Małe firmy wymagają również profesjonalnej pomocy prawnej

Dlaczego mniejsi przedsiębiorcy wolą rozwiązywać problemy prawne na własną rękę? Oczywiście powodem są finanse. Wydaje się, że zatrudnienie pomocy prawnej jest kosztowne, a prawnik nie jest osobą, która jest potrzebna cały czas. Przemawia za tym fakt, że w tym sektorze większość umów opiera się na zaufaniu aniżeli aspektach prawnych. Takie podejście jest oczywiście nieprawidłowe i może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Małe firmy wymagają równie profesjonalnej pomocy prawnej, co większe przedsiębiorstwa. Wsparcie to polega na bieżącym rozwiązywaniu prawnych kruczków, tworzenia i sprawdzania umów, windykowaniu należności oraz oczywiście, jeśli będzie taka potrzeba, reprezentowania firmy na sali sądowej. Aby współpraca między prawnikiem a firmą przebiegała efektywnie, powinna być stała i ścisła. Nie może ona polegać na kontaktowaniu się między podmiotami raz na kilka miesięcy.

Co jednak zrobić ze wspomnianymi już kosztami? Przede wszystkim trzeba podejść do tematu na spokojnie. Nie można z góry zakładać, że firmy nie stać na taki wydatek. Pomoc prawna nie musi być wcale droga, a poza tym można zastosować różne metody rozliczeń.

Wszystkie opcje najlepiej dokładnie zanalizować, uwzględniając przy tym jakość obsługi prawnej. Ponieważ zagadnienia prawne nie należą do błahych, należy mocno skupić się na tym, by znaleźć nie tylko doradcę, na którego nas stać, ale również takiego, od którego otrzymamy profesjonalne wsparcie.

Optymalnym rozwiązaniem może okazać się nawiązanie współpracy z firmą, która poza obsługą prawną, zapewni nam także doradztwo finansowe, dostęp do finansowania naszego przedsięwzięcia poprzez dotacje, kredyty, leasing i inne instrumenty finansowe. Współpraca z takim partnerem prawdopodobnie przyniesie korzyści obu stronom.