Asystent Prawny

SPINAKER alfa Sp. z o. o.

Warszawa

PRACA DLA STUDENTA

2018-10-04

Niepełny etat • Typ umowy: Umowa o pracę

Fundusz SPINAKER Alfa prowadzi działalność inwestycyjną (kapitał zalążkowy / venture capital) inwestujący w obszarach: FinTech, CleanTech, HealthTech, ICT, którego celem jest finansowanie polskich innowacji, projektów B+R, powoływanie na rynku polskim, nowych podmiotów gospodarczych, spółek startup wspólnie z ich pomysłodawcami i inwestorami prywatnymi. Fundusz poszukuje kandydatów na stanowisko: Asystenta Prawnego.

Zakres obowiązków:
• wsparcie działu inwestycyjnego poprzez współpracę z kancelarią prawną / prawnikiem funduszu,
• tworzenie i opiniowanie umów, m.in. współtworzenie dokumentacji prawnej i inwestycyjnej,
• wsparcie zespołu funduszu widzą w ramach zagadnień prawnych towarzyszących procesom inwestycyjnym, wejściom kapitałowych w spółki portfelowe funduszu,
• udział w spotkaniach z pomysłodawcami / spółkami w języku polskim i angielskim w ramach procesów due diligence,
• udział w badaniu stanu prawnego spółek wczesnych faz rozwoju (start-up), w ramach procesów due diligence,
• przygotowanie posiedzeń i dokumentacji na Komitet Inwestycyjny funduszu w obszarze prawnym,
• udział w rozwoju działalności funduszu, jaki i w zakresie wsparcia prawnego spółek portfelowych funduszu,
• zlecone zadania i samodzielna praca nad powierzonymi sprawami prawnymi funduszu, jak i spółek portfelowych (m.in. reprezentowanie przed organami administracji, itp.)

Wymagania:
• student, absolwent: 3 / 5 roku, wykształcenie wyższe prawnicze (również w trakcie aplikacji adwokackiej/radcowskiej),
• znajomość specyfiki działalności spółek kapitałowych i prawa handlowego,
• wstępne doświadczenie przy obsłudze podmiotów gospodarczych w obszarach prawa cywilnego i handlowego,
• znajomość tematyki działalności inwestycyjnej, M&A, oceny projektów inwestycyjnych, oceny projektów badawczo-rozwojowych, znajomość zagadnień transakcyjnych i działalności funduszy VC – mile widziane,
• doświadczenie na zbliżonym stanowisku – będzie dodatkowym atutem,
• bardzo dobra organizacja pracy i dokładność przy pracy nad wieloma projektami równocześnie,
• bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
• dobra znajomość języka angielskiego
• umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, dobra organizacja pracy własnej,
• umiejętności negocjacyjne
• umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz pracy pod presją czasu,
• wysokie zdolności interpersonalne, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:
• współpraca od 10.2018 roku (w niepełnym wymiarze godzin)
• wynagrodzenie adekwatne do czasu oraz kompetencji,
• pracę w biurze (WARSZAWA),
• udział w interesujących projektach inwestycyjnych, współtworzenie innowacyjnych spółek (nowe produkty / usługi),
• możliwości zdobycia cennego doświadczenia (praca z wieloma projektami inwestycyjnymi i rozwojowymi),
• interesującą pracę w dynamicznym zespole z miłą i przyjazną atmosferą.

Osoby zainteresowane prosimy o przysyłanie CV i listu motywacyjnego ze wskazaniem stanowiska w tytule maila na adres e-mail: hr@spinakeralfa.pl

Fundusz SPINAKER Alfa zastrzega sobie prawo do rejestracji i przetwarzania danych zawartych w CV wyłącznie do potrzeb procesu rekrutacji. Kandydatom zapewniamy całkowitą dyskrecję. W CV prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922)." Zastrzegamy sobie prawo do udzielania odpowiedzi wyłącznie na wybrane oferty.

ul. Włodarzewska 33/5, 02-384 Warszawa