Adwokat Kancelaria FILIPIAK BABICZ Legal, Poznań
PREMIUM
Dodaj opinię

Kancelaria FILIPIAK BABICZ LegalAdwokat

FILIPIAK BABICZ Legal
ul. Grunwaldzka 38, 60-786 Poznań

FILIPIAK BABICZ LEGAL sp.k. jest drugą pod względem wielkości kancelarią prawną w Wielkopolsce, drugą kancelarią w Polsce pod względem tempa wzrostu w latach 2013-2018, liderem w kategorii „Prawo karne dla biznesu” i rekomendowaną kancelarią w kategorii „Fuzje, przejęcia, restrukturyzacje i upadłości” (według rankingu Rzeczpospolitej). Tę pozycję zdobyliśmy w ciągu dziesięciu lat wytężonej pracy. Kancelarię tworzy ponad 60 osobowy zespół prawników oraz personel pomocniczy. Usługi świadczy zespół wyspecjalizowanych adwokatów i radców prawnych, w tym pracowników naukowych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, aplikantów adwokackich i radcowskich oraz prawnicy i asystenci. W stałym wymiarze współpracujemy z doradcami podatkowymi, biegłym rewidentem, rzecznikami patentowymi oraz specjalistami z dziedziny zamówień publicznych oraz własności przemysłowej.

Organizacje: Insol, British Polish Chamber of Commerce

Rozliczenia

Rozliczanie od sprawy
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
9 - 17
9 - 17
9 - 17
9 - 17
9 - 17

