na wersji mobilnej Twojej witryny.

Material Design w opozycji dla Flat Design

Dwuwymiarowe przedstawienie treści odeszło do lamusa. Opracowany przez Google przewodnik projektowania (Material Design) to prosty, czytelny i łatwo dostosowywalny do różnych płaszczyzn styl graficzny, który zdobył rzesze zwolenników na całym świecie. Czym się charakteryzuje? Jego najistotniejszą cechą jest położenie w trójmiarze, co pozwala na ustalenie odpowiedniej hierarchii poszczególnych elementów strony (oznacza się je za pomocą cieni). Ponadto strona wykorzystuje tylko dwa główne kolory – jeden tworzy bazę do tworzenia jego kolejnych wariacji, drugi odznacza się na tle pierwszego i stosowany jest w celu wyróżnienia istotnych elementów interaktywnych (np. CTA czyli przycisk akcji). Projektowanie zgodne z Material Design to także wykorzystywanie prostych ikon, „naturalnych” zdjęć, grafik i ilustracji w wysokiej rozdzielczości (bez tendencyjnych zdjęć stockowych) oraz stosowanie jako podstawowego kroju fontu Roboto.

Animacja prawdę Ci powie

Wykorzystywanie animacji na stronie internetowej to żadna nowość. Elementy ruchome wróciły do łask, jednak spełniają inne zadania. Nie mają być ciekawym ozdobnikiem, lecz pełnić funkcję edukacyjną. Taka animacja ma zmienić sposób w jaki użytkownik zapoznaje się z Twoimi treściami np. wyjaśnić jak krok po kroku zamówić Twoją usługę online. Takie animacje możesz stworzyć sam korzystając z gotowych elementów i dostosowując je do swoich potrzeb przy pomocy tekstu (sprawdź takie narzędzia do wideo marketingu jak Wideo czy GoAnimate).

„Żywa” strona

Postaraj się, aby Twoja strona żyła. Dodaj aktualności, prowadź bloga, zbieraj opinie o Twoich usługach od zadowolonych klientów. Jeśli jesteś prawnikiem premium pamiętaj, że poszczególne elementy Twojego dorobku ze Specprawnika możesz umieścić na swojej witrynie. Jak to zrobić dowiesz się TUTAJ .

 

***

Zaufaj profesjonalistom!

Twoja kancelaria nie ma jeszcze swojej strony Internetowej? Skontaktuj się z nami! Przygotujemy dla Ciebie atrakcyjną, indywidualną ofertę i stworzymy stronę zgodną z aktualnymi trendami.