Asystent Prawny

SPINAKER alfa Sp. z o. o.

Warszawa

PRACA DLA STUDENTA

2018-12-03

Niepełny etat • Typ umowy: Umowa o pracę

Fundusz SPINAKER alfa prowadzi działalność inwestycyjną (kapitał zalążkowy / venture capital) inwestujący w obszarach: FinTech, CleanTech, HealthTech, ICT, którego celem jest finansowanie polskich innowacji, projektów B+R, powoływanie na rynku polskim, nowych podmiotów gospodarczych, spółek startup wspólnie z ich pomysłodawcami i inwestorami prywatnymi. Fundusz poszukuje kandydatów na stanowisko: Asystenta Prawnego

Zakres obowiązków:
- wsparcie działu inwestycyjnego poprzez współpracę z kancelarią prawną / prawnikiem funduszu,
- tworzenie i opiniowanie umów, m.in. współtworzenie dokumentacji prawnej i inwestycyjnej,
- wsparcie zespołu funduszu widzą w ramach zagadnień prawnych towarzyszących procesom inwestycyjnym, wejściom kapitałowych w spółki portfelowe funduszu,
- udział w spotkaniach z pomysłodawcami / spółkami w języku polskim i angielskim w ramach procesów due diligence,
- udział w badaniu stanu prawnego spółek wczesnych faz rozwoju (start-up), w ramach procesów due diligence,
- przygotowanie posiedzeń i dokumentacji na Komitet Inwestycyjny funduszu w obszarze prawnym,
- udział w rozwoju działalności funduszu, jaki i w zakresie wsparcia prawnego spółek portfelowych funduszu,
- zlecone zadania i samodzielna praca nad powierzonymi sprawami prawnymi funduszu, jak i spółek portfelowych (m.in. reprezentowanie przed organami administracji, itp.)

Wymagania:
- student, absolwent: 3 / 5 roku, wykształcenie wyższe prawnicze (również w trakcie aplikacji adwokackiej/radcowskiej),
- znajomość specyfiki działalności spółek kapitałowych i prawa handlowego,
- wstępne doświadczenie przy obsłudze podmiotów gospodarczych w obszarach prawa cywilnego i handlowego,
- znajomość tematyki działalności inwestycyjnej, M&A, oceny projektów inwestycyjnych, oceny projektów badawczo-rozwojowych, znajomość zagadnień transakcyjnych i działalności funduszy VC – mile widziane,
- doświadczenie na zbliżonym stanowisku – będzie dodatkowym atutem,
- bardzo dobra organizacja pracy i dokładność przy pracy nad wieloma projektami równocześnie,
- bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
- dobra znajomość języka angielskiego
- umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, dobra organizacja pracy własnej,
- umiejętności negocjacyjne
- umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz pracy pod presją czasu,
- wysokie zdolności interpersonalne, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:
- współpraca od 12.2018 roku (w niepełnym wymiarze godzin)
- wynagrodzenie adekwatne do czasu oraz kompetencji,
- pracę w biurze (Warszawa),
- udział w interesujących projektach inwestycyjnych, współtworzenie innowacyjnych spółek (nowe produkty / usługi),
- możliwości zdobycia cennego doświadczenia (praca z wieloma projektami inwestycyjnymi i rozwojowymi),
- interesującą pracę w dynamicznym zespole z miłą i przyjazną atmosferą.

Osoby zainteresowane prosimy o przysyłanie CV i listu motywacyjnego ze wskazaniem stanowiska w tytule maila na adres e-mail: hr@spinakeralfa.pl.
Fundusz SPINAKER alfa zastrzega sobie prawo do rejestracji i przetwarzania danych zawartych w CV wyłącznie do potrzeb procesu rekrutacji. Kandydatom zapewniamy całkowitą dyskrecję. W CV prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L z 2016 r. nr 119/1)." Zastrzegamy sobie prawo do udzielania odpowiedzi wyłącznie na wybrane oferty.

ul. Włodarzewska 33, 02-384 Warszawa