Sprawy przeprowadzone

 • KORONAWIRUS (COVID-19) (5)
  • OCHRONA PRZED UPADŁOŚCIĄ W CZASIE EPIDEMII KORONAWIRUSA Jesteśmy jednym z największych doradców restrukturyzacyjnych w Polsce. Jako jedni z nielicznych posiadamy tytuły KWALIFIKOWANYCH DORADCÓW RESTRUKTURYZACYJNYCH (dr Patryk Filipiak, nr lic.624). Doradzamy w zakresie prawnym i ekonomicznym. Oferujemy kompleksowe i profesjonalne doradztwo restrukturyzacyjne dla przedsiębiorców niewypłacalnych oraz zagrożonych niewypłacalnością, jak również dla członków zarządu oraz wierzycieli dotkniętych problemami płynnościowymi swoich kontrahentów. Nasi doradcy restrukturyzacyjni posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia skomplikowanych postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych, w tym grup spółek z zadłużeniem sięgającym kilkuset milionów złotych. Posiadamy zaplecze kadrowe pozwalające na obsługę postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych z udziałem kilku tysięcy wierzycieli. Dysponujemy know-how w zakresie zarządzania kanałami komunikacji z wierzycielami, organizacji, przebiegu i uczestnictwa w posiedzeniach rady wierzycieli i zgromadzeniach wierzycieli, a także wsparcia PR dla dłużnika. Przygotowujemy wnioski restrukturyzacyjne, plany restrukturyzacyjne, spisy wierzytelności i propozycje układowe. Zapewniamy kompleksową obsługę prawną, finansową i podatkową.
  • ZBIOROWE I INDYWIDUALNE PRAWO PRACY. Pracujemy na sukces i satysfakcję naszych Klientów, oferując kompleksowe usługi w zakresie indywidualnego, jak i zbiorowego prawa pracy. W postępowaniach sądowych reprezentujemy zarówno interesy pracowników jak i pracodawców w zakresie roszczeń związanych z rozwiązaniem umowy o pracę oraz odszkodowań z tego tytułu, sporów związanych z finansami, np. sporów o wynagrodzenia, spraw dotyczących ustalenia stosunku pracy, zakazu konkurencji, zwolnień grupowych i wypłaty odszkodowań. Wspieramy pracodawców w negocjacjach ze związkami zawodowymi oraz przedstawicielami pracowników. Służymy wiedzą i doświadczeniem w trudnym i wymagającym wyczucia procesie przeprowadzania zwolnień grupowych. Zajmujemy się przygotowywaniem wszelkiego rodzaju dokumentacji pracowniczej m.in. umów o prace, umów cywilnoprawnych, kontraktów menadżerskich, umów o zakazie konkurencji, regulaminów pracy itp.
  • OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH (RODO, GDPR), JAWNOŚĆ ŻYCIA PUBLICZNEGO. Gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych jest integralną częścią każdej działalności gospodarczej i wymaga stosowania się do przepisów, których zaniechanie może skutkować sankcjami administracyjnymi, cywilnymi oraz karnymi. Nasi eksperci zapewniają profesjonalne doradztwo w procesie przetwarzania danych osobowych oraz reprezentują klientów w postępowaniach przed Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zespół Kancelarii gwarantuje kompleksową pomoc prawną w zakresie realizowania obowiązków narzuconych na administratorów danych, przygotowując i wdrażając środki organizacyjne służące właściwemu przetwarzaniu danych osobowych oraz wspierając Klientów w analizowaniu procesów przetwarzania danych czy biorąc udział w ocenie skutków dla ochrony osób fizycznych. Wiedza i kompetencje naszych prawników zostały docenione przez licznych przedsiębiorców. Współpracowaliśmy z podmiotami z branży e-commerce m.in. sklepy internetowe, portale pośrednictwa pracy, a także z podmioty zajmującymi się działalnością finansową, nieruchomościową, medyczną czy wywiadem gospodarczym. W zakres usług Kancelarii wchodzą również audyty przedsiębiorstw, mające na celu określenie zgodności z prawem procesu przetwarzania danych osobowych.
  • PRAWO MEDYCZNE. Prawo medyczne jest wąską i skomplikowaną dziedziną, wymagającą dużej wiedzy i doświadczenia. Kancelaria współpracuje z wykwalifikowanym zespołem specjalistów z dziedziny prawa medycznego i farmaceutycznego, który zapewnia kompleksową obsługę prawną podmiotów gospodarczych zajmujących się działalnością leczniczą. Wspieramy naszych Klientów w procesie restrukturyzacji i prywatyzacji Zakładów Opieki Zdrowotnej. Oferujemy obsługę prawną na etapie zakładania indywidualnej praktyki lekarskiej i pielęgniarskiej. Prowadzimy doradztwo w zakresie zawierania i realizacji umów z NFZ. Zdrowie i życie są bezcennymi wartościami, dlatego do spraw związanych z ich ochroną przywiązujemy szczególną wagę. W trudnych procesach o błędy w sztuce lekarskiej reprezentujemy zarówno lekarzy, personel medyczny, jak i pacjentów.
  • SPORY GOSPODARCZE, MEDIACJA I ARBITRAŻ. Setki przeprowadzonych spraw pozwoliły nam dogłębnie poznać specyfikę sali sądowej i opracować odpowiednie dla potrzeb Klienta taktyki procesowe. Nie boimy się prowadzić spraw skomplikowanych i kompleksowych. Specjalizujemy się w procesach gospodarczych, budowlanych oraz odszkodowawczych. Prowadzimy również sprawy sądowe z zakresu prawa pracy, prawa administracyjnego i podatków. Siłą zespołu prawa procesowego, pod przewodnictwem adwokata Michała Babicza, są kompetencje i doświadczenie. Nasi prawnicy i asystenci są wspierani merytorycznie przez członków Katedry Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • KORONAWIRUS (COVID-19)
 • Sprawy pracownicze (zatrudnienie, zus, wypadki, odszkodowania, przestępstwa, spory zbiorowe)
 • Umowy (regulaminy, kontrakty)
 • Podatki (kontakty z urzędami)
 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja)
 • Spółki (akty założycielskie, umowy)
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa)
 • Restrukturyzacja firm
 • RODO
 • Przestępstwa i wykroczenia skarbowe
 • Własność intelektualna