Dlaczego warto być w serwisie dla prawników? Nowa jakość vs Status Quo

 

Platformy takie jak nasza szukają użytkowników, którzy chcą rozwiązać swoje kwestie prawne i pragną poprosić prawników o pomoc.

Jeśli jesteś nowoczesnym prawnikem, chcesz być tam, gdzie są klienci dołącz już dziś i rozwijaj swoją kancelarię i klientelę.

 

Nowa jakość vs Status Quo

Znalezienie doświadczonego prawnika jest łatwe nawet dla osoby, która nigdy nie miała do czynienia z prawem. Geolokalizacja, ceny usług, dostępność, opisy spraw są kryteriami wyboru i transparentnymi, czytelnymi wskazówkami. Klienci otrzymali w końcu narzędzie, które ich nie paraliżuje przed spotkaniem z prawnikiem.

Przewagi ekonomiczne vs. Status Quo

Klient może porównać ceny prawników i zmniejszyć koszty obsługi prawnej o 30-50%.  Wstępna analiza prawna zagadnienia jest bezpłatna, można dotrzeć do prawnika, który bez opłat ogólnie sprawdzi, czy sprawa wymaga jego pomocy. Prawnikom Serwis daje możliwość pozyskania nowych Klientów z całej Polski.  Dramatycznie zmniejszając koszty ponoszone przez prawnika na marketing i reklamę.

Technologia i wartość dodana

Technologia kieruje szybko klientów do właściwych prawników. Geolokalizacja, opisy spraw prowadzonych już przez prawników, pokazywanie ceny usług, możliwość rozmowy telefonicznej o stałej cenie czy obsługa pytań nieodpłatnych dają nam możliwości, których klienci wcześniej nie mieli. To metody znacznie pewniejsze niż tradycyjne metody  szukania pomocy prawnej. Im więcej informacji otrzyma klient tym większe zaufanie będzie miał do wyboru i skorzystania z pomocy prawnej.

Rozdrobnienie rynku prawników

Ponad 60 tys. prawników na rynku, drugie tyle prawników bez uprawnień. Dostarczenie niezbędnej wiedzy klientowi do wyboru prawnika przy do tej pory właśnie głownie z uwagi na brak informacji niskiej ocenie społecznej branży  - z jednej strony wymusi większą kulturę i profesjonalizm w obsłudze klienta oraz większą wygodę i jakość usług dla klienta.

Wartość dla prawnika

Prawnicy mają ogromny problem z dotarciem do klientów. Profil prawnika w serwisie to marka prawnika, o którą należy zadbać z najwyższą staranności, to swoisty „baner reklamowy”, dostępny dla klientów 24/7.  Prawnicy nie mogą sobie pozwolić na rozdrobnienie i bycie wszędzie, muszą być tam, gdzie szukają go klienci i gdzie klientów jest najwięcej!

Rynek i jego rozmiary

Sektor prawniczy rozwija się w Polsce i na świecie bardzo dynamicznie . 15 mln spraw sądowych rocznie, 3, 5 mld wydane na obsługę prawną,  ujawniony popyt: 2,6 mln spraw osób fizycznych rocznie, powodują, że rynek, w jego odkrytej części jest ogromny.

Rozwój Rynku

W miarę wzrostu  transparentności w usługach prawnych zmaleją bariery, które teraz występują oraz wzrośnie zaufanie do korzystania z usług prawnych. Prawnikom do rozwoju biznesu potrzebna jest wiedza skąd pochodzą klienci i  jakie mają problemy.

Częstotliwość korzystania z pomocy

Przynajmniej kilka razy w życiu potrzebujemy pomocy prawnika. Skomplikowanie prawa i różnorodność spraw powoduje, że jeden prawnik nie pomoże nam we wszystkich problemach prawnych. Łatwość obsługi powoduje, że klient chętnie sprawdzi, jakie rozwiązanie i za jaką cenę będzie dla niego. Dodatkowo prawnik nie utrzyma kancelarii z jednego klienta raz na kilka lat korzystającego z jego usług.

Opłaty w marketplacach

Standardem jest opłata marketingowa % lub stała opłata abonamentowa.

Wirusowość

Prawnicy, którzy pomagają klientom w pytaniach inicjujących kontakt, budują wzajemne zaufanie i relacje z klientem. 

Im więcej klientów zadowolonych z obsługi prawnej skorzysta z pomocy prawników, tym więcej podziękowań i opinii oraz rekomendacji zostawi prawnikom, które przywołają innych potencjalnych klientów.

 

Wszystko, co potrzebne, aby rozwijać swoją praktykę zaczyna się tu http://www.specprawnik.pl